Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014



host - 115.102 (?)
23.6.2014 10:58

Dobrý den,

jak jste na tom s obalečem? Já jsem zmaten. Červivá jablka za tím žádná (350 m.n.m). Miulý týden 20 obalečů v lapáku. Stříkal jsem Calypsem 28.5 a 9.6. Že by se teprve líhli??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 9.6.2014 22:45

laugh inu od myšího ucha můžu stříkat doma, ale do sadu rodičů jedu párkrát za rok... a zítra bych tam měl projíždět služebně, proto jsem zvažoval postřik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 23.6.2014 8:43

Pane Kuky, docetl jsem se v agromanualu, ze - Červenec je rozhodujícím obdobím k zabránění výskytu padlí na jabloních v příštím roce. Budete delat nejaky postrik v cervenci?

Jake mate zkusenosti s Merpanem popr. pripravkem Flint Plus? Je snad Captan nejaka velmi nebezpecna latka? V USA se bezne pouziva do jahod i boruvek pred sklizni, v Nemecku je registrovan (boruvky, maliny, ostruziny) po sklizni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 96.86 (?), 23.6.2014 9:45

Proti padlí (i strupovitosti) stříkam jen do začátku června a nemám ho ani na náchylných Idaredech. Merpan používám a nahradil jsem jím Dithane. Myslím, že je účinnější (strupovitost). Flint Plus obsahuje captan + trifloxystrobin. Velkopěstitelé tvrdí, že na strupovitost funguje jen ten captan. Spíš se hodí proti sazovitosti a skládkovým chorobám před sklizní(to ale nedělám, končím v červnu). Ale jinak se rezistence vytváří v obrovských sadech a jinak na zahrádce (mnohem méně). Captan a také folpet jsou ftalimidy. Nejsou bez rizika (podezření na kancerogenitu a mutagenitu), proto se omezují. Captan už není povolen do révy vůbec, folpet jen pro hrozny na vno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.102 (?), 23.6.2014 10:58

Dobrý den,

jak jste na tom s obalečem? Já jsem zmaten. Červivá jablka za tím žádná (350 m.n.m). Miulý týden 20 obalečů v lapáku. Stříkal jsem Calypsem 28.5 a 9.6. Že by se teprve líhli??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 96.86 (?), 23.6.2014 11:50

Já jsem stříkal 30. 5. podle lapáku. Potom se nějaký sem tam ještě chytil, ale to bývá každý rok. Můj lapák se docela sešel s AMETem. Asi bych zvážil ještě jeden postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 23.6.2014 12:01

Kuky, a jak jste na tom u vás s obalečem švestkovým druhé generace? Začínam se řídit Hradcem, protože místní stanice se mi zdá poněkud "opožděná".

U mě letos dost řádila první generace a škody jsou o hodně větší, než v jiných letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 96.86 (?), 23.6.2014 13:16

Přiznám se, že jsem na obaleče švestkového ještě nekoukal (AMET, AMS SET). A ani lapák na něj nemám. Stříkám tak asi 10. - 15. července. První generace byla minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.6.2014 12:17

No jestli je obtížné utrefit správnou dobu ošetření chemickými přípravky proti líhnůvším se larvám obalečů, pak bych zvážil po aplikaci chem.přípravků, které mají jednorázový účinek, biopřípravek na bázi bakterie (Biobit xl),který v ideálním případě účinkuje 10 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 1.7.2014 10:15

Má ještě smysl stříkat proti strupovitosti a padlí, pokud bude teplo a vlhko (Topas?)? Spojil bych to s Wuxalem Ca a pomalu vyhlížím, zda budou podmínky na obaleče (Spintor)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 38.136 (?), 1.7.2014 12:39

Máte-li listy bez příznaků strupovitosti, tak už ne. Je-li u vás běžné padlí, tak ano. Sníží se napadení v příštím roce. Když už bych stříkal, tak něčím co působí na obě choroby (Topas). Obaleč má ještě čas. Strupovitost se nyní šíří z napadených listů hlavně dešťem. Ne daleko, jako na jaře větrem. Proto, když jsou listy čisté, může se ochrana proti strupovirosti ukončit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika