Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 155.121 (?)
25.4.2013 13:14

Ono to funguje na padlí taky /kromě uvedeného Delanu a Dithane/ a postřiky proti padlí a strupovitosti se cca překrývají časově.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 24.4.2013 21:16

Karate, Decis atd. jsou přípravky s účinnými látkami patřících do skupiny tzv. syntetických pyretroidů. V ovocných výsadbách neničí jen škodlivý hmyz, ale i ten užitečný, jako jsou slunéčka, pestřenky, zlatoočka a další. Že se slunéčka živí mšicemi (voškami) asi je Vám známo.

Navíc Karate nepatří mezi nejúčinnější přípravky na mšice, při vyšších teplotách účinkuje velmi málo nebo vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 38.136 (?), 25.4.2013 2:36

Paní Danielo, je to tak, jak to napsal pan Vinšálek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.171 (?), 25.4.2013 6:04

Zakoupil jsem proti strupovitosti fungicid Score. Ma s nim nekdo nejake zkusenosti?  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 155.121 (?), 25.4.2013 8:45

Nemám, ale podle internetu je super. Pouze má dlouhou OL u jádrovin /49 dnů/  a asi bych ho prostřídal se strobiluriny /např. Zato/ a kontaktním fungicidem /např. Dithane/. Nakonec ta dlouhá ochranná lhůta nevadí, proti strupovitosti se hlavně stříká do konce května až začátku června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 25.4.2013 9:11

Tento fungicid také silně páchne. Já jich moc nepoužívám, ale mezi těmi, co jsem používal je v tomto ohledu jistě jednička. yessmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.250 (?), 25.4.2013 11:01

Nakonec ta dlouhá ochranná lhůta nevadí,...

Což o to, jabloním nevadí. Jenže ne všichni mají ovocné stromy daleko od záhonů zeleniny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 25.4.2013 11:26

Mam (mimo Score) jeste Dithane a Topas (ten jsem myslel, ze je pouze na padli, alespon je tak registrovan). Jak doporucujete to zkombinovat (pripravky x padli x strupovitost) a kolik postriku udelat? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 155.121 (?), 25.4.2013 12:18

Topas a Score jsou oba azoly. Mají stejný mechanismus účinku, čili je střídat mezi sebou nemá smysl. Kupte si k nim třeba Zato. Dithane samotné můžete použít na prostřídání taky, ale je lepší ho smíchat se Zatem a nakonec i s azoly. Oddálí se nástup rezistence a zvýší účinek. Ale s rezistencí na zahrádce bych si hlavu nedělal, protože předpokládám, že to postříkáte jednou, dvakrát a tím to skončí. Topas měl registraci i na strupovitost a já ho i tak používám. Nedůležitější postřiky jsou před květem /myší ouško až zelené poupě/. třeba i dvakrát, a pak v intervalech 7 - 14 dnů /podle počasí, za sucha se interval prodlouží, až do začátku června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 25.4.2013 13:07

Dik za odpoved. Driv jsem pouzival soupravu Zdrave jablko (Delan a Discus), kde bylo postriku nejdrive 5 a pote 6 (na ten posledni jsem obvykle zapomnel). Tak mam v umyslu to kopirovat dle zminene soupravy, ale tam se v nektere fazi strikal jen Delan. Jinymi slovy ponekud mi unika souvislost mezi postriky proti padli a postriky proti strupovitosti. Nebo se tim nemam zabyvat? Zato jeste koupim. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 155.121 (?), 25.4.2013 13:14

Ono to funguje na padlí taky /kromě uvedeného Delanu a Dithane/ a postřiky proti padlí a strupovitosti se cca překrývají časově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika