Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?) 
8.7.2018 9:37
Dnes ráno som dal postrek jadrovinám proti 2.generácii obaľovača. Zdá sa mi to trochu neskoro, ale napokon som uveril signalizácii ÚKSÚP-u. Použil som na časť stromov Reldan, na druhú časť Steward. Podmienky boli ideálne - úplné bezvetrie, obloha ľahko zatiahnutá, 19°C. Odrody citlivé na chrastavitosť (Golden Del., Jonagored, Jonathan, Idared) dostali aj poslednú dávku fungicídu. Úroda sa ukazuje byť dobrá, pravda - stať sa ešte môže všeličo. Ak by úradoval už len obaľovač, má z čoho vyberať a tragédia to nebude. Na fotkách postupne Rubinola, Golden Del., Merkur, Karneval, Boscova fľaška. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 241.21 (?), 14.7.2018 8:49
Můj první pokud o ochranu proti obaleči. Včera v lapaku 11ks, dnes jeden. Takže postřik za osm dnů?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 14.7.2018 9:36

Jo, jo. Asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.155 (?), 14.7.2018 15:23

Odrody citlivé na chrastavitosť (Golden Del., Jonagored, Jonathan, Idared) dostali aj poslednú dávku fungicídu.

Neviete ako sú na tom s odolnosťou na chrastavitosť Jonagold, Jonalord a Jonaprinc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2018 15:35

Jonalord je odolný, Jonagold a Jonaprince ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 14.7.2018 20:51

Po první vlně mám napadení obalečem v řádu jednotek procent. Chtěl jsem podchytit druhou vlnu Spintorem, ale při letošní mimořádné násadě, když všechno dobře půjde, to vypadá na několik metráků zimních jablek. Z těch si vždycky vyberu 100-150kg zdravých, nechemických k uskladnění a zbytek proženu bečkami nebo kompostem. Tak jsem si řekl proč to stříkat?

Z čistě ekonomického pohledu by asi bylo výhodnější dále aplikovat chemii a přebytky ekonomicky zhodnotit, ale nakonec třeba rozhodne příroda jinak - jak ukázalo dnešní krátké, ale intenzivní krupobití...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 15.7.2018 23:24
Aby to nebylo jednoduché, tak se dnes večer chytilo asi 20 samců obaleče jablečného! V minulých dnech skoro nic.Takže už zase poslední postřik?! U sousedů se válí pod stromem asi metrák většinou červivých Ječnišťat a druhý metrák je v pohotovosti ještě nahoře...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.154 (?), 5.8.2018 8:32
Tak, postreky proti chorobám a škodcom máme už tento rok za sebou. Teraz je pri niektorých odrodách jabloní vhodný postrek kalciom na listy - ako prevencia fyziologickej pehovitosti, ktorá môže úrodu znehodnotiť, alebo aspoň vizuálne kompromitovať. Dôležité je to najmä pri odrodách, ktoré majú k pehovitosti predispozíciu. Medzi ne patrí aj česká odroda Admiral - ten má pehovitosť spomenutú aj v "rodnom liste", s ktorým ho šľachtitelia vypustili do sveta. A pehovitosť plodov Admiralu potvrdzujú aj mnohí diskutujúci tu na fóre. Moje 3 stromy Admiralu patria k tým šťastným výnimkám, ktoré pehovitosť zďaleka obchádza. Dokladom sú fotky - Admiraly na nich majú povrch hladučký ako prdélka novorodenca. Minulý rok som postreky kalciom odflákol (pehovitosť bola len na Rozele a Jonagorede), Admiral bol aj tak bez jej prejavov. V tejto sezóne sa posnažím viac. Na foto 1 sú prípravky s obsahom kalcia ktoré používam. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.8.2018 10:47

Já stříkám polskou Harmonií vápník. Jen Admirál a Ariwu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 7.8.2018 7:56

Já si naopak s fyziologickou skvnitostí u Admirálu nevím vůbec rady - Na M9 i přeroubované na nějakém mírně silnějším čtvrtkmenu je skvrnitá většina jableksad. Ca jsem stříkal až od 1/2 července (vypadalo vše dobře a pak najednou vyskákaly skvrny), zcela jsem letos vynechal hnojení dusíkem včetně kompostu, od jara dával dolomit. Jablek je přitom už na stromcích poměrně dost. Připomíná mi to Dukát, který jsem musel zlikvidovat. Admirálu bych se nerad vzdával, ale co s tím... Asi máte, pane Hlavatý, jinou půdu, nejsou-li v oběhu odolnější klony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika