Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?) 
15.6.2018 23:18
No nevím, právě ten preventivní oblek či krém (postřik) brání tomu, aby spóra, která přilétne, nemohla vyklíčit a infikovat rostlinu. Pokud v rostlině už je, tak je preventivní postřik k ničemu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.6.2018 22:50
Tak dnes do rána uloveno 31 samečků obaleče. Druhá generace se líhne (počátek letu). Ve srovnání s modely jsem malinko napřed. Jsou to odhadem tak dva dny, což nehraje roli. Takže modelům by se mohlo dát (pro letošní druhou generaci) věřit. Je to určitě o tři týdny dříve, než obvykle. Bude výjimečně i třetí generace?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 19.6.2018 7:25

dimilin, integro,..je pre malospotrebitela dostupne este nieco podobne?..co nelikviduje uplne vsetko 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 19.6.2018 7:48

Odbočím k peckovinám a obaleči druhé generace - konec kladení 11.6., tak asi nejvyšší čas na zásah (pouze u odrůd pozdnějších s nízkou násadou).

KUKY: Integro? Spintor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 19.6.2018 9:37

to pan Vysloužil:

To jsme si nerozuměli, je to myšleno tak, že postřik (kontaktního fungicidu) vytváří ochranný film spojený s voskovou vrstvičkou na plodu a klíčící spory zlikviduje nebo zastaví růst (proto ta paralela s opalovacím krémem a dopadajícím slunečním zářením). Systemické postřiky mohou působit částečně kurativně, dokladem je Dodin (Syllit), kdy dochází k ohraničení a odumření již vzniklé skvrnky. Principielně ale potřebuji vytvořit ochrannou vrstvu v okamžiku klíčení spor, případně 48 - 96 hodin po tomto okamžiku dle fungicidu.

Jinak Vám dám za pravdu s letošním omezeným výskytem strupovitosti v některých oblastech, po pár týdnech jsem se dostal na zahradu do Beskyd a na jindy strupovitostí zdecimovaných stromech je napadení minimální... bohužel ani letos se nebudu radovat, houbu nahradily kroupy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.6.2018 19:13

Dimilin nebo Integro... asi jiné selektivnější nejsou. Spintor není selektivní, ale zase nezanechává dlouho rezidua. Integro a zvláště Dimilin rezidua zanechávají déle. Reldan je selektivní jen částečně, ale rezidua zanechává jen krátce. Mospilan je částečně selektivní a zanechává rezidua déle. Takže za mně na druhé generace obalečů Integro nebo Reldan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.6.2018 22:05

Reldan jsem zatím nepoužil - krom smradu mi není jasná skutečnost, že chlorpyrifos obsahující organofosfáty byly zakázány a chlorpyrifos-metyl je tatáž molekula chlorpyrifosu na kterou je pouze navíc navázáno cosi, co je posléze jako celek deklarováno jako rychle odbouratelný a relativně neškodný insekticid. Nějak se mi nechce zkoumat, zda se nejedná jen o marketingovou fintu výrobců?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.6.2018 23:41

Z chlorpyrifosu je ubráno, ale to je jedno...

Pro bezreziduální produkci (zimní jablka pro dětskou výživu) lze použít:

Mospilan do 20.5.

Dimilin do konce květu

Reldan do 10.7.

Integro do 15.6.

Pirimor do 20.5.

Calypso do 15.6.

(dále viz biosad)... a úlovky obalečů jsou vydatné, včera asi 20.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 20.6.2018 7:47

Také jsem včera vybral Integro. Koukal jsem na metodiky ochrany v integrované a bezreziduální produkci a docela by mě zajímalo, jestli je počítáno (ohledně těch termínů) s velmi raným dozráváním (oproti průměru) tzn. jestli je potřeba upravit/posunout nejzazší termín ošetření. Další věc - některé účinné látky pesticidů se sice dobře "rozpadají", ale u mnohých jsou kolikrát vznikající metabolity toxičtější než původní účinná látka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 20.6.2018 8:24
Jak je to s postřiky proti 2. generaci obalece u letních jablek zrajicich v červenci? Děkuji Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika