Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?)
19.6.2018 7:48

Odbočím k peckovinám a obaleči druhé generace - konec kladení 11.6., tak asi nejvyšší čas na zásah (pouze u odrůd pozdnějších s nízkou násadou).

KUKY: Integro? Spintor?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 15.6.2018 23:18
No nevím, právě ten preventivní oblek či krém (postřik) brání tomu, aby spóra, která přilétne, nemohla vyklíčit a infikovat rostlinu. Pokud v rostlině už je, tak je preventivní postřik k ničemu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 18.6.2018 22:50
Tak dnes do rána uloveno 31 samečků obaleče. Druhá generace se líhne (počátek letu). Ve srovnání s modely jsem malinko napřed. Jsou to odhadem tak dva dny, což nehraje roli. Takže modelům by se mohlo dát (pro letošní druhou generaci) věřit. Je to určitě o tři týdny dříve, než obvykle. Bude výjimečně i třetí generace?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 19.6.2018 7:25

dimilin, integro,..je pre malospotrebitela dostupne este nieco podobne?..co nelikviduje uplne vsetko 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 19.6.2018 7:48

Odbočím k peckovinám a obaleči druhé generace - konec kladení 11.6., tak asi nejvyšší čas na zásah (pouze u odrůd pozdnějších s nízkou násadou).

KUKY: Integro? Spintor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 19.6.2018 9:37

to pan Vysloužil:

To jsme si nerozuměli, je to myšleno tak, že postřik (kontaktního fungicidu) vytváří ochranný film spojený s voskovou vrstvičkou na plodu a klíčící spory zlikviduje nebo zastaví růst (proto ta paralela s opalovacím krémem a dopadajícím slunečním zářením). Systemické postřiky mohou působit částečně kurativně, dokladem je Dodin (Syllit), kdy dochází k ohraničení a odumření již vzniklé skvrnky. Principielně ale potřebuji vytvořit ochrannou vrstvu v okamžiku klíčení spor, případně 48 - 96 hodin po tomto okamžiku dle fungicidu.

Jinak Vám dám za pravdu s letošním omezeným výskytem strupovitosti v některých oblastech, po pár týdnech jsem se dostal na zahradu do Beskyd a na jindy strupovitostí zdecimovaných stromech je napadení minimální... bohužel ani letos se nebudu radovat, houbu nahradily kroupy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 19.6.2018 19:13

Dimilin nebo Integro... asi jiné selektivnější nejsou. Spintor není selektivní, ale zase nezanechává dlouho rezidua. Integro a zvláště Dimilin rezidua zanechávají déle. Reldan je selektivní jen částečně, ale rezidua zanechává jen krátce. Mospilan je částečně selektivní a zanechává rezidua déle. Takže za mně na druhé generace obalečů Integro nebo Reldan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.6.2018 22:05

Reldan jsem zatím nepoužil - krom smradu mi není jasná skutečnost, že chlorpyrifos obsahující organofosfáty byly zakázány a chlorpyrifos-metyl je tatáž molekula chlorpyrifosu na kterou je pouze navíc navázáno cosi, co je posléze jako celek deklarováno jako rychle odbouratelný a relativně neškodný insekticid. Nějak se mi nechce zkoumat, zda se nejedná jen o marketingovou fintu výrobců?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 19.6.2018 23:41

Z chlorpyrifosu je ubráno, ale to je jedno...

Pro bezreziduální produkci (zimní jablka pro dětskou výživu) lze použít:

Mospilan do 20.5.

Dimilin do konce květu

Reldan do 10.7.

Integro do 15.6.

Pirimor do 20.5.

Calypso do 15.6.

(dále viz biosad)... a úlovky obalečů jsou vydatné, včera asi 20.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 20.6.2018 7:47

Také jsem včera vybral Integro. Koukal jsem na metodiky ochrany v integrované a bezreziduální produkci a docela by mě zajímalo, jestli je počítáno (ohledně těch termínů) s velmi raným dozráváním (oproti průměru) tzn. jestli je potřeba upravit/posunout nejzazší termín ošetření. Další věc - některé účinné látky pesticidů se sice dobře "rozpadají", ale u mnohých jsou kolikrát vznikající metabolity toxičtější než původní účinná látka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 20.6.2018 8:24
Jak je to s postřiky proti 2. generaci obalece u letních jablek zrajicich v červenci? Děkuji Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika