Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



host - 55.168 (?)
28.5.2018 13:50

KUKY, srdečne Vám ďakujem! Zobonosku som ja osobne tipoval u iného poškodenia, kde mám v jablku takú dosť veľkú preliačinu (jamku), ale nie je to vpich, len je jablko deformované. Ale nie som odborník na škodcov, možno toto je zase niečo iné ako zobonoska. Krúpy pokiaľ viem u nás v tejto sezóne zataľ nepadali. Ospravedlňujem sa za neostrý obrázok.      


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 25.5.2018 21:15
Tak jsem dnes stříknul proti obaleči Integrem. Integro by mělo působit tři týdny, strupovitost i padlí se mně podařilo zvládnout, takže pravděpodobně tohle byl předposlední postřik. Poslední bude koncem července proti druhé vlně obaleče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.60 (?), 27.5.2018 8:09

Zdravím,

Mám stříknout už Spintorem? Jsem 300m.n.m poblíž Skutče a včera jsem objevil několik housenek obaleče, jak se právě vžírají do plodu. Jinak pilatka řádí opravdu hodně. Žádná vajíčka obaleče na listech jsem neobjevil, takže ty už vylíhlé budou asi z nějaké předešlé letové vlny. Spintor je larvicid a má se stříkat ideálně na už vylíhlé housenky, což je asi dost těžké správně načasovat. Jak dlouho působí Spintor?

Díky za reakci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 27.5.2018 9:02
Pokud jste objevil vžírající se housenky, tak stříkejte okamžitě. Spintor působí nejdéle 10 dnů, spíš týden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.58 (?), 28.5.2018 12:24

Dobrý deň. Môžete prosím pomôcť identifikovať škodcu na jablkách? Sú to také "vpichy" do jabĺk, na niektorých jablkách je aj 5-6 vpichov. Srdečne ďakujem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.58 (?), 28.5.2018 12:30

Pridávam ešte 1 fotku. Asi to bude ten istý škodca.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?), 28.5.2018 13:25

Více vpichů dělá zobonoska ovocná, jeden otvor pilatka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.168 (?), 28.5.2018 13:50

KUKY, srdečne Vám ďakujem! Zobonosku som ja osobne tipoval u iného poškodenia, kde mám v jablku takú dosť veľkú preliačinu (jamku), ale nie je to vpich, len je jablko deformované. Ale nie som odborník na škodcov, možno toto je zase niečo iné ako zobonoska. Krúpy pokiaľ viem u nás v tejto sezóne zataľ nepadali. Ospravedlňujem sa za neostrý obrázok.      


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 29.5.2018 8:11
Včera a dnes jsem zaznamenal velmi výrazný nálet obaleče jablečného do lapáku. Vlastně tuhle sezónu první výrazný. Mám podezření, že to je skutečná první vlna. Teplotní modely jsou asi o 10 dnů napřed. Otázkou je, jestli nedochází k nějaké chybě v modelování díky velmi vysokým teplotám letošního jara.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 29.5.2018 13:56

Třebaže u nás dlouho nepršelo, objevil jsem na Deloru první 2 listy viditelně postižené strupovitostí. Kupodivu silně citlivé odrůdy (Mantet, Vistabela, Holiday) mají listy čisté.  Pevně věřím, že choroba se letos jablkům vyhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.141 (?), 29.5.2018 14:08

Jak jsem psal od neděle do středy minulého týdne jsem měl v lapáku 20 obalečů.Od té doby pouze dva kusy i přes teplé podvečery.Proto jsem v neděli v podvečer aplikoval Integro. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika