Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.31 (?) 
24.8.2017 22:41
Jonagored - starší zákrpok na M9 (foto). Úroda je pekná, ešte viac ma teší že plody sa neponáhľajú s vyfarbovaním, takže oberačka by mohla byť až o nejakých 5-6 týždňov (začiatkom októbra). Obratie už v septembri si určite vynúti Bohemia i Rubinola. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.8.2017 13:10

Pro ty, kterým obrázky dokonalých plodů p. Hlavatého způsobují mindráky - tak jako mně - posílám pár fotek tzv z druhé strany. Nic si z toho nedělejte, letos se škůdci a choroby - ať už fyziologické či houbové - skutečně umějí vyřádit. Podotýkám, že pesticidy na jabloně nepoužívám,  ale ne proto, že bych je neuznával. Buď jsem nestihnul správný termín, nebo jsem ho netrefil. A tak rozdíly v úrodě chemicky ošetřené a neošetřené bývaly malé.   Naštěstí zdravé plody se tqam taky nějaké najdou a většina úrody se beztak vypije v podobě moštu, tak to tolik nevadí.

Aneta s hořkou pihovitostí
Aneta s hořkou pihovitostí
Holiday a strupovitost
Holiday a strupovitost
Dione a monilie
Dione a monilie
Auralia s dírou
Auralia s dírou
James Grieve poškozený mrazem
James Grieve poškozený mrazem
Karmen s vosou
Karmen s vosou
Strupovitý Dukát
Strupovitý Dukát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.153 (?), 30.9.2017 8:10
Jonagored má sklon k alternácii, na podpníku MM106 je to výraznejšie než na M9. V slabšom roku (ten má J. na MM106 teraz) je plodov podstatne menej, zato sú "na odškodnenie" doslova obrovské. Nevyfarbia sa riadne a nie sú skladovateľné, takže sa musia hneď skonzumovať. Na ukážku jeden z plodov aj s hmotnosťou na fotkách. Takže aj Jonagored má svoje mínusy. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 5.10.2017 20:02
Jonagored (červenšia mutácia Jonagoldu : Jonathan x Golden Del.). Výzorom bezpochyby jedna z najkrajších odrôd (foto), chuťovo jedna z najlepších. Citlivosť na hubové ochorenia (predovšetkým na chrastavitosť) je vyššia, žiadny rezistent to nie je. Kvôli takýmto plodom sa ale oplatí s problémami popasovať, aj keď nie každý rok sa musí zadariť. Jedna z mojich obľúbených odrôd. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 22.4.2018 10:43
Jonagored - vitálny zdravý 10-ročný strom na podpníku MM106. Na obr. je v plnom rozkvete (fotené dnes). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?), 20.9.2018 21:46
Jonagored - u mňa, dnes. Jedno z najkrajších jabĺk vôbec. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 21.9.2018 7:12

Ešte pred rokom som mal dva stromčeky tejto odrody, no vykopal som ich a nahradil jedným Heliodorom a Fuji. Jablká to boli síce veľmi chutné, istý čas jedny z mojich najobľúbenejších, no stromom sa u mňa moc nedarilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.169 (?), 6.10.2018 15:47
JONAGORED (Jonathan x Golden Delicious) - jedno z vôbec najkrajších a tiež najchutnejších jabĺk. Bohužiaľ aj najcitlivejších na chrastavitosť, takže bez chemickej ochrany to nejde. Moja druhá najobľúbenejšia odroda (po Rubinole). Na fotkách je tohtoročná úroda, ktorou ma odmenil môj 12-ročný štvrťkmeň Jonagoredu na MM106 (oberal som dnes). Jonagored je odroda s mimoriadnou plodnosťou, ale aj sklonom k alternácii. Tých 12 debničiek ktoré som obral trochu "klame telom" - plody Jonagoredu sú tak veľké, že do debničky sa zmestia len 4 jablká na šírku a 6 na dĺžku, ako pekne vidno na predposlednej fotke. Takže jedno "poschodie" v debničke tvorí len 24 jabĺk. Napriek mimoriadnej kráse a chuti si nedovolím túto odrodu začínajúcim záhradkárom odporúčať, radšej nech siahnu po nejakom "rezistentovi". IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika