Odrůda Admiral



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?)
28.9.2020 21:28

Zkusím odpovědět.Provádím letní řez, nikoli však jednorázově ale průběžně během vegetace podle hustoty letorostů a potřeby jednotlivých stromů.Jednorázovým letňákem bychom mohli dosáhnou předčasného kvetení stromků v září nebo říjnu.No a od začátku září provádím částečné odlistění v okolí plodů.Postupně dle sklizňové doby odrůdy.Na další vývoj plodů už to nemá žádný vliv a dosáhnu lepšího oslunění plodů a jejich kvalitu.Zvláště uvnitř koruny.Jak se říká, kam nemůže slunce chodí doktor a myslím, že pro stromky a kvalitu plodů to platí také.Některé stromky na částečné odlistění ještě čekají třeba Braeburn, Melrose a jiné.Samozřejmě tomu musí odpovídat pěstební tvar.Na štíhlém vřetenu lehce proveditelné.Snad to takto stačí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 166.71 (?), 28.9.2020 9:07

Napíšu to ještě jednou - na tomto fóru jsem už velmi dlouho a diskuzi ohledně Admirálu sleduji od začátku. Od začátku oba zmiňovaní pánové upozorňovali na hořkou pihovitost, že to je velká slabina této odrůdy. Nevím o nikom, kdo by si zahradu zaplnil Admirály. Všichni, co si stěžují na problémy, si pořídili po 1-2 kouskách na otestování, zda to bude fungovat. Všichni s tím neduhem počítali a všichni zkoušejí cesty, jak se jej zbavit. Nic víc, nic míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 28.9.2020 9:53

Většina příspěvků pana Mičurina II je velmi zajímavá, jeho fota takéyes. Na těch jsem si všimnul, že jeho jabloně mají méně listů, než běžně vídám na jiných-ať už mají věk, podnož i tvar různý... Snad je to střihem, zaštipováním, nebo čím? I to olistění má zajisté vliv na vznik a projev hoř.pihovitosti, pokud se v něčem mýlím, tak mě, prosím, kdokoliv poučtewink, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 28.9.2020 10:35

Zkusím odpovědět.Provádím letní řez, nikoli však jednorázově ale průběžně během vegetace podle hustoty letorostů a potřeby jednotlivých stromů.Jednorázovým letňákem bychom mohli dosáhnou předčasného kvetení stromků v září nebo říjnu.No a od začátku září provádím částečné odlistění v okolí plodů.Postupně dle sklizňové doby odrůdy.Na další vývoj plodů už to nemá žádný vliv a dosáhnu lepšího oslunění plodů a jejich kvalitu.Zvláště uvnitř koruny.Jak se říká, kam nemůže slunce chodí doktor a myslím, že pro stromky a kvalitu plodů to platí také.Některé stromky na částečné odlistění ještě čekají třeba Braeburn, Melrose a jiné.Samozřejmě tomu musí odpovídat pěstební tvar.Na štíhlém vřetenu lehce proveditelné.Snad to takto stačí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 28.9.2020 21:28

Zkusím odpovědět.Provádím letní řez, nikoli však jednorázově ale průběžně během vegetace podle hustoty letorostů a potřeby jednotlivých stromů.Jednorázovým letňákem bychom mohli dosáhnou předčasného kvetení stromků v září nebo říjnu.No a od začátku září provádím částečné odlistění v okolí plodů.Postupně dle sklizňové doby odrůdy.Na další vývoj plodů už to nemá žádný vliv a dosáhnu lepšího oslunění plodů a jejich kvalitu.Zvláště uvnitř koruny.Jak se říká, kam nemůže slunce chodí doktor a myslím, že pro stromky a kvalitu plodů to platí také.Některé stromky na částečné odlistění ještě čekají třeba Braeburn, Melrose a jiné.Samozřejmě tomu musí odpovídat pěstební tvar.Na štíhlém vřetenu lehce proveditelné.Snad to takto stačí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.9.2020 19:06

Taky jsem se konečně na roubech dočkal nějakých jablek této do nebes vynášené sorty. Musím říct, že jsou výborné už po utžení. Jen houšť, jen houšť, třeba se dočkáme i nějakého toho prodeje v Globusu, jako u Opálu. Admirálu nazdar. yes

Admirál
Admirál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.61 (?), 7.10.2020 21:43

Na to, že jste z Pardubic, tak nejsou plody červené? I já z Trutnova je mám celé rudé a trochu pihovaté. Mám na m111 šestým rokem 2 plody, tak mu dám ještě nějaký čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 8.10.2020 8:24

Souhlas - taky mám výrzně horší polohu, ale jablka jsou úplně rudá. Takovou barvu mohla mít tak v červnu či červenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.10.2020 18:21

Na focení to asi není, ale přesto mám z plodů radost. Je to tady samá meruňka a ty stíní. Tak se nezlobte, pánové. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.100 (?), 13.10.2020 18:55

Pane Petře já mám radost z každého úspěchu, protože vím, jak je to sakra těžké... Byl jsem u sousedů moštovat a oni moštují taková strašně strupovitá jablka, ale chuť mají dobrou. Měli tam ještě jednu jabloň a šel jsem si utrhnout jablko. Strom obsypaný a prý jablka nedobrá. Před nimi tam bydlel pán, který již zemřel a on byl zapálený amatérský sadař. Chodil po okolí a rouboval plané jablůňky. No jenomže ty " nedobrá "jablka jsou výrazně pozdně zimní. Oproti admirálu, který jsem jeden zblajznul již nyní, tak tohle je mega kyselé. Jenomže jablka jsou z mého pohledu nádherná. Žádná strupovitost. Já měl letos takový tlak na strupovitost. Zvláště mi to odnášejí "rezistentní"  rubinoly. Ty rubinoly budu muset přeroubovat. Jsem totiž asi vadnej, ale mě nesmí na můj strom žádný postřik a tohle by mohla být bomba. Zažádám o pár kil a zkusím ochutnat v lednu. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.119 (?), 13.10.2020 21:28

Obo mohl jste ty pozdně zimní jablka vyfotit, třeba by je tu někdo poznal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika