Odrůda Admiral



host - 168.81 (?)
27.9.2020 22:53

No, tomu zas úplně nerozumím, že „praxe ukáže“. Výsledky degustace regionálních jablek z Vysočiny jsou pro mě docela veliká praktická ukázka.
Že nepíše pan doktor Hlavatý je velká škoda (hlavně pro ty mladší). Měl veliký a obdivuhodný přehled, znalosti. Ještě větší škoda je, že nepíše pan doktor Vysloužil. Byl totiž navíc pěstitel z podstatně méně úrodné oblasti. Díky němu, jeho dobrým radám, dnes pěstuji cca 20 odrůd (mimo dalších).
Také se zamyslete nad tím, jestli svým přístupem nekazíte především mladším zahrádkářům významný přístup k osvětě. Přeci snad nejde jen o to, anonymně to „natřít“ nějakému „strejdovi“. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 47.240 (?), 12.9.2020 7:12
Teď už jako přihlášený i s fotkou. Máte ho někdo na MM106?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 12.9.2020 18:41

Čtyřletý polokmen na MM106 na zatravněném stanovišti, letos první plod, takže míru poškození zatím nelze posoudit. Osmiletý stromek na M26 má v místě roulbování u zemi abnormálně velkou bouli, velká část plodů je "chycená", nejvíce ty silně osluněné, uvnitř koruny jsou plody méně vybarvené ale čistější. Pár plodů na větvích, přeroubovaných v korunách stromů rovněž nevypadá dobře.  Vše střkáno 4x připravkem Harmonie vápník, prováděn rovněž letní průklest. První podstatná úroda na M26 byla bez vady. Budu hledat dál způsob ochrany, přes všechny výše pravdivě uvedené nectnosti bych se této odrůdy nechtěl zbavovat. Fakt je, že první okouzlení mne již opustilo. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 12.9.2020 20:36

mam admiral na semenaci na jar bude z neho rubin ved je tu len jeden pan co ma ciste plody ostatok katastrofa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 26.9.2020 14:06

Admirál - 2020 - štíhlé vřeteno

Z deseti přeživších plodů jich nakonec uskladním osm.Všechny jsou napadeny hořkou pihovatostí.Čtyři méně a čtyři více.Uvidíme jak dopadnou ve skládce.Dva plody byly nepoužitelné a tak jsem ty hořčáky zlikvidoval.Podotýkám, prováděl jsem 8 postřiků Ca.Jak jsem tady četl, tak jsem ještě dopadl dobře.Uvidíme příští rok.Zatím se ho zbavovat nebudu.Vysadil jsem ho stejně jen proto, zda se dá zvládnout odrůda s vysokou náchylností k této poruše.Zatím prohrávám ale nevzdávám.

Zahradě zdar - Mičurin II - (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 26.9.2020 20:43

Dne 18. 1. 2020 proběhla v Třebíči degustace regionálních výpěstků jablek. Hodnocených bylo 40 vzorků. Z toho Admirál asi 4 vzorky. Ty všechny se umístily do prvních pěti umístění.

Odkaz na letošní degustaci v Třebíči

Připadá mi dost zvláštní, že se pan „Mičurin ll“ z Třebíče nezeptá doma v Třebíči svých kolegů zahrádkářů, třeba ze stejné zahrádkářské osady, jak Admirál pěstovat. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 27.9.2020 11:55

Pane JG, nikdy jsem nezpochybnil chuťové a skladovací kvality Admirála.Degustaci kterou uvádíte byly ze sklizně 2019.Pokud však uvádím fakt o hořké pihovatosti je to pouze na základě zkušeností.Stále se ovšem objevují názory jako bych chtěl této odrůdě škodit.Proboha proč bych to dělal?Jen nabádám k jisté opatrnosti co do jadrorázové hromadné výsadbě na úkor jiných odrůd.Mnozí se již přesvědčili o své unáhlenosti.

Pokud jde o mé pěstitelské schopnosti.Nebudu to komentovat.Vše podstatné napsal k vašemu příspěvku pan Hlavatý na online.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.71 (?), 27.9.2020 18:22

Mýlíte se o "hromadné výsadbě" Admirálu či unáhlenosti s jeho pořízenímm. Nevím zde o nikom, kdo z nás by si udělal Admirálový sad či vysadil větší množství této odrůdy, nebo nevěděl o jejím nedostatku. Většinou si každý pořídil jeden stromek na zkoušku, jak se mu bude dařit u něj. I já si jej pořídil na vyzkoušení (jako jednu z 15 dalších udrůd jabloní). Samozřejmě jsem taky narazil na pihovitost, a budu zkoušet různé zásahy a jejich vliv, uvidíme... Rozhodně to ale není o tom, že by se o tomto neduhu nevědělo - všichni, včetně p.Hlavatého, na tento problém upozorňovali a upozorňují, a každý, kdo si Admirála pořídil, o něm věděl, a nikomu nenaletěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 27.9.2020 18:55

No, připadá mi, že se naše úhly pohledu postupně jaksi sbližují. Admirál je na Vysočině asi „potížista“ (kyselé horniny podloží, vyšší poloha). Ale právě jeho výsledky (tedy výsledky pěstitelů) z Vysočiny jsou pro mě hodně povzbudivé. Proto se s ním, i do budoucna, budu dál a s chutí „trápit“ (JZ Morava, 450m/m). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 27.9.2020 21:49

Pane 166.71 zřejmě jste nečetl v minulých letech nadšené příspěvky pěstitelů  kteří si vysazovali více stromů Admirálu na základě neobjektivních recenzí doktorů a nynější jejich rozčarování.Klidně je v tom nechali plavat.Mimochodem řešíte tady Admirála nebo pana Hlavatého.Po dnešku mu nevěřím ani pozdravení.Nějak jste zapoměl doložit fota vašich Admirálů.

Pane 168.81 já táké nemíním Admirál v příštích letech vzdát.Ovšem souvislost půdy na Vysočině s úspěšným pěstováním nevidím.

Závěrem chci říci, kdo si chce Admirál vysadit nechť udělá.Praxe ukáže zda udělal dobře.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 27.9.2020 22:53

No, tomu zas úplně nerozumím, že „praxe ukáže“. Výsledky degustace regionálních jablek z Vysočiny jsou pro mě docela veliká praktická ukázka.
Že nepíše pan doktor Hlavatý je velká škoda (hlavně pro ty mladší). Měl veliký a obdivuhodný přehled, znalosti. Ještě větší škoda je, že nepíše pan doktor Vysloužil. Byl totiž navíc pěstitel z podstatně méně úrodné oblasti. Díky němu, jeho dobrým radám, dnes pěstuji cca 20 odrůd (mimo dalších).
Také se zamyslete nad tím, jestli svým přístupem nekazíte především mladším zahrádkářům významný přístup k osvětě. Přeci snad nejde jen o to, anonymně to „natřít“ nějakému „strejdovi“. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika