Odrůda Admiral



host - 117.245 (?)
12.10.2019 7:44

tak vám nezbyde nežli si zahrát na brůnu a vše vyrubat na hromadu a vrátit se k těm starým odrůdám. já jsem v n.v. 370m. nad mořem podhůří krušnejch a mám letos jednu z nejlepších ůrod za poslední roky z odrůd -topaz red, vanda,opál, luna, sirius,idared, admirál rubín a ještěpár dalších které jsem ochutnal u sousedů a narouboval je protože mi chutnali bohužel sousedi si knihu odrůd nevedou tak nevím co je to zač a pihovatost no trošek na rubínu i přes postřiky ale je to na jednotlivé kusy při sklizni 30 kg a vláhy jsem měl taky málo na konci srpna si pomůžu postupným odpouštěním bazénu jinak jsem odkázanej co spadne z nebe

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 212.49 (?), 11.10.2019 15:35

Pihovitost tu sice byla, ale nikdy ne v takové míře. Byly tu staré odrůdy, a ještě poslední asi 60 leté tu jsou, ale už neplodí, např., malinové, cox renety, hodně jonatanů - ty jediné měly černé skvrny. Úroda byla i několik metráků z některých vysoko a plokmenů, postřiky nebyly. Co jsem vysadil stromy před 8-10ti lety, rok od roku je pihovitost více a více,  na jaderničkách a primě skoro všechny plody pihovité.  K tomu extrémní červivost a další bezdůvodné propadávky. Loni už bylo jen na ochutnávku, letos vše popadalo. Za celá desetiletí nebylo napadení chorob a škůdců takové jako teď. Ty postřiky nejsou vůbec v pořádku! no MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 11.10.2019 15:42

Mění se klima, mění se ekosystém. Je méně vody, prší nárazově, jsou mnohem vyšší teploty, půda je suchá, je větší kolísání teplot na jaře -> mění se příjem živin z půdy a distribuce pletivy. Ubývá ptáků, ubývá užitečného hmyzu -> přibývá škůdců. Vše jsou to faktory, které mají negativní vliv na kondici stromů. Co dříve fungovalo samo, je dnes úplně jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.134 (?), 12.10.2019 23:47

Letos byl velmi špatný rok na jádroviny v širokém mém okolí. Loni jsem měl metráky kvalitního ovoce. Hrušky všem zlikvidovala letos rez, jablka červivost, hmyz a hniloba, padlí mi řádilo jako pominuté... Nechme tomu čas, stromy si taky musí odpočinout. Struktura škůdců se jistě poněkud změnila, třeba vinou teplých zim. Uvidíme.

Kvůli hořké pihovitosti jsem už před 20 lety vykácel tuším Dukát. Možná má pan Hlavatý lepší klon. Podnože mám různé, hnojení dusíkem a kompostem jsem u Admirálu zrušil, jen dolomit a postřiky na list. Ale jak jsem kdesi psal - v Tyrolsku v řadě M9tek byl semtam zcela napadený jedinec a ostatní zdravé, bude to souhra fyziologických příčin či klonu.Rozhodně bych ho nezatracoval

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.134 (?), 12.10.2019 23:49

PS - nakonec stejně všechny plody shnily a spadly ze stromu, pihovitost nepihovitost...

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.245 (?), 12.10.2019 7:44

tak vám nezbyde nežli si zahrát na brůnu a vše vyrubat na hromadu a vrátit se k těm starým odrůdám. já jsem v n.v. 370m. nad mořem podhůří krušnejch a mám letos jednu z nejlepších ůrod za poslední roky z odrůd -topaz red, vanda,opál, luna, sirius,idared, admirál rubín a ještěpár dalších které jsem ochutnal u sousedů a narouboval je protože mi chutnali bohužel sousedi si knihu odrůd nevedou tak nevím co je to zač a pihovatost no trošek na rubínu i přes postřiky ale je to na jednotlivé kusy při sklizni 30 kg a vláhy jsem měl taky málo na konci srpna si pomůžu postupným odpouštěním bazénu jinak jsem odkázanej co spadne z nebe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 13.10.2019 11:17

Admirál jsem ošetřoval Wuxalem Ca a dobrý... Pihovitost mám jen na Goldenu. Letos měl plodů málo, a to znamená pihovitosti více. Vápníkem jsem ho nestříkal, příští rok asi poprvé budu. Ale stejně jde do moštu, protože ani do vánoc u mě nevydrží svěží, ale je jedlý už teď. Letošní úroda jádrovin je velmi dobrá! Fest jsem protrhával, extrémní sucho nebylo. Chemickou ochranu jsem samozřejmě prováděl. Intenzivně, ale s rozmyslem. Snažil jsem se využít doporučení pro produkci jablek určených na výrobu dětské výživy. Bez problému to jde! Pěstuju jen zimní odrůdy, poslední postřik byl kolem 20.7., sklízím 13.10. To jsou skoro tři měsíce! Současné jabloně nejsou dříví v lese. Jsou vyšlechtěny k výkonu! Výsadba, hnojení, ochrana..., intenzivně!!!  A mám zkušenost, že jablka suchem moc nepadají. Padají nemocná, červivá, strupatá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.251 (?), 13.10.2019 20:40

Letos je MS kraj s jablky úplně v háji. Mám 2 zahrady, bratru 20-30 stromů a sklidil jsem cca 2 bedničky (loni určitě půl tunyfrown). Řekl bych, za 30 let nejhorší situace. Takže pokud chce někdo na trase Ostrava - Hradec - Praha odprodat přebytečných pár bedniček zimních odrůd, klidně mi písněte do mailu. (jestli mi ho supervizor ještě nesmazallaugh)

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 25.8.2020 23:08

Admirál - 2020 štíhlé vřeteno - půběžný stav

Tato odrůda z jiné planety mě táké připomína měsíc i s jeho krátery. Ale teď vážně.Po pětí ošetřeních proti hořké pihovatosti Ca je letošní průběžný stav plodu poněkud znepokujující..Do sklizně měsíc a je vidno, že ostatní plody již také začínají podléhat této fyziologické poruše.Průběh počasí neovlivníte zřejmě aní Ca postřiky. Složení své půdy také ne.Zatímco strašák strupovitost odstraníte dvěma postřiky před a dvěma po odkvětu.Z 99% postačující ošetření.Hořká pihovatost se řídí svými pravidly nedbaje péči pěstitele.No hlavně že je to bezproblémová odrůda pro pěstování.Věřili by jste tomu, že někdo toto může tvrdit? Dobrou chuť.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.26 (?), 26.8.2020 7:59

Naprosto souhlasím. Uvažuji o jeho likvidaci, kvůli hořké pihovitosti, kterou nedokážu potlačit a kvůli padání plodů s krátkou stopkou. Z rukávu plodů se postupně všechny navzájem vytlačí až zbyde jeden, ten nejvíce pihovatý. Nakonec spadne i ten. Už mě nebaví každé ráno sbírat několik velkých plodů a sledovat, jak se slušná násada přesouvá do odpadu. Třeba Dukát, který je také náchylný na pihovitost, mám letos díky několika postřikům Ca úplně zdravý..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 6.9.2020 21:40

Tak si sedím v sobotu na zahrádce, poslouchám svůj oblíbený metal a najednou zadunění země.Běžím k Admirálu a skutečně, největší plod na zemi.Utrhl se vahou plodonoš viz.foto 1÷2.Ostatní plody moc velikostí nezaostávají.Průběžný stav Admirálu na ostatních snímcích.

Letošní bilance není zrovna povzbudivá.Vytvořilo se 14 plodů.Dva zničily při počátečním vývoji mšice (moje chyba neuhlídal jsem).Další dva se znehodnotily na větvičce napadené nekrotickou chorobou a odumřením větvičky.Všechny plody znehodnoceny hořkou pihovatostí i po sedmi postřicích Ca.Na snímcích z jedné strany v pořádku a z druhé strany znehodnocené.Budu rád, zda uskladním 2÷3 plody.Ale nezoufám po deseti až patnácti letech se to prý vyřeší..A co když to bude pokračovat po deseti i patnácti? Ukažte mě ovocnáře který bude snášet tyto léta bez kvalitních plodů při standartní Ca péči a doplňovém letním řezu a vlastě nic neovlivní.

Bohemii mám 18 let a letos i přes prozatimních pěti postřicích Ca má významné procento poškozených plodů hořkou pihovatostí.

Zahradě zdar a rozum do hrsti - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika