Odrůda Admiral



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.100 (?)
14.9.2019 20:11

U mě na M26 má bujný růst a velké listy (tedy jestli to je Admiral), na semenáči na jiné lokalitě spíše živoří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.18 (?), 14.9.2019 14:49
Podobná skúsenosť ako Jiří II: Admiral u mňa nerastie bujne, skôr naopak. Ale môže to byť dané podpníkmi (M9 a M26), ako aj vyťaženosťou úrodou, ktorá je mierne nad optimálnou hranicou. Tvarovanie je náročnejšie, ale zasa nič čo by sa nedalo zvládnuť. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.100 (?), 14.9.2019 20:11

U mě na M26 má bujný růst a velké listy (tedy jestli to je Admiral), na semenáči na jiné lokalitě spíše živoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 16.9.2019 21:12

Admirál - 2019 - první úroda a dnešní stav.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.77 (?), 22.9.2019 9:29
Admiral na M26 zarodil aj tento rok pekne (foto). Plody sú zdravé, bez pehovitosti, postrek kalciom bol 1x. S Admiralom mám už viacročné skúsenosti, dovolím si preto jednu radu pre tých ktorí s ním len začínajú (verím že to nebude brané ako poučovanie). Pri Admirale je dôležité vystihnúť správny termín zberu - ak sú plody ponechané na strome príliš dlho, môžu sa u viacerých z nich objaviť praskliny v oblasti kališnej jamky (podobné k akým má sklon napr. Melodie). Ak je už aj oblasť kališnej jamky celá sfarbená intenzívnou červeňou, je čas oberať. Je menšou chybou obrať plody s miernym predstihom než neskoro, pretože ak praskliny vzniknú, pochopiteľne radikálne skrátia dĺžku skladovateľnosti. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.30 (?), 4.10.2019 10:05
A že pan Ivan má pravdu s tým admiralom a melódiou nasledovná ukážka ako sa dá premeskat zber melódií. Následne poputuje rovno do mlynčeka a do mrazničky na koláč. Ináč k tej melódií neviem prečo sa všade uvádza kyslejšie jablko keď je celkom osviežujúce a šťavnaté asi otázka vkusu, hlavne keď som očakával marhuľový zážitok s odrodou merkur a ostal som v šoku a zmätený. Prvý adept na kopulaciu hneď na jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.13 (?), 29.9.2019 8:30
ADMIRAL (Mira x Bohemia) - z tejto odrody mám asi najväčšiu radosť. Nie, kvapôčky na plodoch na fotkách nie sú od postreku, takto plody Admiralu 'skrášlila' ranná rosa. Jablká sú už dokonale vyfarbené, je čas oberať. (Na posledných dvoch fotkách je Ligol, ten sa spolu s Fuji a Braeburnom vyfarbuje najneskôr. Ešte zopár takýchto orosených rán a aj on bude žiariť červeňou). IH











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.32 (?), 29.9.2019 15:48
ADMIRAL - časť úrody je už v debničkách (foto), obraté dnes. Výzorom šedá myška, chuťovo špička, skladovateľnosťou ('shelf-life') líder. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 3.10.2019 13:21
Radosť pozrieť pán Hlavatý a pozerám ešte že aj v 470 mnm vyzerajú rovnako skvele, tiez som sa dal nahovorit som 450 mnm a objednal som ich na mm106..myslíte že by bolo vhodné pridať nejaký dolomitycky vapenec do pôdy pri výsadbe..prípadne najeka ina forma vápna..? Obyčajne pridávam vyzretý hnoj, superfosfat,piesok a siran draselny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.10.2019 13:46

Peter1: Ja naozaj neviem či ten vápenec máte pridávať alebo nie. V týchto pôdnych veciach sa príliš nevyznám, u mňa je pôda kvalitná, takže hnojím jedine pri výsadbe a potom len raz za viac rokov, vápno som nikdy nedával. Veľa záleží aké máte zloženie pôdy, tam potom hrá úlohu nielen absolútny obsah vápnika v nej, ale aj hodnoty a pomer ďalších prvkov, ktoré môžu vplývať na schopnosť stromkov ten vápnik si z pôdy  ´stiahnuť´. Takže nechcem Vám dávať na diaľku nejaké rady, ktoré by boli len výstrelmi odboku.    To čo viem povedať určite, je fakt, že u mňa Admiral pehovitosťou netrpí (za viacero rokov na 3 stromoch nebol ani jeden (!) plod pehovitý), pritom postreky vápnikom som v posledných 2-3 rokoch dával len minimálne (v tejto sezóne len 1x). Pehovitosť (aj keď nie výraznú) u mňa máva Gold Bohemia, Jonagored a Rozela (tá najviac).  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 3.10.2019 18:21
Ďakujem vám, urobím čo môžem, ak by sa nezadarilo tak vymením za niečo iné... rozbor pôdy som si robiť nedal ale dobre je zistiť či sa jej bude dariť aj v takom aké je od prírody...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika