Ockovanie



host - 181.13 (?)
10.8.2011 1:13
Štítok dreva v tvaru V vylupujem niekedy u broskýň pri neskorom očkovaní (raz som očkoval dokonca v októbri a očká na jar pekne vyrašili). Pri očkovaní viniča treba vyškriabať vnútro- hnedú "plystyrénovú" dušičku nad očkom aj pod ním. U jadrovín je odstráňovanie štítku zbytočné, očko sa bez problémov ujíma. Základom je precízne naostrený nožík alebo skalpel a čisté prsty. S hlinou sa narezané očká nemajú moc v láske. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 246.18 (?), 22.8.2011 22:47
Minulý týden jsem zkusil jsem naočkovat několik podnoží na spící očko a nevím, kdy odstranit PVC pásku – ještě nyní na podzim nebo až na jaře dalšího roku. Některá očka mám převázána klasicky s ponechaným řapíkem a několik oček jsem zkusil obalit celé páskou – zde jsem řapík odstranil hned při očkování. Vím že očko by mělo při Forkertově způsobu vyrašit až na jaře, ale páska omotaná zcela přes očko by bránila v jeho narašení. Prosím o radu.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 242.79 (?), 27.8.2011 6:32
No, to by aj mňa zaujímalo... ozve sa niekto?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 27.8.2011 7:13

Používám samolepicí pásku(i při roubování),kterou neodmotávám, jen ji podélně žiletkou naříznu.Páska do jara většinou sama zvětráním odpadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 27.8.2011 9:25

Možností je víc a výsledky, aspoň podle mých zkušeností jsou srovnatelné. Buďto očko omotám tak, že vyčnívá pupen s řapíkem. Pásku lze odstranit za 2 týdny nebo až na jaře, výsledky jsou stejné. Občas na jaře nevyraší ani očko, které se ujalo, kde řapík evidentně odpadl - nejspíš vymrzlo.
  Druhou možností je omotat naočkované místo úplně - hermeticky. Tam je zbytečné řapík ponechávat a je možné listy odlámat i s řapíky. Pravda,  pomocí řapíku se štítek lépe zasouvá pod kůru. I v tomto případě jsem neviděl rozdíl, jestli byl úvazek odstraněn na podzim nebo před rašením na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 8.8.2011 10:12

Dobrý deň, aj ja mám otázku ohľadom očkovania. Nie je mi jasné ako presne odstraňovať drevo z vyrezaného očka. Treba ho odstrániť celé a na očku potom zostane iba tenka kôra? Podľa obrázkov mi má na očku po odstránení dreva zostať malý hrb. Keď som to skúšal, hrb zostával práve na odstránenom dreve a na očku po ňom ostala iba dierka. Ani na internete som nenašiel dobré video, kde by to bolo vidieť. V niektorých videách však drevo z očka ani neodstraňovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.8.2011 19:09
Vyloupnuté dřevo by mělo být ve tvaru vidličky.Ta dírka-vyloupnutý kužílek většinou svědčí o málo vyzrálém roubu.Někdy se však vylupuje i u roubů vyzrálých.Kužílek by Vám měl zůstat na očku.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.8.2011 22:34

Pokud máte obavu o kužílek očka, tak ho seřízněte mělčeji a vůbec dřevo nevylupujte. Přihojí se i tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.100 (?), 9.8.2011 19:21

Podívejte se na tuto diskusi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.13 (?), 10.8.2011 1:13
Štítok dreva v tvaru V vylupujem niekedy u broskýň pri neskorom očkovaní (raz som očkoval dokonca v októbri a očká na jar pekne vyrašili). Pri očkovaní viniča treba vyškriabať vnútro- hnedú "plystyrénovú" dušičku nad očkom aj pod ním. U jadrovín je odstráňovanie štítku zbytočné, očko sa bez problémov ujíma. Základom je precízne naostrený nožík alebo skalpel a čisté prsty. S hlinou sa narezané očká nemajú moc v láske. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.38 (?), 10.8.2011 7:36

Ďakujem za rady. Už v tom mám jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika