Ockovanie



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
9.8.2011 22:34

Pokud máte obavu o kužílek očka, tak ho seřízněte mělčeji a vůbec dřevo nevylupujte. Přihojí se i tak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 246.18 (?), 22.8.2011 22:47
Minulý týden jsem zkusil jsem naočkovat několik podnoží na spící očko a nevím, kdy odstranit PVC pásku – ještě nyní na podzim nebo až na jaře dalšího roku. Některá očka mám převázána klasicky s ponechaným řapíkem a několik oček jsem zkusil obalit celé páskou – zde jsem řapík odstranil hned při očkování. Vím že očko by mělo při Forkertově způsobu vyrašit až na jaře, ale páska omotaná zcela přes očko by bránila v jeho narašení. Prosím o radu.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 242.79 (?), 27.8.2011 6:32
No, to by aj mňa zaujímalo... ozve sa niekto?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 27.8.2011 7:13

Používám samolepicí pásku(i při roubování),kterou neodmotávám, jen ji podélně žiletkou naříznu.Páska do jara většinou sama zvětráním odpadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 27.8.2011 9:25

Možností je víc a výsledky, aspoň podle mých zkušeností jsou srovnatelné. Buďto očko omotám tak, že vyčnívá pupen s řapíkem. Pásku lze odstranit za 2 týdny nebo až na jaře, výsledky jsou stejné. Občas na jaře nevyraší ani očko, které se ujalo, kde řapík evidentně odpadl - nejspíš vymrzlo.
  Druhou možností je omotat naočkované místo úplně - hermeticky. Tam je zbytečné řapík ponechávat a je možné listy odlámat i s řapíky. Pravda,  pomocí řapíku se štítek lépe zasouvá pod kůru. I v tomto případě jsem neviděl rozdíl, jestli byl úvazek odstraněn na podzim nebo před rašením na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 8.8.2011 10:12

Dobrý deň, aj ja mám otázku ohľadom očkovania. Nie je mi jasné ako presne odstraňovať drevo z vyrezaného očka. Treba ho odstrániť celé a na očku potom zostane iba tenka kôra? Podľa obrázkov mi má na očku po odstránení dreva zostať malý hrb. Keď som to skúšal, hrb zostával práve na odstránenom dreve a na očku po ňom ostala iba dierka. Ani na internete som nenašiel dobré video, kde by to bolo vidieť. V niektorých videách však drevo z očka ani neodstraňovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.8.2011 19:09
Vyloupnuté dřevo by mělo být ve tvaru vidličky.Ta dírka-vyloupnutý kužílek většinou svědčí o málo vyzrálém roubu.Někdy se však vylupuje i u roubů vyzrálých.Kužílek by Vám měl zůstat na očku.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.8.2011 22:34

Pokud máte obavu o kužílek očka, tak ho seřízněte mělčeji a vůbec dřevo nevylupujte. Přihojí se i tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.100 (?), 9.8.2011 19:21

Podívejte se na tuto diskusi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.13 (?), 10.8.2011 1:13
Štítok dreva v tvaru V vylupujem niekedy u broskýň pri neskorom očkovaní (raz som očkoval dokonca v októbri a očká na jar pekne vyrašili). Pri očkovaní viniča treba vyškriabať vnútro- hnedú "plystyrénovú" dušičku nad očkom aj pod ním. U jadrovín je odstráňovanie štítku zbytočné, očko sa bez problémov ujíma. Základom je precízne naostrený nožík alebo skalpel a čisté prsty. S hlinou sa narezané očká nemajú moc v láske. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.38 (?), 10.8.2011 7:36

Ďakujem za rady. Už v tom mám jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika