Ochrana stromků v zimě před okusem zvěří



host - 204.1 (?)
29.10.2007 7:17
Ten lesnický nátěr se jmenuje Morsuvin nebo Neoponit ještě byl nějaký jiný ale už si nepamatuji .Nechal by se koupit u lesáků.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 61.180 (?), 28.10.2007 18:58, zobrazeno: 53378x
Na podzim jsme zasadili nově ovocné stromky. Pozemek nebude v zimě ještě oplocen. Prosím poraďte jak ochránit stromky před okusem zvěří a zajíců. Uvažujeme o obalení kmenů kartonovým papírem nebo černou mulčovací fólií. Který materiál na ochranu doporučujete. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 28.10.2007 19:13

Papír ani folie nepomohou, jedině králičí pletivo. Tím ocfráníte jen kmínek, větve mohou okousat srny, ale při vyšší sněhové pokrývce i zajíc.

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 28.10.2007 19:33

Dobrý večer. Králíkářské pletivo je dobré. Papír (papírový pytel) se napřed často dával, ale někdy pod ním řádí myši. Viděl jsem již několikrát poškozenou kůru po jarním sundání obalu. Větve nad pletivem bych ochránil repelentním nátěrem, jaký používají lesníci v lese na nátěr stromků proti okusu zvěří. Prodávají se také za přijatelnou cenu umělohmotné bílé obaly, které se spojí jednoduše v zářezech. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.180 (?), 28.10.2007 19:43
Jak se jmenuje repelentní nátěr a jde koupit, nebo se musí za lesníkem? Nejjednodušší se nám zdá obalit kmínek těsně mulčovací tkaninou a převázat provazem (zajíc tkaninu snad nežere a myši tam nemají proč lézt).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 28.10.2007 20:08
Arbosol, snad jsem ten název nezkomolil, normálně bývá na dědinách v obchodech a viděl jsem to i v Baumaxu.  Lepší, než omotávat stromky něčím,  je to králičí pletivo, takové ty náhradní varianty jako papír, tkaniny apod zvířata někdy  zlikvidují, nevím proč a jak to dělají. Taky to pak někdy využívají mravenci a udělají si pod pevným obalem stromků mraveniště. Navíc stromky nejsou ožírány jen v zimě, ale celoročně, takže je nejlepší mít tam to pletivo a to celoročně. Ještě k tomu arbosolu, nefunguje úplně stoprocentně, už mi nějaké potvory ožraly i stromky arbosolem natřené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.180 (?), 28.10.2007 21:49
Ja znam jen Arlborol, ale to byl postřik před květem. V planu jsme měli zahradu oplotit ještě na podzim, ale kvůli čekání na stav. povolení k  oplocení, to už nestihneme. Jak rozmrzne, tak zahradu oplotíme a už budeme mít klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 28.10.2007 22:29

Zvířátka jsou velmi vynalézavá, Mám jako jeden z mála v okolí oplocený sad, navíc celoročně u víc jak sto stromů a stromků králičí pletivo a přesto mě zajíci okousali v loňské tvrdé zimě větve u polokmenů, částečně i dva kmeny 30 ti letých jabloní, kde pletivo nebylo. U ročního Angoldu byla ochrana z tvrdého plastu, kterou do půli strhal a kmínek byl do běla. Dlouho sem nemohl přijít nato, kudy tam lezou, ale vystopoval sem ho ve sněhu. Stopy vždy před bránou končily. Spodek brány je do výše 90 cm plech a výš šprušle 20 čísel od sebe. Tama ten hajzlík proskakoval, nevím proč, jelikož okolo nás jsou neoplocené sady se stromy i mladými, ale jak sem na jaře zjistil, ani si jich nevšiml. Co dodat?

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.118 (?), 28.10.2007 22:58
Jojo, já mám 160cm pletivo a stejně jsem si nabil ústa. Na jaře ty kocouří mrchy a taky kuny (abych nekřivdil) značkují rajón. K tomu patří drásání kůry ze stromků. Přišel jsem o pár stromků právě když jsem sám sebe pochválil, jak pěkně jsem to vymyslel s tím pletivem. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 29.10.2007 7:17
Ten lesnický nátěr se jmenuje Morsuvin nebo Neoponit ještě byl nějaký jiný ale už si nepamatuji .Nechal by se koupit u lesáků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 29.10.2007 10:40

Zajíci si cíleně vybírají pěstované stromky - díky pravidelnému řezu a hnojení mají větší přírůstky a zřejmě i chutnější kůru a lýko.
   Občas naroubuji volně rostoucí plané stromky v přírodě či kolem polních cest. Zvěř si k okusu neomylně vybere ty naštěpované (a ujmuté).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika