Nove prirustky na stromu cons nima?



Vlkodlak99 - (23) - 237.73 (?) 
20.3.2016 4:32, zobrazeno: 2358x

Jsem v prozezavani stromu zacatecni ktery se snazi cerpat kde se da aby stromkum co nejmene ublizil.. Chodim po proochazkach a sleduji jak stromy v okolnich zahradkach reagujou na ruzne druhy prorezani..urcity obrazek jsem si udela i zde na webu a take jinych int. Strankach ale z zadneho clanku jsem poradne nepochopil.. Proc nechavaji tolik novych prirustu co na prvni pohled vypadaji jako anteny? Jaky to ma smysl a jak se s temahle vyhonama da dale prcovat.. Podotykam jsem uplny amter takze m3 prosim nekamenujte.. Predem dekuji za odpoved..ps: omlouvam se za absenci hacku, carek a pripadny preklep pisu z mob. Telefonu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.3.2016 9:48

Možná jako amatér přeceňujete moderní informační technologie. Na int. Stránkách se dá najít cokoli, jenom nemáte jistotu, že je to správně a že je to pravda. Tištěná příručka má své recenzenty, tam je riziko omylů a nesmyslů menší.
    Háčky a čárky nám nechybí. Spíš zkuste použít svůj mob. Telefon jako fotoaparát a ty anténovité přírusty tu ukažte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 20.3.2016 10:06

Při silnějším řezu vznikají na záktscích "antény". Kdyby se podařilo jim naroubovat podnož, byly by to ideální základy pro vřeteno. Jsou to takové malé knippbaumy v koruně zákrsků postrádajících přirozený terminál.

Když je mám v koruně, většinou je vyřežu. Lze je použít, ale většinou mám dost kvalitnějšího obrostu. "Anténa" je většinou tvořena kolmým vlkem s vodorovným obrostem, kde jsou koncové pupeny květní. Výhony se dají probrat, nebo to lze sesadit na odbočku.

V koruně jabloní mohou být ještě "košťátka", která jsou příznaky proliferace.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?), 20.3.2016 10:33

Taky jsem amatér, ale "antény" jsou zřejmě obyčejné  "vlky". Předpokládám, že myslíte prutovou anténu a ne třeba yagi či HB9CV.

A proč je lidi nechávají?  Podle mě proto, že stromek na jaře "řádně" ostříhali jak jsou zvyklí (tj. zarovnali horní větve skoro jako by stříhali živý plot) a pak už zbytek roku nereagují. A příští jaro to samé znovu. Na postiženém místě vyrostou vlky. Nemá se to tak dělat, ale je to rozšířený způsob. Mám takové sousedy dva. 

Když dáte do vyhledávače "zahradkar jerome"  a najdete tam oddíl Řez jabloní, tak tam je vidět fotka takového krácení na ježky - ale už po řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika