Nove prirustky na stromu cons nima?



Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?)
20.3.2016 10:33

Taky jsem amatér, ale "antény" jsou zřejmě obyčejné  "vlky". Předpokládám, že myslíte prutovou anténu a ne třeba yagi či HB9CV.

A proč je lidi nechávají?  Podle mě proto, že stromek na jaře "řádně" ostříhali jak jsou zvyklí (tj. zarovnali horní větve skoro jako by stříhali živý plot) a pak už zbytek roku nereagují. A příští jaro to samé znovu. Na postiženém místě vyrostou vlky. Nemá se to tak dělat, ale je to rozšířený způsob. Mám takové sousedy dva. 

Když dáte do vyhledávače "zahradkar jerome"  a najdete tam oddíl Řez jabloní, tak tam je vidět fotka takového krácení na ježky - ale už po řezu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Vlkodlak99 - (23) - 237.73 (?), 20.3.2016 4:32, zobrazeno: 2357x

Jsem v prozezavani stromu zacatecni ktery se snazi cerpat kde se da aby stromkum co nejmene ublizil.. Chodim po proochazkach a sleduji jak stromy v okolnich zahradkach reagujou na ruzne druhy prorezani..urcity obrazek jsem si udela i zde na webu a take jinych int. Strankach ale z zadneho clanku jsem poradne nepochopil.. Proc nechavaji tolik novych prirustu co na prvni pohled vypadaji jako anteny? Jaky to ma smysl a jak se s temahle vyhonama da dale prcovat.. Podotykam jsem uplny amter takze m3 prosim nekamenujte.. Predem dekuji za odpoved..ps: omlouvam se za absenci hacku, carek a pripadny preklep pisu z mob. Telefonu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.3.2016 9:48

Možná jako amatér přeceňujete moderní informační technologie. Na int. Stránkách se dá najít cokoli, jenom nemáte jistotu, že je to správně a že je to pravda. Tištěná příručka má své recenzenty, tam je riziko omylů a nesmyslů menší.
    Háčky a čárky nám nechybí. Spíš zkuste použít svůj mob. Telefon jako fotoaparát a ty anténovité přírusty tu ukažte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 20.3.2016 10:06

Při silnějším řezu vznikají na záktscích "antény". Kdyby se podařilo jim naroubovat podnož, byly by to ideální základy pro vřeteno. Jsou to takové malé knippbaumy v koruně zákrsků postrádajících přirozený terminál.

Když je mám v koruně, většinou je vyřežu. Lze je použít, ale většinou mám dost kvalitnějšího obrostu. "Anténa" je většinou tvořena kolmým vlkem s vodorovným obrostem, kde jsou koncové pupeny květní. Výhony se dají probrat, nebo to lze sesadit na odbočku.

V koruně jabloní mohou být ještě "košťátka", která jsou příznaky proliferace.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?), 20.3.2016 10:33

Taky jsem amatér, ale "antény" jsou zřejmě obyčejné  "vlky". Předpokládám, že myslíte prutovou anténu a ne třeba yagi či HB9CV.

A proč je lidi nechávají?  Podle mě proto, že stromek na jaře "řádně" ostříhali jak jsou zvyklí (tj. zarovnali horní větve skoro jako by stříhali živý plot) a pak už zbytek roku nereagují. A příští jaro to samé znovu. Na postiženém místě vyrostou vlky. Nemá se to tak dělat, ale je to rozšířený způsob. Mám takové sousedy dva. 

Když dáte do vyhledávače "zahradkar jerome"  a najdete tam oddíl Řez jabloní, tak tam je vidět fotka takového krácení na ježky - ale už po řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika