Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
7.10.2009 3:50

jistě na mnoha místech, já se chystám do polského Těšína tam prý na tržnici. Ve skierniewicích mají všeho nejvíc a nejlepší, ale je to dost daleko, já tam jel z warszawy kdysi dávno, když ještě neznali ovocné zimolezy a ukazoval jsem jim je, ale oni si dělali výzkum sami.
 nakonec možná zjistím, že rajka neb lipno je lepší na chuť. V polsku prý taky mají placaté broskve, i nektarinky, ty mi moc chutnaly a ted teprv jsem zasadil pecky, to se musí na podzim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 7.10.2009 3:50

jistě na mnoha místech, já se chystám do polského Těšína tam prý na tržnici. Ve skierniewicích mají všeho nejvíc a nejlepší, ale je to dost daleko, já tam jel z warszawy kdysi dávno, když ještě neznali ovocné zimolezy a ukazoval jsem jim je, ale oni si dělali výzkum sami.
 nakonec možná zjistím, že rajka neb lipno je lepší na chuť. V polsku prý taky mají placaté broskve, i nektarinky, ty mi moc chutnaly a ted teprv jsem zasadil pecky, to se musí na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.10.2009 7:04

Pro 85 133:
Fantazia byla před lety u nás velmi populární. Roste dosud v mnoha zahrádkách

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.234 (?), 8.10.2009 20:51

Pokud chcete opravdu chutnou jabloň tak to je Coxova reneta ale ta už pomalu mizí ze zahrad.Mám 2 stromy ještě po dědovi a jsou vynikající.Výborný je i Nonetitt(matčino) a sladká je Jadernička moravská-to by mohlo být to sládě-mam starý strom a už ho musí m naroubovat abych měl mladé stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 9.10.2009 8:40

Coxova byla kdysi pokládána za nejlepší jabko. Problém je, že dobrou kvalitu má jen v Anglii. U nás je problematická, do vyšších poloh ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 9.10.2009 10:04

souhlasím s předchozím příspěvkem, nejsem příliš vysoko a Coxovka mi moc nejde, navíc hnije doslova před očima. I nejvyzrálejší Coxovku v mé zahradě chuťově předčí  Šampion.
Jadernička moravská v posledních letech prožívá velký boom - lze koupit hotové stromky, nejnověji i na zakrslých podnožích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 9.10.2009 16:14

Taky jsem se musel nutit do názoru, že Coxova reneta je nejchutnější jablko všech dob.
   Ať je to jak chce, revolucí v amatérském pěstování jabloní bylo vyšlechtění Rubínu. Je to podle mě první, ne-li jediná odrůda, která i v nejabloňářských polohách a bez intenzivní agrotechniky přináší plody, velikostí, tvarem, barvou i chutí srovnatelné s nejlepšími profesionálně pěstovanými i dováženými jablky. Letošní úroda tomu dává plně za pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.48 (?), 17.10.2009 0:56

Souhlasím. Pěstuju 1x Rubín na M9 (omezená velikost zahrady) v 550m.n.m. 20km v dohledu od Pradědu, SSZ svah a nemůžu si ho vynachválit (když mi ho neočešou časté kroupy). Měl jsem 2, zanedbal jsem výměnu uhnilé opory a zlomil se přesně v místě naočkování :-(. Mívám tak bedýnku-2 jablek, které mi může kde jaký márket závidět. A ta chuť! :-) Rubín je č. 1. Ještě tak sehnat jeho červenou mutaci! Achjo...

Ještě mě kdysi uchvátilo Gaskoněho (omluva za komolení názvu), ale trpí dost hnilobou a nevím, zda-li by zvládl tvrdé klimatické podmínky a M9ku!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 17.10.2009 10:46

Červená mutace - Bohemia se prodává v každé školce. I žluté jsou k mání.  Sám ale marně sháním tmavočervenou mutaci Bohemia dark. Neví o něm někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.85 (?), 6.10.2012 16:50

Dobrý den,

a máte fotku?

Mat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 18.10.2009 18:12

Škoda, že se musíte k tomu přemlouvat nebo musel. Mám naroubovánu Coxovu chery, tedy krásně tmavočervenou mutaci této odrůdy, a musím říct, že za dva roky středně velká jablka, tvrdá jako kamen, ale po dojítí v garáži na nový rok a déle sladké jako med. Doslova cukr. Pravda nebyl toho ani košík, protože co víc chtít od několika tříletých roubů. Možná záleží na průběhu počasí na podzim, ale bylo to loni a předloni.Letos u mě bohužel zapracoval květopas. Zahrada 505 m n m.  Jestli je tato červená mutace odolnější než klasická Coxka to nevím. Kdosi mi říkal, že dneska pane, dneska už jen cestou rezistentů! Já jsem mu oponoval, že u mě hlavně vítězí chuť. Je fakt že bez postřiků není jablko prodejné.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika