Mráz



host - 178.235 (?)
24.10.2015 15:19

Díky, Stando,zprávu si ukládám.Čekám jen na radu, jak naložit s lapky, kteří u mě určují dobu sklizně.V poslední době sklízím předčasně, spíš podtrhávám proto, abych vůbec něco v extravilánu sklidil.Je to důsledek, nebo náhoda?  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
abalda - (7) - 166.23 (?), 15.10.2015 10:44, zobrazeno: 5436x

Překvapil nás mráz asi minus 6 st. a měli jsme ještě jablka /TOPAZ a STARGOLD/ na stromech.Co máme dělat? děkuji ABALDA

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 15.10.2015 11:04

Nic, jako doposud. Nebo je otrhat, pokud je chcete jíst. Mráz je nemusel zasáhnout tak silně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.47 (?), 24.10.2015 11:58

Dík, včera jsem je dotrhal, byly jich 2 metráky a nebylo jim nic.Abalda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 24.10.2015 12:30

Mráz do cca -4°C jablka na stromě příliš neohrožuje, zejména pokud se jedná o krátkou ranní periodu a jablka mají dostatečný obsah cukru, aby buněčné šťávy nezačaly krystalizovat. Když pak po vzestupu teploty nad +4°C (například odpoledne) jablka otrháte, mají běžnou skladovatelnost. Trhání při teplotě pod +2°C způsobuje na ovoci otlaky, takže pokud ovoce není určeno na okamžité zpracování (mošt, sušení, kompoty) je nutno vyčkat na příhodnou teplotu. I česáčům se lépe pracuje a jablka se nerosí. K namrznutí dužiny dojde, až když se z buněčné š´távy začne oddělovat voda a její krystalky narostou rozměrů, kdy propichují buněčné stěny. Takto poškozená jablka po rozkrojení rychleji hnědnou, jsou jakoby sklovitá a je možné je zpracovat pouze moštováním, podrcením na kvas nebo na povidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 24.10.2015 15:19

Díky, Stando,zprávu si ukládám.Čekám jen na radu, jak naložit s lapky, kteří u mě určují dobu sklizně.V poslední době sklízím předčasně, spíš podtrhávám proto, abych vůbec něco v extravilánu sklidil.Je to důsledek, nebo náhoda?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 24.10.2015 17:34

Letos jsem se setkal s jednou nesklizenou alejí. Na každém stromě byla cedulka "Samosběr 45,90 Kč/kg. V případě, že během Vaší práce nedorazí správce s váhou, volejte na mob +420 xxx yyy zzz".

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.4 (?), 24.10.2015 20:02
To byla jablka? V tom případě je cena 45,90 za kg neuvěřitelná pitomost a nebo vtip. Krásná jablka přímo ze sadu ale samozřejmě už otrhaná se dají koupit za 25 korun za kilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 24.10.2015 20:39

Přečtěte si kontext - je to námět pro pana AB. Asi pokud někdo nechce platit předraženou cenu, tak ani nezačne trhat. No a k tomu aby si na nepřizpůsobivé někdo mohl zavolat asistenci policie stačí, aby měli natřeseny a posbírány 3 půlmetrákové pytle a odmítali zapatit podle cenovky na stromě. Nejsou přeci blbý (nepřizpůsobiví), půjdou o 103 metrů dál, kde cedule nejsou a ten padák má určitě nižší cenu než dostanou ve výkupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.4 (?), 24.10.2015 23:11
No moc velký smysl mi taková cedule nedává. Asistenci policie si můžete zavolat i v případě, že tam takovou cedulku nemáte a i když ji s tou cedulkou zavoláte, rozhodně nedonutí případné nežádoucí sběrače zaplatit přemrštěnou cenu. Tak maximálně je donutí vám tam ty jablka nechat. Nicméně proti cedulce jako takové nic nemám, jen mi nepřipadá její text jako nejšťastnější. Spíš bych se v textu odvolával na trestný čin krádeže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 24.10.2015 23:29

Já jen opisuji, co jsem viděl a dle okolních alejí to fungovalo. A krádež do 5 tsíc se řeší v přestupkovém řízení - z toho si nepřizpůsobiví dělají víte co (ale určitě ne těžkou hlavu). Stejně jako z plotu, který je více či méně obdobou Vámi formulované cedulky - plot u zahrady, která je více než 300 m od nejbližšího stavení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika