Množení starých odrůd



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.221 (?)
11.3.2019 12:21

To je asi vtip, že?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.1 (?), 10.3.2019 21:01, zobrazeno: 4628x
Dobrý den, Ve starých sadech a v okolí často nacházím velmi chutné odrůdy ovocných stromů, ale ty stromy buď umírají nebo je to brzy čeká. Letos jsem si v jedné školce nechal naroubovat třešně, hrušky a jabloně ale ne všechny rouby byly dostačující, třeba jedné třešně. Tu bych chtěl naočkovat spolu s dalšími. Potom tu mám i dvě odrůdy jabloní, které dnes téměř nejsou k sehnání. Coxovu renetu a ranou, jestli to píšu správně (má velké červeno žlutobílé žíhané zbarvení) astramel. Mám se do toho pustit nyní nebo až v létě?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.44 (?), 10.3.2019 21:29
168.1: Z Vašej formulácie otázky nie je jasné na čo sa pýtate. Do čoho sa chcete pustiť? Ak myslíte očkovanie, tak teraz určite nie. Na bdiace očko sa očkuje v čase prvej miazgy, na spiace očko v júli až septembri. Inak zohnať Coxovu renetu by nemal byť problém a dostupná je aj odroda Astramel. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.1 (?), 10.3.2019 21:42
Omlouvám se za špatnou formulaci. Jinak děkuji za info, ale tyto odrůdy, nevím jak u vás, opravdu v okolí nikde nemají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 126.120 (?), 10.3.2019 22:54

Chcem sa spýtať, nie je riziko pri vrublovaní, že sa zo starého stromu prenesie nejaká choroba do stromu na ktorý sa vrúbluje? Resp. aké je riziko?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 10.3.2019 23:06

U virových chorob je riziko velké, hraničící s jistotou. U houbových minimální, u fyziologických bezpředmětné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.43 (?), 11.3.2019 10:22

Dobry den.

Cetl jsem prispevky v teto diskuzu a ptam se. Moje mamka se snazila pestovat hlivu ustricnou a ta se mi dostala na muj oblibeny strom - Sampion. Strom zacal chradnout a pomalu odumira. Mam vypestovany jablecny semenac a chtel bych ho preroubovat Sampionem. Otazka zni. Nezavlecu si hlivu i na novy strom z roubu toho postizeneho? Snazil jsem se sehnat novy stromek Sampiona, ale bylo mi receno, ze se jiz nedela (Fytos Plzen).

Dekuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.221 (?), 11.3.2019 12:21

To je asi vtip, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.214 (?), 11.3.2019 13:28
Výše uvedeno, hlíva ústřičná je také houba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 126.120 (?), 11.3.2019 20:39

Kedže hlivu pestujem skúsim sa vyjadriť. Hliva je saprofitická huba t.j. rastie na odumretom dreve. Preto prakticky je nemožné aby napadla zdravý strom. Z casti je možné že Vám napadne napr. čiastočne ulomený konár, alebo odumierajuci strom. Inak zdravý strom nenapadne. Dokonca ja pestujem hlivu asi 3 m od jabloní.

Možno si mýlite hlivu s nejakou parazitickou hubou. Parazitické huby napadajú zdravý strom- najčastejšie pri nejakom zranení stromu, alebo zlom ošetrení rezných rán. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.57 (?), 12.3.2019 21:51
Šampión se dá koupit v pohodě, stačí vyhledat na internetu. Sám jsem ho kupoval v Arbia Malenovice před 2 lety a díval jsem se, že ho stále mají v nabídce na m9 nebo a2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika