Matčino



host - 169.20 (?)
1.9.2019 11:25
ANO souhlasim s IH, je to velmi individualni, to stejne jsem resil zrovna minuly rok a ridil bych se taktez barvou jaderek. Matčino znam desitky let /jedina poradna jablon na babiccine zahrade/ a i bez strihu a postriku prezivala roky, pravidelne sklizne, vonava jablicka. Ted kdyz jsem se zacal stromu venovat - strih, probirka, tak jsou jablicka mnohem vetsi a hezci. Matcinu vdecim, za sve ovocnarske zacatky i proto se jiz tesim na nove plody z mych novych ockovancu na semenaci. Pozn.: nyni cekam na plody z dalsich cca 15 jablonovych odrud a uz to zacina, jedna jsou strupata, jedna silne napadena padlim... nic takoveho v takove mire U MATCINA NEZNAM!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Kostrata - (3) - 110.203 (?), 29.8.2018 14:24, zobrazeno: 12533x

Mohu v této době otrhat jablka?  Jablka lavinou padají a ne jenom červivé a poškozené. Když to nechám do doby kdy se mají sklízet, tak už to bude jen na hrábě. Předem dík za radu.Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.242 (?), 29.8.2018 16:19
"...kdy se mají sklízet...". Jablká sa majú oberať vtedy, keď REÁLNE dosiahnu oberačkovú zrelosť. A nie NA PAPIERI. Riaďte sa svojimi zmyslami a obyčajným sedliackym rozumom, nie nejakými poučkami. Treba brať do úvahy aj to, že tento rok je vegetácia 2-3 týždne popredu. Ak sú jablká vyfarbené, voňajú a majú tmavé jadierka, tak oberajte. Ak masívne padajú nepoškodené jablká, tak niet na čo čakať. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2018 16:26

Ty hrábě Vám nakonec ušetří dost práce s trháním, že...

Otrhejte ty velké, dobře vybarvené. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.11 (?), 29.8.2018 23:37

U nás jsou letos už pár dní Matčina všechna ze stromu pryč...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.20 (?), 1.9.2019 11:25
ANO souhlasim s IH, je to velmi individualni, to stejne jsem resil zrovna minuly rok a ridil bych se taktez barvou jaderek. Matčino znam desitky let /jedina poradna jablon na babiccine zahrade/ a i bez strihu a postriku prezivala roky, pravidelne sklizne, vonava jablicka. Ted kdyz jsem se zacal stromu venovat - strih, probirka, tak jsou jablicka mnohem vetsi a hezci. Matcinu vdecim, za sve ovocnarske zacatky i proto se jiz tesim na nove plody z mych novych ockovancu na semenaci. Pozn.: nyni cekam na plody z dalsich cca 15 jablonovych odrud a uz to zacina, jedna jsou strupata, jedna silne napadena padlim... nic takoveho v takove mire U MATCINA NEZNAM!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.103 (?), 25.8.2019 18:12
Matkino/Matčino (Nonetit) - chuťovo vysoko kvalitná odroda. Teda aspoň podľa referencií. Ja budem mať prvú úrodu teraz (foto) - prvých pár plodov na stromčeku zasadenom na jeseň 2017, podpník A2. Plody sa už vyfarbujú, sú strednej veľkosti. Boli tu také indície, že v teplej oblasti Matkino nemusí dosiahnuť svoj chuťový potenciál. Dúfam, že tieto 'kuvičie hlasy' sa nepotvrdia... IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Aley - (21) - 62.85 (?), 4.9.2022 23:18

Matčino je jedinečná odrůda - nejsem vůbec milovník jablek, tohle je ale celkem výjimka. A letos nám dozrávají velmi brzo - slunečná strana velkého stromu začala mít krásná červená jablka s hnědými jádry už cca po 20.srpnu. Loni to bylo o měsíc pozdějí, pořád jsme se nemohli dočkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 5.9.2022 14:44

včera jsem otrhal Matčino, které mám na M9. Taky ještě Rubín a Gala Schnitzer. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.15 (?), 5.9.2022 22:53

Rubín jste otrhal docela brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.10 (?), 6.9.2022 10:13

ve sklizňové zralosti. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika