Mantet



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?)
4.8.2020 16:55

Mantet - 2020 - štíhlé vřeteno

Čtvrtým rokem vyrovnaná úroda po sobě.Odrůda má přirozený sklon při přeplození k alternaci.Vhodně zvolený pěstitelský tvar umožňující každaroční probírku plodů vedl k pravidelné plodnosti.Na snímcích jsou vidět poškození plodů.Je to způsobeno krupobitím které mě navštívilo v první dekádě června.První obrázek týden před postupným dozráváním.Druhý snímek za týde při dozrávání o postupné sklizni probírkou.

Prosím čtenáře, aby moje pezentace odrůd nebyly vnímány jako machrování nebo podbízení co mají pěstovat.To nechám na individuálním zvážení každého čtenáře.Mnohé odrůdy nejsou léta vůbec publikovány a vy si informace zasloužíte.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.8.2020 16:55

Mantet - 2020 - štíhlé vřeteno

Čtvrtým rokem vyrovnaná úroda po sobě.Odrůda má přirozený sklon při přeplození k alternaci.Vhodně zvolený pěstitelský tvar umožňující každaroční probírku plodů vedl k pravidelné plodnosti.Na snímcích jsou vidět poškození plodů.Je to způsobeno krupobitím které mě navštívilo v první dekádě června.První obrázek týden před postupným dozráváním.Druhý snímek za týde při dozrávání o postupné sklizni probírkou.

Prosím čtenáře, aby moje pezentace odrůd nebyly vnímány jako machrování nebo podbízení co mají pěstovat.To nechám na individuálním zvážení každého čtenáře.Mnohé odrůdy nejsou léta vůbec publikovány a vy si informace zasloužíte.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.6 (?), 4.8.2020 19:31

Máte krásne plody na Mantete pan Mičurin. Na akej podnoži ho máte zasadený?     Lubo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 9.8.2020 15:59

Omlouvám se pane Lubo za pozdní reakci.Preferoval jsem kultivaci půdy po bouřkách a lijácích.Zem byla doslova na mlat. V těchto tropech by po zaschnutí by byl z půdy beton. Musel jsem chvátat aby zem byla schopna kultivace.Stromy zbožňují nakypřenou půdu viz fota.

Nyní k vašemu dotazu.Mantet mě rodí asi 15 let.Je naroubován na podnoži M26.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.97 (?), 10.8.2020 22:12

To nevadí pan Mičurin že ste neskoršie odpovedal. Máte krásnu zahradu, krajšiu zahradu som ešte nikdy nevidel. Ďakujem velmi pekne za odpoveď. Lubo  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 87.173 (?), 11.8.2020 21:33

Kráľovstvo záhradníckej dokonalosti, pán Polehla. Nádhera...      mino BA 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.142 (?), 12.8.2020 12:04

Děkuji pane Lubo a mino AB za laskavá slova.To vždy potěší a motivuje.Umíte si vážit cizí práce a to já velmi oceňuji.

Pane mino AB, trochu se to tady zadrhlo ale doufám, že na podzim opět zveřejníte snímky Vaší "růžové krasavice" a nejen jí.Je to pastva pro oči a vždy se na ty dokonalé plody těším a motivují mě k napodobení.

Zahradě zdar - Mičurin II  (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 6.8.2021 16:38

Mantet - 2021 - štíhlé vřeteno

Letní jablka už začínají.Mantet s vynikající chutí již pár dnů předvádí svoji kvalitu.Na snímcích je vidět postupné dozrávání.Vhodný pro probírkovou sklizeň.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 13.8.2021 15:54

Mantet - sklizeň probírkou stále probíhá

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 24.8.2021 10:24

Poslední Mantety česané v pátek a uloženy v lednici.Stále skvělá kvalita plodů.Konzumní doba se mě protáhla na 3.týdny.Stačí využít postupnou zralost této odrůdy a uložení v chladu.Chuť je na letní jablko přepychová.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.7.2022 12:40

Mantet - 2022 - štíhlé vřeteno

Tak brzo jsem Manet ještě nesklízel.Plody jsou zatím neatraktivní což přisuzuji nynějším tropickým teplotám a teplým nocím coč brutálně urychluje zrání na úkor vybarvení.Naštěstí má tato odrůda postupné dozrávání.Poškození plodů je způsobeno krupobitím což bude letos rušit estetiku všech odrůd.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika