Malá jablíčka



host - 121.7 (?)
26.9.2012 20:47

Ano, jsou dost maličká, ale pěkně červená. Kdyby vydržela do sváků, mohla by i zdobit stromeček. Chutnala jsem je, jsou trochu trpká, ale na marmeládu to asi půjde. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 121.7 (?), 26.9.2012 20:47

Ano, jsou dost maličká, ale pěkně červená. Kdyby vydržela do sváků, mohla by i zdobit stromeček. Chutnala jsem je, jsou trochu trpká, ale na marmeládu to asi půjde. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.226 (?), 26.9.2012 20:08

Na stránkách prodejce neni uvedena odrůda a i na těch fotkách jsou podle mě dvě různé jabloně. Jabloní s červenou dužninou je celá řada a teď se to začíná valit do Evropy jako velká novinka. Zpracovávat se to bude jako jakékoliv jiné jablko. V tom bych tomu popisku na stránkách důvěřoval. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.7 (?), 26.9.2012 20:48

Děkuji za reakci. Budu tedy zkoušet marmeládu yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.107 (?), 26.9.2012 23:59

Zdravím.

Vaše jablka podle fotky silně připomínají vychvalované 2 novinky nabízené fa. Starkl a Siebers kde ji uvádí jako RED LOVE. V katalogu o nich píší, že se nejvíce hodí na mošty a okrasu jak stromkem tak i atraktivním vzhledem dužniny. Jinak u většiny okrasných jabloní se doporučují plody zavařovat do kompotů na přípravu zvěřin a jinných specialit z masa hlavně tmavého. Pouze plody z okrasných jabloní co jsou hořké se nejí a slouží pro ptactvo.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.9.2012 9:05

Typický amatérský český pěstitel je známý jako sběratel rarit. Ať to stojí, co to stojí. Proto tak často podléhá reklamě na novinky, jejichž praktické využití je jinak mizivé.ˇMošt z červenodužinných jablek chutná stejně, akorát má barvu růžovou. Stejnou a s vylepšenou chutí docílíte přidáním řepy,  černého rybízu či aronie. A tak mnozí z nás zavrhnou osvědčené staré odrůdy a zaplatí tisícovku za dva neduživé špičáky vychválené v přebarveném   katalogu jen proto, aby měli něco extra. Jsem přesvědčen, že do 5 let po redlovech neštěkne ani pes, než zase Siebrsové a Starklové vytáhnou nějaký další trhák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 121.230 (?), 27.9.2012 9:40

Ámen. Máte naprostou pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 27.9.2012 20:33

Milošove naprosto s Vami souhlasimlaugh,ale asi českomoravsky člověk už jiny nebude.na některych zahradkařskych školenich se až člověk musi pousmat na co začinajici zahradkaři nepřijdou, nemam jim to za zle. Myslim si ale, že pohromou v poslednich letech je Net.Za meho mladi a praxe existovaly pouze knižky a časopisy jako Radce zahradkařu, Ovocnařstvi a zelinařstvi, ty potom nahradil znamy Zahradkař, a dnes odborne zahradnicke časopisy vydavane spolu se Zemědělcem.- Začinajici zahradkaři pomalu začina zimni vegetačni klid, zkuste si misto erotickeho čteni pujčit knižky Večeři, Konase nebo Blažka.Tito bardi ovocnařstvi o sve profesi věděli hodně a dokazali o tom i dost polopaticky psat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.182 (?), 28.9.2012 0:42

Zdravím.

Je mi líto, že tak popisujete členy ČSZ a myslím, že většině zahradkářům křivdíte. Já jsem odborným instruktor ČSZ z opavska a plně se účastním výstav a vedu poradenství a odborný řez ovoc. stromů na zahrádkách. Je veliký rozdíl v generacích zahradkářů. Mladí lidé jsou silně ovlivňováni silně zmodernizovanými hobby pořady viz Loskuták a silná reklamní hnojařina v Receptáři. Kde jsou ty časy kdy Receptář byl opravdu pro zahradkáře a vystupovaly tam opravdové pěstitelské kapacity viz p. Ing. Blažek, p. Kosína, prof. Řezníček, Ing Kraus, Matýsek , K. Cibulka... To se opravdu nedá srovnávat s p. Kotyšanem a jim podobným. Nezlobte se na mě, ale to je kolikrát o nervy a na zlost a nejhorší je že to spousta lidí to bere za vzor. Na co jsou 2OO leté praxe a knížky v pěstění ovoc. stromů, když televize to všechno zhatí. Kdo platí ten ovlivňuje mozky nezkušenných pěstitelů a nabízí jim své výrobky bez ohledu na efektivnost pravost a pravdivost. Naštěstí jsou mezi námi i lidé, kteří se i přes vysměchy otáčí zpátky a vrací se k tradicím a přírodě. Na co jsou nám nevyzkoušené novinky fanaticky množené, když stejně příroda bude mít poslední slovo a pěkně nam to zredukuje. Pak se budeme zase rychle vracet ke starým a spolehlivým odrůdám.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 28.9.2012 8:05

Dovolím si nesouhlasit v některých bodech s předřečníky. Zahrádkáření přece je i o tom mít nějakou novinku, ostatně psal o tom už Čapek. Nedokážu posoudit k JAK starým odrůdám bychom se měli vrátit. Jak se to posuzuje? Je Matčino stará odrůda? Mám vykopat Rubín a zasadit Strýmku? Vždyť zahrádkaření je i o tom koupt si třebas u toho Starkla (mimochodem, precizně vedený závod, kritikům doporučuji návštěvu a zamyšlení nad vazbou náklady - zákazník) něco jen tak pro radost. To snad nemá být jen honba za produktivitou. Podívejte se zde na fóru, co dělají třebas Mirek s rajčaty, nebo Bred-ik s révou. Nakolik je jejich počínání přínosné nebo ne? Ale každý ať si svůj čas tráví podle sebe. Mimoto tazatelka podle původního dotazu má stromek na zahradě, kterou již tak koupila, tedy kritika za to co kupuje za nesmysly je nepřípadná. Ano, i zahrádkaření se přesunulo do komerce. Ale to i ostatní oblasti života a asi s tím nikdo nic moc nenadělá. A tak jen připomenu, že byly doby, kdy sehnat sázecí lopatku v kovomatu byla otázka skoro podpultu. A o otevření prodejny Sempra v městečku se hovořilo týdny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.129 (?), 13.10.2012 22:12

Zdravím.

Musím reagovat na p. PP.

Je vidět, že to pan PP pochopil trochu extrémně. Je zajímavé, že v 8O letech jsem neměl žádný problém sehnat věci na zahrádku. A co se týká rostlinného materialu tak nebyl problém ho sehnat na zahrádkářských výstavách.  A co se týká provokativnýho názoru na to, že kvůli Strýmce vykope Rubín je jasný jednostranný rypavý názor!! Mimochodem Rubín se pomalu, ale jistě posouvá do starých odrůd a jeho pupenové mutace ho jistě válcují!! Jinak Vám musím k Vaší nelibosti oznámit, že Strýmka poslední roky v mém sadu je velikostně stejná jako Rubín a i na cukernatosti silně se zlepšila a to tak, že se už teď dá jíst a je pořád přiměřeně tvrdá na tož Rubín se čím dál víc posouvá k ranějším odrůdám. (bohužel)    A nehledě na to Strýmka je jedna z mála odrůd které i přes zmrznutí květu poslední roky spolehlivě rodí což u Rubínu není jisté. Je možné, že se Vám nelíbí mánie po starých odrůdách, ale bohužel těch 200 let aklimatizace jim neupřete a je zajímamé, že jim globální oteplování zvyšuje kvalitu plodu a to jako by tím už prošly. A to nemluvím o originálních chutích, které třeba někomu vadí. Většina nových odrůd má fádní sladkou chuť po jonathan s goldenem no a zase jsme u starých odrůd. Jestli mi nevěříte tak Vám moji Strýmku a klidně i Jonathány, Parménu zl., Matčino pošlu a věřím tomu, že se budete divit nad jejich chutí.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika