Linda - orosená odměna



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?)
22.9.2017 10:03

Také mě to napadlo, zda se nejedná o odrůdovou vlastnost.Ovšem praskliny se objevily dost brzo a pravdou taky je že plůdky po odkvětu se vyvíjejí velmi rychle.Nejrychleji u všech jabloní co mám.Samostatný plod na snímku kvetl opožděně a v době mrazíků byl ještě v květu.Ten žádné poškození nemá.Srážky se mě vyhýbaly, spíše jsem zavlažoval.Budu se muset podívat do starší pomologie po souvislostech. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.9.2017 9:05

Korkovaté postižení kolem kalicha mám taky - fyfotil jsem je ve vlákně o James Grieve, ten byl asi postižený nejvíc. Praskliny kolem stopky jsou nejčastější u rubínových odrůd, dávám je do souvislosti s deštivým počasím po předešlém suchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 22.9.2017 10:03

Také mě to napadlo, zda se nejedná o odrůdovou vlastnost.Ovšem praskliny se objevily dost brzo a pravdou taky je že plůdky po odkvětu se vyvíjejí velmi rychle.Nejrychleji u všech jabloní co mám.Samostatný plod na snímku kvetl opožděně a v době mrazíků byl ještě v květu.Ten žádné poškození nemá.Srážky se mě vyhýbaly, spíše jsem zavlažoval.Budu se muset podívat do starší pomologie po souvislostech. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 22.9.2017 12:48

Praskanie plodov v mieste stopkovej jamky je podľa mňa odrodovým znakom niektorých sort (resp.majú k tomu predispozíciu). Môžu sa na tom spolupodieľať aj vlahové výkyvy (výdatné dažde po suchu), ako aj (a to najmä) oneskorený zber plodov. Podľa mojich skúseností sa praskanie vyskytuje bežne u odrôd Gala, Rubín (ten praská menej), Melodie (tá s obľubou praská aj v oblasti kališnej jamky), Priesvitné letné. Nevraviac už o niektorých starších odrodách, ako napr. Astrachan, kde boli praskliny v čase dozrievania v podstate normou.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 10.9.2018 21:07

Linda - 2018 - zatím malé vřeteno

Kanadská odrůda jako semenáč odrůdy Langford Beauty.Málo pěstovaná odrůda, která má hodně negativ.Před sklizní předčasně opadává.Letos klizena již 5.září na začátku opadu.Některé roky trpí také praskáním slupky v kališní jamce a napadení monolií a větší ztráty má také na skládce.Co jí u mě zatím drží je její chuť.Dal jsem ji loni výstrahu 2.stupně a letos plody nádherné.Zatím má odklad.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.179 (?), 10.9.2018 23:26
Potomok Lindy - poľská odroda Ligol (Linda x Golden Delicious) - viď foto. Negatívami Lindy netrpí, chuťovo porovnať neviem (Lindu som nikdy nejedol). IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika