Linda - orosená odměna



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?)
22.9.2017 8:37

Upřesním tedy.Vlivem mrazu jsou v kališní jamce a okolí malé zkorkovatěĺé anomálie, které nejsou na snímcích vidět.Horší ovšem jsou velké praskliny ve stopečné jamce komunikující se stopkou.Zde dochází k infekci jablka a následné hnití.Zatím znehodnocena skoro polovina úrody Lindy. Vyfotím.- Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 14.3.2015 16:35

Vlastik připomněl ve vlákně kyslejšie jablká tuto odrůdu, tak aby i ostatní měli informace z výborné pomologie Dvořák-Vondráček.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.69 (?), 14.3.2015 20:22

Mohu potvrdit názory, že Linda patří mezi kyselejší jablka. Z odrůd odvozených od McIntosh je nejspíše nejméně sladká, snad kromě Liberty a McWood. V Malé pomologii Dvořáka a Vondráčka je 90% jablek chuť sladce navinula nebo navinule sladká, to je všechny kromě vyložených extrémů. Vyšla v r. 1969 (2. vyd.) a Linda je zařazena mezi odrůdy malo známé. Mám 2 stromy, jeden označený Dark Red Linda, oba asi 40 let. Rozdíly v barvě minimální, větší rozdíly podle umístění v koruně. Strupovitosti trpí sice středně, stejně jako monolii, ale ne natolik, aby mě to přimělo postrikovat. Zásadně nestříkam, kvůli včelám, dětem a zdraví. Linda ma strupovitosti méně než Sparťan a McIntosh. Lidi, kteří dávají přednost navinulym jablkum vždy berou Lindu, i pro její krásu. Zdraví Ivan Vejvancicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 15.3.2015 9:04

Já si pomologií a třeba konkrétně této velice cením. Můžeme mít výhrady k nějakým popisům, ale sami nic takového napsat neumíme. Maximálně tak něco kritizovat. Popsat chuť není nic jednoduchého. Například často ten, kdo se prezentuje "pohádkovou" zahradou a výpěstky, to neumí vůbec. Pomologie Dvořák - Vondráček obsahuje popisy mnoha starších i velmi starých odrůd. Jaká novější pomologie obsahuje tyto popisy? Netvrdím, že všechny popisy kvality plodů na stupnici dobrá, velmi dobrá a výborná stoprocentně sedí, ale prozatím mě jejich hodnocení nezklamalo. Pro rychlou orientaci k odrůdě, o které se na fóru právě píše není lepšího zdroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.69 (?), 15.3.2015 10:57

Na vysvětlení k pomologii D.,V. Také považuji tuto literaturu za základní,  vedle Českého ovoce J. Říhy a Malé pomologie K. Kohouta z r. 1960 pro starsi odrudy (predvalecne) a dalsi, ktere sem do Evropy prichazely po valce. Hodnoceni vychazelo asi i ze zahranicnich pramenu. Jednalo se v diskuzi jen o detail u odrůdy Linda, kde se popisuje chuť jako "sladká, pikantne navinula", což může být pro nekoho zavádějící.  I. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 15.3.2015 12:23

I když se může jednat o navinulejší typ chuti, tak ohledně Lindy důvěřuji hodnocení chuti v této pomologii a to jako velmi dobrá až výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 1.10.2015 20:54

Linda - 2015 - štíhlé vřeteno - první úroda - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 25.10.2015 21:08

Tak jsem tu Lindu o víkendu ochutnal.Chuť je trošku navinulejší, přesně tak, jak jste uváděli, ovšem vyvážená i sladkostí.Jsem spokojen.Připomíná vzdáleně Mc Intosh s větší kyselinkou.Po konzumaci i během ní jsem měl pocit konzumace dobrých vyzrálých jahod. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 21.9.2017 20:40

Linda - 2017 - štíhlé vřeteno -těžce zasaženo jarními mrazíky, kvete totiž velmi brzo, již byly plůdky. - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.9.2017 8:17

Já na Vašich plodech Lindy žádné mrazové poškození nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?), 22.9.2017 8:37

Upřesním tedy.Vlivem mrazu jsou v kališní jamce a okolí malé zkorkovatěĺé anomálie, které nejsou na snímcích vidět.Horší ovšem jsou velké praskliny ve stopečné jamce komunikující se stopkou.Zde dochází k infekci jablka a následné hnití.Zatím znehodnocena skoro polovina úrody Lindy. Vyfotím.- Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika