Letní jablka dozrávají



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
3.8.2017 16:47

Pěkný přehled odrůd p. Petra Kumšty jsem našel na webu ...pod odkazy

"Odrůdy povolené" a "Perspektivní novošlechtění jabloní."

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 13.7.2017 20:22

Lokalita a místní podmínky asi budou u této odrůdy významnějším faktorem než se zdálo. Tady jí zatím nemohu nic vytknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.168 (?), 15.7.2017 10:24
205.204: Musím sa Julie trochu zastať. U nás v Šuranoch je ešte teplejšie než na Trnavsku, a Julia nie je rozhodne nejakým prepadákom (foto 1,2), a to ani chuťovo. Určite to nie je špičková letná odroda, ale ja by som ju nezavrhoval. Osobne si viac cením Piros (foto 3,4), ktorý dozrieva o niečo neskôr a teraz sa začína vyfarbovať. Z fotiek je zrejmé, že obe odrody sú veľmi plodné. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.203 (?), 17.7.2017 15:42

Mne(žilinsko)všetky Júlie opadali skôr než dozreli.Ešteže mám 70ročnú jabloň Letné priesvitné, zaštepenú do plánky.Každý druhý rok zásobuje celú ulicu.Tento rok je tak akurát pre nás..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.8.2017 12:47

Loudova Krasava a Kumštova Petra zatím ještě zralé nejsou. V tomto počasí to ale nebude dlouho trvat. Oproti prvním letním jablkům je to kvalitativně vyšší level.

Krasava
Krasava
Petra
Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 3.8.2017 13:22

Miloš: Petra je - ak sa nemýlim - kríženec Šampion x Jolana. Je zaujímavé, že z toho vzniklo letné jablko.

Pán Kumšta toho vyšľachtil viac (Blaník, Fany, Fenix, Tábor, Vltava... aj tie novšie KuP-éčka). Myslím že niektoré z nich máš. Čo tá Vltava (kríženie identické ako Rubinola), zarodila Ti už?   IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.43 (?), 3.8.2017 14:02

Vltava zatím ne a ani letos to asi nevypadá. Blaník, Fany, to je kvalita, bájný Fenix u mě nic moc. Tábor dostal rakovinu a už ho nemám. Některé křížence zatím pod KuP a číslo však vypadají velmi nadějně. Vzpomenu Bohemia x Karmína, Melodie x Topaz Ale vesměs jsou to úrody v počtu jednotlivých plodů, tak to nejde odpovědně hodnotit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 3.8.2017 16:47

Pěkný přehled odrůd p. Petra Kumšty jsem našel na webu ...pod odkazy

"Odrůdy povolené" a "Perspektivní novošlechtění jabloní."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 4.8.2017 9:23

Na ČM Vysočině (JZ Morava) ve 450 m/m taky dozrávají jablka. Stark Earliest.

A také bych chtěl poradit. Jakou další odrůdu si ještě přiroubovat, k dosažení postupné sklizně „různých chutí“, do „zralostní mezery“ mezi Průsvitným a Hedvábným na počátku a Jamesem Grieve a Grávštýnským na „podzimním konci“. Snadno dostupné bych měl rouby Julie a Ametystu (z neplodících stromečků). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.8.2017 10:39

Julie u nás moc nejede, navíc s Průsvitným zraje skoro zaráz. Ametyst je dobrá volba. Mojí srdcovkou je Discovery, kvalitní je trochu pozdnější Hana. Nebo něco z Holovouiských kříženců - Mivibe, Dima, Miodar, Zita, chuťově si dost podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.8.2017 16:55

Děkuji, tak asi mám vybráno. Ametyst tedy bude hned (zjara).
Discovery a Mivibe by se mi moc líbily. Uvidíme, aspoň bude pořád na co se těšit. Pokládal bych za velmi dobrou vlastnost, z jejich uváděných, i tzv. střední plodnost. Protože probírky plůdků nebudou. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika