Letní jablka dozrávají



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
20.9.2013 10:44

Letních jablek je najednou moc, zvláště v tuto dobu, když už padají i kvalitní zimní sorty, které lze jíst, aniž by to hubou kroutilo.Nějaká letní jablka jsem nafotil.Chtěl bych vědět, zda někdo nepozná v těchto dvou odrůdach nějaká jména.Na tu červenou jsem se už ptal, a bylo mi zděleno, že by to mohl být Stark earliest, tak nevím, protože ty tři obrané ještě jsou.Letní jablka jsem obral před dvěma týdny do bedniček, tak nějakou dobu ještě vydrží, a už jsou chutná.











Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 20.9.2013 10:44

Letních jablek je najednou moc, zvláště v tuto dobu, když už padají i kvalitní zimní sorty, které lze jíst, aniž by to hubou kroutilo.Nějaká letní jablka jsem nafotil.Chtěl bych vědět, zda někdo nepozná v těchto dvou odrůdach nějaká jména.Na tu červenou jsem se už ptal, a bylo mi zděleno, že by to mohl být Stark earliest, tak nevím, protože ty tři obrané ještě jsou.Letní jablka jsem obral před dvěma týdny do bedniček, tak nějakou dobu ještě vydrží, a už jsou chutná.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.9.2013 11:50

Při pohledu na fotky švestek v jiném vlákně mám trochu obavy o věrnost barev. Jablka v bedně vypadají jako Průsvitné, ale v tuto dobu už by mělo být po nich. Červená jablka určitě nejsou Stark Earliest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 20.9.2013 15:23

Průsvitné je už dávno snězené.Po něm asi za tři týdny začínají padat první červivé plody této letní zelené už hodně staré odrůdy.Je dosti odolná strupovitosti, ale nějaký flíček se vždy najde.V tuto dobu by měla být už snězena, ale letošní zpoždění zapříčinilo, že plody ještě jsou.Nevím co by to mohlo být za odrůdy, ale ta zelená se u nás objevuje v zahradách dost často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 20.7.2014 20:35

Jablečná sezóna začala - dnes sklizena Julie. Dobrá úroda, chutné plody, žádná chemie. Tato odrůda opět nezklamala. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.156 (?), 23.7.2014 17:28

Julie určitě neurazí. možná je spolehlivější jak některé novější věci.

Mě doma ještě nezraje nic, a jen potvrzuji slova pana Vysloužila že Vistabella je problematická v té strupovitosti. velmi citlivá až jsou plody popraskané a druhotně hnijí na stromě napadené monilií. 

JInak poud se objeví hladké strupy nepoškozené líčko, je to chuť fantastická, určitě lepší než Stark erliest, u kteréhož mi přijde lehce nahořklá. 

Ano, plody napadené obalečem už valem padají ať už PRL, nebo Vista B či to Starkovo.

Těším se na první úrodu Nely, která by měla být sladší než Ametyst, který plodí krásná fialová, ale kyselejší jablka.

Hana stejně jako Ametyst má ještě daleko do prvního kousnutí. Chutí mne moc nenadchla. Ale je zdravá. 

Máte někdo další ruskou odrůdu - Astrachán? 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.162 (?), 10.8.2014 20:22

Astrachán červený i bílý jsou zralé asi dva týdny po Stark Earliest, na zákrskách i M9 plodí velmi slabě. Nejranějším jablkem k jídlu při protrhávání je Close. Je velké, šťavnaté, ale trpí strupovitostí a propadává.    I. Vejvančický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.15 (?), 23.7.2014 17:48

U mna (okolie Trnavy - n.m. 140 mnm) Julia dozrela uz na prelome juna a jula. Strom sice rastie pekne, relativne dobre sa tvaruje do stihleho vretena a netreba ho ani striekat, no chut plodov bola dost mdla az travova, vobec nie je chrumkava, rychlo prezrieva a potom uz je mucnata. Bola urobena prebierka a jablka boli pekne velmi velke, niektore vsak s horkou skvrnitostou. Mam ju uz dakych 10 rokov, ale vazne uvazujem, ze ju vyhodim, lebo tie jablka nikto nechce jest a kazdy rok je to podobne.

Asi sa hodi skor do vyssich poloh. V tejto teplej oblasti aj Sampion dozrieva uz v tretej dekade augusta a dlho sa neda skladovat. Idared je tu uplny prepadak a Golden Delicious je jesenne jablko. Zato pre Fuji a Granny Smith je tato poloha ako stvorena.

Discovery dozrelo okolo 15.7., teraz postupne konci. Chut je ovela lepsia nez u Julie, jablka su stavnate, primerane sladke, chrumkave. Vdaka prebierke aj dost velke, hoci mensie ako u Julie. Polovicu mi vyzrali nejake vtaky, asi ich laka ta jasne cervena farba, ale mam ich dost, tak im doprajem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2014 10:56

Trochu zapomenutou letní odrůdou je Vistabela. Spolu se Stark Earliest asi nejranější odrůda.  Letos se kupodivu nepotkala se strupovitostí, na niž je jinak velmi citlivá. Klasikjou je Discovery pro dlouhou sklizňovbou i konzumní zralost i odolnost vůči chorobám. Letos má ale plody menší než jindy.

Vistabela
Vistabela
Discovery
Discovery
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 6.8.2014 20:32

Myslite, ze jsou tyto letni jablka vhodna pro paleni?..mame takove zlute, hodne strara odruda..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
&Milan - (16) - 210.4 (?), 6.8.2014 21:36

Miesto odrody Redlove Circe bola známemu zaslané toto letné, veľmi pekné jablko.  Dužina je žltá, málo šťavnatá, sladká. Jablká sú pomerne veľké, cca okolo 200g, najväčšie vážilo 285 g,  Nevie niekto čo je to za odrodu?

Milan


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika