Příspěvky uživatele - &Milan

Sirius, 25.10.2016
Sírius odolal mrazom dobre, Admirál horšie, mal aj niekoľko mrazom poškodených plodov. Poloha 270m, Senica
Vliv podnože na chuť, 23.1.2016
Taktiež mám jednu negatívnu skúsenosť s preštepením - cca 13 rokov preštepená jabloň odrody Starkrimson na odrodu Melrose plodí jablká s výrazne nahorklou chuťou šupky. Dužina je chutná, jablká výdržia až do mája. Milan
Obrie hrušky, 10.10.2015 Obsahuje fotku
Nashi sú na hrdzu hruškovú (rez) odolné. U mňa je len slabý výskyt aj na euópskych hruškách. Na jednom strome (preštepená Lucasova)mám niekoľko odrôd Nashi a európskych hrušiek spolu s jedným krížencom - Benita. Tento kríženec Benita však trpí... celý příspěvek >
Kuresia, 8.8.2014
Napriek vynikajúcej chuti v r. 2014 sa u Kuresie prejavili podobné problémy ako v r. 2013. Nakoľko miesto zrastu podpníka a marhule nie je zhojené napriek nakopčeniu, je možné, že problémy s kvalitou plodov sú čiastočne ovplyvnené týmto stavom. Je... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 7.8.2014 Obsahuje fotku
Dosť podobné, na menej osvetlenej strane jablká majú pruhy, na slnečnej sú tieto čiastočne prekryté farbou. Pridávam aj rez. Marhuľa Kuresia bola tento rok vynikajúca po chuťovej stránke. Kvalita plodov však nebola tak dobrá Milan
Letní jablka dozrávají, 6.8.2014 Obsahuje fotku
Miesto odrody Redlove Circe bola známemu zaslané toto letné, veľmi pekné jablko.  Dužina je žltá, málo šťavnatá, sladká. Jablká sú pomerne veľké, cca okolo 200g, najväčšie vážilo 285 g,  Nevie niekto čo je to za odrodu? Milan
Hniloba plodů broskví, 31.7.2014
Možno 30 rokov späť som čítal zaujímavú knihu polského autora, ktorý precestoval veľa krajín a popisoval spôsoby pestovania rôznych druhov ovocia. V knihe popísal aj pestovanie broskýň v Japonsku, pričom v tej dobe všetky plody broskýň pred nástupom... celý příspěvek >
Roubování kiwi, 8.6.2014 Obsahuje fotku
Najvyšší čas na štepenie za zelena, takým spôsobom ako rybíz alebo egreš do meruzalky. Tohtoročný výhonok -vrúbeľ  by mal byť čiastočne vyzretý, s jedným, dvomi očkami. Štepí sa do tohtoročného výhonku cca rovnakej hrúbky. Ujíma sa spolahlivo,... celý příspěvek >
Roubování kiwi, 12.5.2014
Som v štádiu pokusov. Minulý rok som zač. júna naštepil zelený výhonok Kens Red do odrody Jenny, ktorý sa ujal. Bohužial pri silnom vetre tento rok väčšia časť narasteného výhonka sa odlomila, zbytok pokračuje v raste. Tento rok som sa pokúsil v... celý příspěvek >
Hrušeň písečná - sortiment a uskladnění, 26.1.2014 Obsahuje fotku
Podarilo sa mi najsť foto plodov, fotené 26.9.2013 Milan
Hrušeň písečná - sortiment a uskladnění, 20.1.2014
Mám na odrode Lucasova naštepené ázijské  hrušky: Nijiseiki, Hosui, TituPear. Minulý rok som odstranil konár Kumoi -  kvalita nedosahovala v rovnakom čase dozrievajúcu Hosui. Taktiež je tam kríženec   už spomenutý - Benita. Veľmi dobrú... celý příspěvek >
Kuresia, 3.8.2013 Obsahuje fotku
Mám ju cca 4 roky na podpníku Rubira. Má však problémy s podpníkom - misto štepenia sa otvorilo a nehojí sa. Tento rok mala malé listy aj plody. Chuť bola však normálna, pokiaľ neprezreje je dužina tuha, bez vlákien dosť sladká, pri prezretí sladká... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 22.6.2013 Obsahuje fotku
Tento týždeň  som zaregistroval masívne poškodenie sliviek odrody JOJO.  Osobne som takéto poškodenie sliviek videl minulý rok u známeho taktiež na odrode JOJO, ostatne druhy neboli poškodené, u mňa Aprimira je taktiež bez poškodenia.... celý příspěvek >
Moruše - hledám jakékoliv informace, 3.6.2013
Pán Peter-štepenie moruše je asi trocha problém, popísal ho na na cca 3 stranách p. Š. Chlebík - Štepenie, očkovanie a preštepovanie drevín. Ak nezoženiete informácie, môžem vám ofotené strany zaslať e-mailom
Vrúbľovanie marhule, 16.3.2013 Obsahuje fotku
Ťažko to vyhodnotiť, nedá sa však vylúčiť, že podnož ovplyvnila kvalitu. Bohužial naočkovaná odroda bola neznáma a pôvodný strom odišiel na apoplexiu.Mám naštepenú ďalšiu odrodu marhule - Kuresiu, ktorá je veľmi kvalitná a za cca 2-3 roky by mohla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika