Letní jablka dozrávají



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?) 
15.8.2015 8:48

Děkuji za informace ohledně odrůdy Katja. Jestliže je chuťově lepší než James Grieve, má bezproblémový růst, je úrodná a odolná nemocem a mrazu, uvažuji o tom, že ji naroubuji k některé letní odrůdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.8.2015 13:14

Královnou letních odrůd je již tradičně Krasava. V plodových znacích - zejména velikosti - se jí nevyrovná žádné letní jablko, na zahradě ani v marketu. Těsně za ní je můj oblíbený samozvaný "Lobolet"

Krasava
Krasava
Lobolet
Lobolet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.8.2015 16:05

Za jednu z nejvděčnějších letních odrůd považuji Discovery. Jablíčka jsou pěkná, chutná, žádná strupovitost, dlouho se sklízí a ještě déle dají konzumovat - prostě ideální samozásobitelské jablko. Škoda, že plody nejsou větší. Naproti tomu populární Mantet je v tomto počasí jeden den kyselý druhý den má bezkonkurenční chuť a další den je moučnatý. Uvidíme, jestli jejich vzájemný kříženec - Dima  si vezme z rodičů ty správné vlastnosti.

Discovery
Discovery
Discovery
Discovery
Mantet
Mantet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.228 (?), 15.8.2015 19:41
Máte někdo zkušenost s odrůdou Mivibe?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 27.8.2015 0:49

Letos mi na jednom roubu dozrálo prvních pár jablíček, jsou dobrá, ale v letošních prozatímních výsledcích se zařadila až na 3. až 4, místo (soukromá tabulka výsledků). Ještě jedno dozrává na stromě, ale neočekávám, že by se posunulo v žebříčku výš.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 8.9.2015 20:21

Nevěděl by někdo určit odrůdu jablka. Zraje od poloviny srpna postupně až do poloviny září. Nemoučnatí, dužina je pevná, šťavnatá. Na slunečné straně vzniká u dozrání nepatrné načervenalé líčko. Na fotkách to není moc vidět. Barva slupky je skoro jak u průsvitného. Je výborné navinulé až sladké chuti. Není to rezistent, ale napadeni strupovitostí je jen ojedinělé.


Dostal jsem rouby od kamaráda a ani nevím jestli je to stará, či moderní odrůda. Průsvitné l. to určitě není.
Beskydy 400 mnm, mrazová kotlina. Díky za tipy.

Letní neznámá odrůda
Letní neznámá odrůda
Letní neznámá odrůda
Letní neznámá odrůda
Letní neznámá odrůda
Letní neznámá odrůda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.9.2015 20:37

Signe Tillisch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 8.9.2015 21:09

Díky za tak rychlou odpověď, ale Signe T by mělo zrát později, než "moje" jablko a schází mu jakékoli žebrování. Čevené líčko u Signe T je dost výrazné. U mého, v plné zralosti je takové jako vidíte na fotkách, tedy nepatrné - skoro žádné.

Asi to Signe Tillisch nebude sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 8.9.2015 21:33

Tož jsem Googlil o sto šest a našel jsem Fraasovo letní. Páni odborníci, mohlo by to být? Popis i fotky jsou jako šité na míru?!

Na tomto webu je č. 12.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 16.2.2016 8:17

Tak mě při diskuzi o Admirálu atd. napadlo, nebude Váš Lobolet německý Piros?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika