Letní jablka dozrávají



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
4.8.2013 23:36

O Julii byla řeč v jiném vláknu


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:30, zobrazeno: 132909x

Jako první dozrává (Spolu se Stark Earliest) u nás odrůda Vistabela. Plody jsou pěkné, skutečně skoré a dobře chutnají. Mají ale 3 neduhy.: zdrobňujím plody, padají před sklizní a silně trpí strupovitostí (viz 2. obrázek).



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:36

Mantet letos kupodivu trpí strupovitostí minimálně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:36

O Julii byla řeč v jiném vláknu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:41

První plod odrůdy Dima mám díky paní Lídě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.22 (?), 5.8.2013 8:09

Dobrý den. Měl bych dotaz na odrůdy Geneva Early a Piros. Jestli je někdo pěstujete, které z nich je kvalitnejší co se týče chuťových vlastností? A jak jsou na tom s odolností nemocem? Předpokládám, že než Průsvitné letní které máme, budou asi obě odrůdy chutnější... Děkuji.

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.219 (?), 16.8.2013 0:39

Zdravím

Asi Vas trochu zklamu, ale Geneva Early neni nic jiného než oprášená Early Stár. Akorád se mi u ní jeví lepší vybarvení jinak vše je stejné. Také mám tuto odrudu z prodej stromkú

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?), 5.8.2013 15:58

Súčasný ráz počasia prospieva nielen dozrievaniu broskýň, rynglót, skorých sliviek a viniča, ale aj letných kultivarov jabloní. V minulosti som na svoju 3,5- árovú parcelku napratal snád všetky vtedy známe aj menej známe ovocniny, vrátane kiwi, drieňa veľkoplodého, dule, mišpule, muchovníka a Moruše Trnavskej. Z množstva jabloní- prevážne rezistentných noviniek som pestoval aj letné: Priesvitné, Vista Bella, Red Melba a Discovery. Ani Vista Bella, ani Red Melba chrastavitosťou nikedy netrpeli, zrejme im pasuje teplejšia poloha. Chuťovo boli skvelé.  Zdrobňovanie plodov som videl iba u svokra na odrode Stark Earlist. Dôvodom boli prestárnuté stromy a vyčerpanie živín v pôde. Novinka Dima od p. Lídy vyzerá pekne. Dúfam, že aj skvele chutí a má slušnú (pravidelnú) rodivosť? V novej záhradke letné jeblone nepestujem. Pre nedostatok miesta dávam prednosť zimným kultivarom. Cez leto je po ruke množstvo iného ovocia, vrátane hrozna, ktoré skvele preklenuje medzeru medzi drobným ovocím a jesennými sortami kôstkovín. Hrušky bohužiaľ u nás "neidú". Výhodou neskorých zimných jabloní je konzumácia plodov v čase, kedy už v záhradke pozeráme iba na holé konáre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.194 (?), 5.8.2013 16:36

Zdravím,  nadmořská výška 505 m. Je čas postupně sklízet nejhezčí plody Stark Erliest a Průsvitného, Vista Bella ještě ne. Ale věřím, že to bude v závěsu. Potom příjdou na řadu Nela a Hana a pak hned Ametyst. Určitě s Průsvitným jde současně také Astrachán, kdo ho má.       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?), 5.8.2013 16:52

Na letných sortách ma vždy fascinovala vôňa, ktorá sa šírila aj viac ako meter od koruny s dozrievajúcimi plodmi. Vôňa Letného priesvitného je nezameniteľná. Krásne voní aj Red Melba, Vista Bella, Stark Earlist a množstvo ďalších. Vôňa nie je ale výsadou iba letných kultivarov. Zo zimných u mňa najviac šíri vôňu odroda Pinova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 59.254 (?), 6.8.2013 9:48

Mám letos 20 krásně vybarvených plodů odrůdy ´Hana´. Loni jsem byl v době zrání mimo ČR, předloni první plod podtrhl, tak snad se letos dočkám.

Pane Vysloužile, máte-li toliko odrůd, mohl byste je, prosím, subjektivně srovnat? Zajímala by mě pozice Dimy. Paní Lída jí zde chválí roky a tak i já podlehl a sehnal si ji z Holovous.

Co ostatní "novější" odrůdy - např. Mio, Miodar, Ametyst či Mivibe? Obzvláště na Mivibe jsem slyšel chválu...

Zdraví M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika