Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 143.202 (?) 
15.3.2007 23:40

Zdravím, jen připojím lokality jmenovaných odrůd. Dezert, goldBohemia, Vista Bela, Gala, Čistecké lahůdkové podmínky Lednice na Moravě. Hornokrajský malináč Jičínsko. Starkrimson, Spartan sady Chelčice na Protivínsku.

Doma (Blatensko 500 mnm) máme Starkovo nejranější, Průsvitné, Řechtáč soudkovitý, Signe tilisch, Lebelovo, Smiřické vzácné, Farliovo (velmi starý strom), Kids Orange a ještě asi dva stromy kdovíčeho.

Mezi chutné z těchto řadím Kids Orange(prakticky kříženec goldenu), pevná slupka ale červená, uvnitř velmi sladká dužnina žlutě zbarvená. Jablka až tak netrpí strupovitostí spíše ojedinělé hlubší praskliny. sladké je také signe tilish pokud je nenapadené, soudkyřehtáče) jsou kyselejší osvěžující vhodné zejména na křížaly.

Nově zkouším Rubinolu, Gold bohemii, shery Cox, Vandu, a další.. tyto teprv letos budou kvést.

Vanda také dobrá kyselejší ale štavnatá, s mastnou ale tenkou slupkou. Opět sad Chelčice.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 27.10.2014 12:51

Starkimson máme jeden v sadě blízko Poděbrad. jablka byla otrhána letos v říjnu, byla taková středně velká, nafialovělá. Chuť byla sladká, na mě až moc "plochá", na mě jim chyběla špetka nějaké jiné chuti. Na druhou stranu, co si pamatuji z dětství zimního Sparťana, který babička neznámo odkud brala, a jehož čistě sladkou, ničím nezajímavou chuť jsem nesnášela už jako dítě, tak oproti sladkosti Sparťana je Starkimson přeci jen v chuti mnohem zajímavější, šťavnatější a být profi degustátorem, tak vám v jeho chuti najdu i něco jiného než sladkost. Něco pro mě nedefinovatelného tam přeci jen má. Tolik popis laika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.10.2014 13:43

Tedy zajímavý chuťový vkus. Člověk, který vyzdvihuje chuť Idaredu, Řehtáče a vysloveně mu nechutnají Golden a Spartan, to se jen tak nevidí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 27.10.2014 16:18

Jsou moc sladká, tedy - jenom sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 27.10.2014 17:10

To tedy máme velmi rozdílné chuťové pohárky. Mně Spartan jednak voní druhak chutná jakoby po malinách. Golden D. má - alespoň pro mne - banánovou příchuť. Starkingy mám také rád, ale už dlouho jsem nesehnal v kvalitě, v které se prodávaly nekdy v osmdesátých letech. Kupoval jsem si vždy jedno po cestě z práce. Byla to lahůdka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 27.10.2014 18:04

Děkuji moc - nyní ze seznamu potenciálních nových obyvatel naší zahrady škrtám banánové zimní - předobraz (či spíše předchuť) Goldena nechci smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 27.10.2014 18:35

jelikož jsem širokou verejnosti vnimam jakozto clovek vybiravy, kteremu ne vse chutna, casto pak lide rikaji, ze kdyz uz to jim ja tak ze to za to stoji: osobně hodnotím nejvyse odrudu Čistecké, která je po chutove strance nedostižná, s odstupem jsou pro me chutove vyborne odrudy: Gloster, Goldstar a Starkrimson

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 27.10.2014 21:44

Vybíravá nejsem, ale... Starkrimson mám ráda, Matčino, Jonathan, Krasokvět, Ontario, Zvonkové (a další)... rozmanité chutě a to mi vyhovuje... ale naprostá TOP je Šampaňská reneta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mysis - (1) - 203.146 (?), 27.3.2015 13:33

zdravim, mam takovou prosbu uz pres  rok schanim jablka malinace a nikde je nemuzu sehnat... az dozraji nebudete nekdo prodavat prosim? dekuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.210 (?), 9.3.2007 9:05

Major, panove ,jedine major, vyborny od konce rija az po duben, vhodny i na jakekoliv hospodarske vyuziti a pravidelne plodici.

Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika