Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 50.44 (?) 
22.4.2007 19:08
Je mi trochu líto, že se tu neobjevila zmínka o odrůdě dukát, kterou vyselektoval ing. Dvořák. Její kořenitá chuť byla bezkonkurenční, dukát vymizel asi pro náchylnost k hořké skvrnitosti, způsobené nedostatkem vápníku v plodech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.4.2007 23:10
Chybu, myslím, udělal sám ing. Dvořák, který Dukát ve svých příručkách přechválil. Na mé zahradě se mu nedařilo, plodil střídavě, ve sklepě vadl a chuť byla jn průměrná. U kamaráda na vysočině ovšem rodil krásné plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.6 (?), 27.5.2007 15:42
Dobrý den.Pro přátele Dukátu mám zprávu,že soukromý šlechtitel p.Kumšta vyšlechtil odrůdu zimního jablka(III),která pochází z křížení s jednou dobrou rez.odrůdou.Poní sdědila rezistenci a chuťově se podobá Dukátu. -JoZa-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 27.5.2007 16:45
Jestli je Dukát vzhledově téměř jako parména zlatá zimní, jen je určitou dobu, asi měsíc až dva na podzim ještě aromatičtější a sladkokyselejší s takovou kořenitou chutí a výborným moštem, tak ten mám na zahradě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.41 (?), 3.6.2007 11:22

Mě chutná nejvíc Zvonkové. Dalšími favority jsou Red Melba, Lord Lambourne, Signe Tillich!, Mc Intosh, Spartan, Coxova, Kidds Orange,Gascogneiho šarlatové, Grávštýnské, Matčino, Bláhova oranžová reneta. Rubín byl pro mě zklamáním, stejně jako většina nových odrůd, které jsem ochutnal, připadají mě tak nějak řídké. Co se týče rezistentních odrůd, myslím že je dosti pravděpodobné, že postupně dojde k překonání rezistence.V Německu a dalších státech k tomu již došlo a v roce 2006 byly velkovýrobní výsadby rezistentů napadeny i na několika málo místech v ČR.(zpravodaj ovocnářské unie) Prozatím jde pouze o místní napadení ale myslím, že rozšíření infekce je pouze otázkou času.Za perspektivnější považuji odolné odrůdy s multigenní odolností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.8 (?), 3.6.2007 15:53
Tak tohle by se mělo do mramoru tesat. Také se obávám ztráty rezistence tam, kde je založena jen jedním genem. Je to jen otázka času. Pokud jde o chuťový žebříček, zdá se mi, že ty jmenované starší odrůdy jsou individualisti, každá má svou charakteristickou chuť, odlišnou od ostatních. Ty novější mi připadají fádně sladké. Ještě by se mohlo přidat Ribstonské - k dobré chuti má i solidní odolnost ke strupovitosti, bohužel daří se jen někde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Yantschi - (32), 22.8.2007 14:28
Kolko ludi tolko chuti. Moji osobni favoriti: Rubinette, Pink Lady, Spartan, Cox Orange Red, Zvonkove, Gala. A manzelkin favorit je Slava sveta a Prima. Pripajam este obrazok odrody Major, ktory ste zhanali.
odroda Major
odroda Major
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 22.8.2007 21:47
Dukát je jablko chutné a má jinou výhodu, je možné jej konzumovat téměř po očesání a při dobrém skladu i v dubnu. To jsem si u této odrůdy cenil. Zvonkové je jablko zajímavé ale v obchodě se vedle jiných běžných odrůd neprodalo. Proste není atraktivní na vzhled, neumím si to vysvětlit. Další moje oblíbené odrůdy jsou Matčino a Rubinola a to jak pro chuť a tak odolnost vůči strupovitosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Yantschi - (32), 23.8.2007 10:33
Je obrovsky rozdiel medzi tym, co je chutne a tym, co je svetovy trend, resp. co sa pestuje a predava. Tu prvu kategoriu sme jasne popisali - kolko ludi tolko chuti. Co sa tyka druhej kategorie, patri see naslewdujuce odrody, resp. klony: Golden Delicious klony Reinders, klon B. Braebrun klon Hilwell, Fuji klon Kiku 8, Gala klon Schniga, klony Jonagoldu (pomaly na ustupe) a to klon Jonagored, Dacosta a Novajo. Teda ako ste si vsimli, ano nie odrody, ale klony odrod, to je svetovy trend pestovania.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.8.2007 13:19
Uvedené odrůdy  a klony  -  jako většina z Ameriky, N. Zélandu, aj. - jsou jablka dobře prodejná v supermarketech. V českých (a slovenských) zahradách se jim ovšem daří jen v teplejších polohách. Pro malopěstitele v obvyklých podmínkách bych zaměřil pozornost k otužilejším, nejlépe domácím, odrůdám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika