Ladislav - jablka z Čisteckého lahůdkového



host - 136.34 (?)
30.9.2008 21:21

Můžete mi prozradit, co mám rozpustit ve vodě, abych dostal do listů ten vápnik?Děkuji.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 35.34 (?), 28.9.2008 22:11, zobrazeno: 22543x

Nedávno jsem se dotazoval na hnědé flíčky jablek Čisteck..lahůdk..(Princezna Luisa), které jsou na povrchu plodů a jdou do hloubky do dužiny.Jsou asi tak veliké, jako kdyby se jablko napíchalo nesilným hřebíkem. Pan Miloš Vysloužil si myslí, že je to hořká pihovatost, způsobená nepoměrem v živinách - vápník. Potřeboval bych ale poradit dále, jak odstranit příčinu. Zda pod strom aplikovat mletý vápenec, případně hydrát a nebo něco jiného? Z jabloně jsem sklidil 6 beden, byla by výborná chuťově, jsou velká ale kazí to ty fleky. V předchozích létech většinou jablka shnila na stromě a spadla, letos jsem 2x stříkal proti obaleči a strupovitosti a pomohlo to, až na ty fleky. Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 28.9.2008 22:31

Asi by pomohla fotka, může jít též o strupovitost, ale ta nezasahuje do dužiny.
   Pro hořkou pihovitost je typické, že pihy jsou vpadlé, jako kdyby jablka byla potlučena kroupami.  Platí na ni postřik rozpustnou solí vápníku. Poistřikovat  je třeba preventivně a opakovaně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 117.13 (?), 28.9.2008 23:04

Jedná se o tento případ?

Zřejmě ne, u mě to asi je strupovitost.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.9.2008 8:40
ano, strupovitost. Docela pěkný obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.138 (?), 30.9.2008 1:16

Na čisteckém jsem nikdy strupovitost neměl a takhle červené plody jsem na něm taky neviděl. Pochzbuji o tom, že se jedná o čistecké. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 117.13 (?), 30.9.2008 7:11

https://www.zahrada.cz/forum/jablone/urceni-jablek-85869/?stranka=

Fotografie 3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.9.2008 8:34

Takhle červená Čistecká obvykle nebývají, ale podle vzhledu a tvaru jsem přesvědčen, že se o tuto odrůdu skutečně jedná. Letos jsou jablíčka vybarvenější než jindy.
  Neznám mnoho odrůd, které by strupovitopstí trpěly tak silně jako právě Čistecké lahůdkové. Snad Fantazia, Mac Intosh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ladisvo - (3) - 35.34 (?), 30.9.2008 20:38

Díky za názory, pro upřesnění připojuji fota postižených jablek s prsbou o radu. P.S. Také si z vlastní zkušenosti myslím, že na fotech v předcházejícím příspěvku nemohou být čistecké.

Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.13 (?), 30.9.2008 21:09

Ty moje fotografie nahoře matou, je na nich jeden z nejčervenějších exemplářů. Ostatní jablka jsou zelenožlutá, do červena jen nepatrně, a odpovídají tomu, co vidím na druhých fotografiích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 30.9.2008 21:21

Můžete mi prozradit, co mám rozpustit ve vodě, abych dostal do listů ten vápnik?Děkuji.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika