Květopas



host - 82.212 (?)
10.12.2013 21:25

Květopas škodí hlavně v ročnících, když je chladné jaro a jabloně dlouhou dobu zakvétají.
Já jsem letos proti květopasu ošetřoval také kvůli tomu, že na vícero stromcích už se objevily první mšice. A ty se nejlépe hubí, než vytvoří větší kolonie. Ostatní stromky potom jsou proti jejich náletu chráněni preventivně. Aplikace insekticidu v této době účinkuje také na meru jabloňovou a částečně už i na zobonosky.

Aplikaci proti pilatce nevynechám nikdy, zároveň to je také ochrana proti zobonoskám a u mně většinou se znovu objeví mšice.
Insekticidní ochrana proti květopasu a pilatce jablečné zároveń eliminuje škodlivost mery jabloňové, zobonosek, píďalek, mšic, podkopníčka spirálového a možná dalších, na které si teď nevzpomenu.. To je významné také tehdy, pokud nebylo na začátku vegetace ošetřováno proti přezimujícím škůdcům.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1623) - 73.140 (?), 10.12.2013 14:33

Poté, co mě pilatky zničily 80% úrody jabloní vyvěšuji pravidelně týden před květem bílé lepové desky.Výborně se osvědčily, postřik nepoužívám.Květopas neřeším.Částečně jej omezím základním jarním postřikem a ten přeživší zbytek provede jemnou probírku. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.12.2013 14:39

Zajímalo by mě, zda se na žluté, bílé,modré lepové desky chytá i jiný užitečný hmyz, např. namátkou včely, a v jakém množství.Žluté lepové desky se věší proti vrtuli třešňové.Chytá se, a v jakém množství i včela medonosná na lep?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1623) - 73.140 (?), 10.12.2013 14:49

Marně vzpomínám že bych na bílých lepových deskách nalezl včelku.Zato různé mouchy se chytí a pilatek je černo. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.212 (?), 10.12.2013 21:25

Květopas škodí hlavně v ročnících, když je chladné jaro a jabloně dlouhou dobu zakvétají.
Já jsem letos proti květopasu ošetřoval také kvůli tomu, že na vícero stromcích už se objevily první mšice. A ty se nejlépe hubí, než vytvoří větší kolonie. Ostatní stromky potom jsou proti jejich náletu chráněni preventivně. Aplikace insekticidu v této době účinkuje také na meru jabloňovou a částečně už i na zobonosky.

Aplikaci proti pilatce nevynechám nikdy, zároveň to je také ochrana proti zobonoskám a u mně většinou se znovu objeví mšice.
Insekticidní ochrana proti květopasu a pilatce jablečné zároveń eliminuje škodlivost mery jabloňové, zobonosek, píďalek, mšic, podkopníčka spirálového a možná dalších, na které si teď nevzpomenu.. To je významné také tehdy, pokud nebylo na začátku vegetace ošetřováno proti přezimujícím škůdcům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 10.12.2013 22:11

Nevím, proč vypadlo přihlášení v mém předešlém příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.12.2013 9:42

Máte taky vysokokmeny, nebo jen zákrsky, okolo kterých takto "tančíte"- ošetřujete?Kdyby jste měl udělat zmíněné postřiky proti květopasům, pilatkám,mšicím, obalečům,potom později 4-6 postřiků CA.To vše zopakovat na ostatní vysokokmeny, nízkokmeny,to by jste nedělal nic jiného, než od rána do večera lozil po stromech, až by se Vám hlava zatočila.Takto radit od počítače je velice jednoduché, ale děláte všechno toto, jak jsem popisoval?Pokud ano, klobouk dolů, protože já ne.Mám spoustu jiné práce, a jsem rád, když svým vysokokmenům poskytnu nejnutnější postřiky, a někdy i na ně se nedostane.

Květopase, pilatku s potěšením vynechám, protože je na stromech skoro vždy spoustu květů, a jsem rád, když později nemusím dělat probírku.Červivé jablko to je jiná káva, to už mě nas*re,protože se strom s ním nadře,než ho vypiplá.Obalečům se věnuju intenzívněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.12.2013 9:56

... a co lepové desky pro vysokokmeny je to docela jednoduchá alternativa k postřiku. Jde jen o to mít tu správnou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 11.12.2013 10:03

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Kdo pěstuje ovoce na intenziví nízkokmenné výsadbě a chce mít 90% úrody ve výběrové kvalitě, nevyhne se důslednému řezu, probírce a tedy i chemickému ošetření. U polo a vysokokmenů, kde 3/4 úrody beztak skončí v moštu nebo ve výkupu, je takové ošetření zbytečné, neekonomické, někdy neproveditelné. Naopak redukce květů květopasem a propad červivých plůdků mohou být dokonce ku prospěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.12.2013 10:24

Každým rokem, pokud strom nealternuje, máme koruny vysokokmenů obaleny bílým závojem květů.Navíc s opýlením nejsou problémy.Pokud bych si měl přectavit v místě každého květu plod, musel bych zavčas pořídit kolem vysokokmenů nějaké pevné opěrné lešení, a každou větev zvlášt vyvazovat řetězem proti vylomení.Ale vše toto činit nemusím, ba ani obavu mít nemusím, protože pilatky, květopasi mi pomohou.Proto proti nim nebudu vyvěšovat ani lepové desky-jsou mými kamarády.Taky né každý květ se opýlí,přesto je úspěšnost opýlení velká.Přesto, že jsou jabloně, hrušně cizosprašné, u mě si vždy nějakého opylovače najdou.S třešněmi je trochu problém, taky pro jejich visící, obrácené květy k zemi.

Své zákrsky, vřetena proti pilatkám, květopasům neošetrřuji vůbec.Zato obalečům, mšicím dávám co proto-alespoň na zákrscích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.12.2013 13:12

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Naprostý souhlas p. Vysloužile.

Neradím každému, p. Rosťo. Kdosi tady jednou uvedl jeden výrok, který si dovolím zopakovat. Každý nechť pěstuje podle svých možností, znalostí  a způsobů pěstování.

Nesčetněkráte jsem zde uvedl, že od konce století postupně pěstuji pouze štíhlá vřetena.
Oni totiž štafle, či dokonce žebřík, jsou naprosto v antagonistickém vztahu s mými klouby. A výška těch štaflí pak hraje v tomto vztahu přímou úměru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika