Které je lahodnější? Antej, Auksis, Empire, Amirál, Lucy, Andera, Kreja, Alwa, Primadela a Ligol



host - 82.188 (?) 
17.10.2021 15:53, zobrazeno: 2359x

Můžete prosím napsat Váš žebříček lahodnosti - od nejlahodnějšího po méně lahodné...

Stromky jsem vysadil

350 m.n.m. Antej, Lucy, Kreja, Primadela, Honey crisp a Florina

a 510 m.n.m. Auksis, Empire, Amirál, Alwa, Andera a Ligol

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.142 (?), 17.10.2021 16:24

To není jako když starej fotr na YT šmakuje kečupy. Jednak by se musel najít někdo, kdo tu odrůdy má nebo zná, nebo je ochutnal a zapisoval si při tom pořadí. Druhak někdo holky druhý vdolky. Třeťak záleží na místě pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.129 (?), 17.10.2021 19:39

Z uvedených jsem ochutnala jen Ligol z obchodu a protože mi chutnal a neměl by být náročný na pěstování, už ho mám na zahrádce.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.188 (?), 23.10.2021 13:05

Ligol si sadaři hodně pochvalují, zejména jeho vyváženou chuť a dlouhou skladovatelnost, na houby je taky docela odolný. Určitě je to dobrá volba. Bylo by skvělé najít nějaké subjektivní umístění mezi výše vyjmenovanými odrůdami pouze z hlediska chuti. např. u mně subjektivně je Ligol na 3-4. místě, před ním je určitě Admirál a taky bych tam řadili Anderu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.188 (?), 5.11.2021 17:30

Primadela má taky tady na foru vysoké hodnocení. Velice jemná a lahodá chuť a jemná slupka. Lucy si taky zahrádkáři hodně pochvalují a řadí ji chuťově vysoko...

Zatím se mi jeví pořadí od nejlahodnějšího:

Admirál

Andera

Primadela

Lucy

Ligol a Empire

Antej a Auxis

Alwa a Kreja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.148 (?), 23.10.2022 13:26

Tak LUCY hodnotím chuťově jednoznačně výš než je uvedeno v pořadí. Určitě je srovnatelná s Primadelou a skladováním i chutí možná i výš až k Admirálu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.148 (?), 28.3.2023 21:09

U mně je zatím pořadí takto:

 Amirál, Lucy, Andera, Empire, Primadela, Ligol, Alwa, Antej, Kreja, Auksis

...dle počasí a skladování někdy vyjde i u průměrnější odrůdy jablíčko překvapivě nadprůměrně lahodné, jindy je to naopak... každé dobré jablíčko je radost... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika