Konec pesticidů pro zahrádkáře?



host - 117.245 (?)
22.11.2017 21:01

letos jsem poprvé sklízel s přeroubovaných rezistentů-luna, opál, orion, sirius, red topaz, rubín jsem měl.nerezistenty jsem nechal jen na pyl pak sem tam nechal jen vzorečky po pár jablkách abych pozoroval případný tlak chorob a rozdíl.mužu říct že je to za posledních 10 let nejlepší ůroda a kromě jarního postřiku kuprikolem a poté biooilem následovalo jen ošetření na obaleče strupovitost jsem neřešil v ůbec nadmořská výška 380 podhuří krušnejch takže to de i skoro bez chemie problém jsou lemplové kteří to nechaj hnít a serou na to taky tu takovího mám

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 234.91 (?), 13.6.2018 22:13
No možné to je ;-) K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 5.34 (?), 22.11.2017 11:31

Jednoznačne je treba omezit chemii.Je treba volit správne odrudy vzhledem na polohu.Na sever netrepat Golden a na jih zase jonathan ale opačne a kupovat rezistenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.245 (?), 22.11.2017 21:01

letos jsem poprvé sklízel s přeroubovaných rezistentů-luna, opál, orion, sirius, red topaz, rubín jsem měl.nerezistenty jsem nechal jen na pyl pak sem tam nechal jen vzorečky po pár jablkách abych pozoroval případný tlak chorob a rozdíl.mužu říct že je to za posledních 10 let nejlepší ůroda a kromě jarního postřiku kuprikolem a poté biooilem následovalo jen ošetření na obaleče strupovitost jsem neřešil v ůbec nadmořská výška 380 podhuří krušnejch takže to de i skoro bez chemie problém jsou lemplové kteří to nechaj hnít a serou na to taky tu takovího mám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.23 (?), 23.11.2017 8:43

Netýká se jen pesticidů, ale i jednoho známého herbidicu.

Odmyslete si ten "nadnesený" titulek a zkoukněte. V čase 8:33 se také k problému vyjadřuje koncern vašeho oblíbeného A.B. ;-) V podstatě hledají důvody proč se nevracet k hluboké orbě. Což je pochopitelné, na té nic nevydělají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.17 (?), 23.11.2017 11:11

'No, pokud jako zdroj čisté pravdy věříte tomu vysílání, tak to potom ano. To bude nepochybně ta hlavní a jediná pravda. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.7 (?), 23.11.2017 11:51

A vy věříte čemu nebo komu?

To znečištění pozdemních vod je fakt, stejně jako rezidua v potravinách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 23.11.2017 13:49

"To znečištění pozdemních vod je fakt, stejně jako rezidua v potravinách..."


A mykotoxiny v biopotravinách a zplodiny z automobilů a polétavej prach PM 2,5, PM 10 a …….

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.7 (?), 23.11.2017 14:02

Mykotoxiny nikdo nerozporuje, zde se ale bavíme o pesticidech a herbicidech které ohrožují naše životní prostředí. Pan Stanislaw zřejmě nevěří té reportáži (nevím jak si vyložit zda-li vy ano nebo ne). Tak mi sem ale v tom případě nahoďte odkaz na nějakou odbornou nezávislou studii, že za znečištěné spodní vody a zničenou krajinu nemohou zemědělci se svými pesticidy a herbicidy ale biopěstitelé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 23.11.2017 15:09

Herbicid = pesticid. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.7 (?), 23.11.2017 15:28

Vždy jsem si myslel že herbicidy hubí rostlinné plevele a pesticid živočišné/hmyz. Děkuji že jste mě vyvedl z omylu - ale po přečtení definic se lehce mýlíte i vy s tím rovnítkem. Správně by tedy mělo být, že herbicidy jsou podmnožinou pesticidů.

Ale máte pane Stanislawe pořád možnost dát odkaz na reportáž protistrany. Rád si ji v rámci objektivity prohlédnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika