Kdouloň obecná



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
1.4.2013 19:16

takže v hloubce 70-80cm by to mělo být tedy OK?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 1.4.2013 20:08

U MA kdoule buďte bez obav.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.4.2013 20:58
díky moc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.4.2013 14:36

zítra je vysadímn, zem je plně rozmrzlá a tak radši vkládám foto špičáků s předčasným obrostem, jenže mě teď napadá, že když obrost odstarním, zda mi z těchto míst porostou výhony? Plánuji mít z nich zákrsky s volně rost.korunou... takže se bát odstranění obrostu nemusím bát?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.4.2013 18:43

nikdo tedy nemá tušení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 5.4.2013 20:03

Pokud to, čemu říkáte obrost, je v takové výši, že by mohl být základem budoucí korunky, pak ho jenom zakraťte vždy za očkem směřujícím ven od terminálu a příští roky udržujte správnou, nezahuštěnou korunku.Jinak je možné založit korunu i výše odstraněním obrostu na větevní kroužek(úplně) a zakrácením terminálu v potřebné výšce.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.4.2013 20:33

díky AB, ono je kdouloní 24 (dnes zasazeny) a tak každý stromek, každá odrůda je odlišná, některé jsou klasické špičáky, jiné jsou rozvětvené v horní nebo dolní části, teď je mi již vše jasné, díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.42 (?), 5.4.2013 21:30

Kdouloň obecná.

 Mám za to, že Kdouloň obecná(Cydonia oblonga), je keř.  Stromová varianta je produktem školek. Můžete si ji sama vypěstovat, pokud máte přístup k matečné rostlině. Lze to buď bylinnými, nebo dřevitými řízky- viz literatura. Nemáte-li možnost matečné rostliny, pokusím se vám vyhovět. Co se týká kdoulovce, je to okrasná dřevina, - keř nízkého vzrůstu, plody max. mezi prádlo, nebo zimní krmení pro plodožravé ptactvo.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.7.2013 7:56

Tak si říkám, zda-li mohu kdouloně přihnojit dolom.vápencem, ukázal se tam nedostatek hořčíku, hořká sůl by byla asi lepší, ale zas není organická enlightened

jak to vidíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.87 (?), 30.9.2013 14:37

Dobrý den, 

mám dotaz na zkušenější. Po pár deštivých dnech které nyní byli jsem přišel ke keři a zděsil jsem se. Dvě třetiny plodů jsou prasklé či naprasklé a zařínají zahnívat (viz přiložené foto) Mám za to, že čas sklizně ještě není, ale jak je vidno já již defacto nemám co sbírat. Je to opravdu způsobeno rozmary počasí nebo mám za tím hledat něco jiné? DAVID


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika