Kanzi



host - 200.73 (?)
22.12.2016 8:15

Byl jsem minulý týden pracovně na severu Německa(konkrétně v Bremerhavenu), na ulici jsem si tam u trhovců koupil jablka Kanzi a Honeycrisp. Obě chutnala velice dobře, i když nevím, zda by se mi časem nepřejedla, nepřipadne mi, že by měly nějakou originální chuť(ale zdůrazňuju chutnala výborně). Krásná velká jablka, docela by mě zajímalo, kde byla vypěstovaná. Zaujalo mě, že na jednu stranu tam prodávaly tyhle, nevím jak to nazvat, "komerční odrudy a na druhou stranu odrudy, které u nás zřejmě nekoupíte, Ingrid Marie, Boskoop. Měli tam těch odrud tak kolem 15, všechny 1 Euro za kilo, jen Pink Lady bylo za 2,80.     

Jelen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.12.2016 22:46

Nikdo jiný nepěstuje Kanzi, Benni Shogun, Jazz atd.? Co sadař Láďa, známý jako "dvěstěčtyřicetosmička"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 47.14 (?), 7.12.2016 23:50

Dobry den,  Kanzi i Jazz pestuji. Mohu jen potvrdit chvalu na obe odrudy. Zejmena pokud jde o chut. Pravda je ze Kanzi jsem letos sklizel druhym rokem a Jazz prvnim rokem. Plodu od obou odrud jen par, ale chutove jsou obe urody vyborne, jablka spise stredni velikosti. Pestuji je v Beroune, 290 m.n.m a loni ani letos nebyl s dozravanim zadny problem. Ohledne strupovitosi neumim posoudit, mam je v palmete s asi 15 ti dalsimi odrudami a preventivne strikam kazdych 14 dnu pripravkem ALGINURE takza strupovitost u mne nedostane vubec sanci se projevit. Ja mohu Kanzi i Jazz jen doporucit, patri mezi nejchutnejsi jablka. A konzumuji je primo ze stromu. nevydrzim je ulozit a trpelive cekat nekolik tydnu. Chut je vyborna i primo po utrzeni ze stromu. 

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.73 (?), 22.12.2016 8:15

Byl jsem minulý týden pracovně na severu Německa(konkrétně v Bremerhavenu), na ulici jsem si tam u trhovců koupil jablka Kanzi a Honeycrisp. Obě chutnala velice dobře, i když nevím, zda by se mi časem nepřejedla, nepřipadne mi, že by měly nějakou originální chuť(ale zdůrazňuju chutnala výborně). Krásná velká jablka, docela by mě zajímalo, kde byla vypěstovaná. Zaujalo mě, že na jednu stranu tam prodávaly tyhle, nevím jak to nazvat, "komerční odrudy a na druhou stranu odrudy, které u nás zřejmě nekoupíte, Ingrid Marie, Boskoop. Měli tam těch odrud tak kolem 15, všechny 1 Euro za kilo, jen Pink Lady bylo za 2,80.     

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.12.2016 17:16

Dobrej, pane Jelen. Tyhle odrůdy nebudou mít pravděpodobně žádnou originální příchuť, přesto je můžete hodnotit jako výborné. Je to jakási příjemně koncentrovaná, kompaktní a velice svěží chuť. Rád bych, aby se prodávaly i tady. Myslím Kanzi, Benni Shogun a jiné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.190 (?), 1.2.2017 20:04

Odrůda Kanzi je klubová odrůda školky Nikolaj v Belgii. Jde o křížení Gala x Breuburn. Plody střední velikosti. Chuť výborná,  jedná se o moderní odrůdu s velice pevnou, chruplavou dužninou s dlouhou dobou skladovatelnosti. Vydrží mi do května. Jedná se však o odrůdu značně náročnou na délku vegetace. náročnější jako Golden Delicius. Ale poslední dva roky byly teplé, takže u mne v Krnově 330 m vyzrála. Ale sklízel jsem ji po 20. říjnu. Pozor, není resistentní ke strupovitosti.

     Novozélandská odrůda Jazz  / Gala Royal x Breuburn/ je rovněž klubovka. Také trpí strupovitosti. Její chuť je opět výborná, dužnina tvrdá, chruplavá, dlouho skladovatelná. Má velmi zajímavý buket. Žel je ještě náročnější na teplo a u mne je drobná, ať se snažím sebevíc.   A musím dát za pravdu Miloši Vysloužilovi. Admirál obě odrůdy předčí. Je větší, chutnější. Rovněž dlouho skladovatelný s pevnou chruplavou dužninou a navíc zatím absolutně resistentní ke strupovitosti. / Polygenně založenou /.A navíc je to česká odrůda. U mne je to už dlouho chuťovka č. 1. Neznám ani žádnou zahraniční, co by mi více chutnala. Má dle mne dva nedostatky. Krátkou stopku, takže se vytlačuje. Je nutno udělat probírku a v okolíku nechat max. dva plůdky. A silně trpí fyziologickou skvrnitosti dužniny, zejména v prvních létech, kdy bujně roste.

Miroslav Přasličák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.2.2017 20:26

To mně prozraďte, pane Přasličáku, jakou má vlastně ten Admirál chuť? Jedl jsem ho jednou v životě a to v lednu, vím, že mně chutnal, ale na tu chuť si nevzpomenu. A že si člověk pamatuje různé chutě. Třeba toho Lipna, jak psal pán ve vlákně Rozela. Žádnou specifickou příchuť ten Admirál mít zřejmě nebude. Lehce zapamatovatelnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.2.2017 12:06

Skvělá chuť Admirálu je dána více faktory:
1. Konzistence dužiny - je velmi příjemně křupavá, přitom není příliš tuhá jako např. u Idaredu před konzumním dozráním
2. V chuti převažuje sladkost nad kyselinou, což u tvrdých chruplavých jablek bývá často naopak
3. Chuť se během skladování mění jen minimálně. Jablka se dají jíst v podstatě hned po sklizni, což je u většiny nejpozdnějších odrůd nemyslitelné.
4. I plody napadené hořkou pihovitopstí vydrží dlouho a po odkrojení pihovité slupky zbude ještě hodně lahodné dužiny
Pravda, Admirál nemá - jako některé jiné odrůdy - příchuť pendreku, citrónové kůry, banánů, malin, rebarbnory...  
    To ovšem nic nemění na tom, že je to jablko, připomínající vítěznou cestu Rubínu na přelomu 70. a 80. let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.2.2017 15:33

Admirál je Milošova zamilovaná, to je vidět. A jaká odrůda má příchuť rebarbory? Pendrek mi taky není jasný. Banánové zimní bylo tentokrát jaké? Je v chuti stabilnější Breuhahnovo? A co srovnání Vysočina, Cortland, Redcroft? A Bláhovo oranžové už je prohnané komínem? A letošní srovnání "hvězdnatých"? Myslím Opálu, Orionu, Siriuse, Heliodoru? Co Fuji, Jazz. Je Tango chutnější než Angold, Andego a Andera dohromady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.2.2017 21:40

Příchuť rebarbory má Zvonkové.
Pendek má chuť lékořice a ta je cítit v Beforestu.
Každé jablko je jiné, ale rozdíly jako kdysi mezi Coxovkou a Strýmkou už dávno nejsou.
Bláhovo komínem neprolétlo, zatím schne naštípané v hranici.
Banánové bylo snědeno do Vánoc, Breuhahn vynechal.
Hvězdné ujdou, ale Rozela s Admirálem jsou lepší.Dokonce i Bohemia je do února překonává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.199 (?), 14.10.2019 12:33

Dobrý den,

jablíčka Kanzi nám moc chutnají, nicméně stromek se mi zatím nepodařilo sehnat. Můžete mi, prosím, poradit, kde by se dal koupit. Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika