Jakou jabloň?



host - 122.179 (?)
13.12.2009 11:29

Přikláním se k té resistentní Rubinole i když přesládlé odrůdy nemiluji.Zvednu s oblibou i zapomenuté Ontario.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kmeen - (6) - 190.12 (?), 8.12.2009 15:34, zobrazeno: 19680x
Dobrý den. Zahradu mám v Roztokách u Prahy a rád bych se zeptal zahradníků - zahrádkářů jakou jabloň by mi doporučili. Představuji si strom asi 3-4 m. vysoký s velkými červenými sladkými jablky. Jelikož jsem starou jabloň (s neradostí) porazil a má 7mi letá dcera to oplakala, slíbil jsem jí, že vysadíme spolu nový a mladý krásný strom. Poraďte mi prosím jakou odrůdu jabloně mám koupit? Děkuji za odpověď. Roman Hybeš
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.9 (?), 13.12.2009 1:33
Koukám, že nikdo moc nereaguje, tak to zkusím rozproudit. Moje dcera z úrody nejprve vybírá Vandy, osobně kdybych měl vysadit jen jeden strom s odrůdou, ze které by měla být radost, koupil bych Rubinolu (zdravá, dobře se zapěstovává korunka) nebo Selenu (zdravá, dříve zarodí). Samozřejmě existuje spousta jiných odrůd, které taky ve vašich podmínkách vyhoví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 13.12.2009 1:40

Poslední roky mi velmi chutná Rajka a Gala, obě odrůdy jsou sladší, voňavé. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 13.12.2009 11:29

Přikláním se k té resistentní Rubinole i když přesládlé odrůdy nemiluji.Zvednu s oblibou i zapomenuté Ontario.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 13.12.2009 21:59

Dobrý večer,
ono také záleží jestli chcete udělat dceři radost na podzim nebo později. Už tu nějaká odrůda byla řečena, ale z toho co pěstuji (podzimní a zimní) - velké červené, proč ne Aneta? I když červená jablka jsou pro mnohé líbivější, přece jen lákají vosy a ptáky. Z tohoto důvodu jsem před několika lety vysadil krom jiného velké žluté, pozdně zimní rezistent Goldstar, chutí a skladovatelností Vás i dcerku jistě uspokojí.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.34 (?), 15.12.2009 21:32

Z toho co požadujete bych doporučil Šampion Red. Pár jablíček z jedné jabloně nemá význam skladovat. Je to podzimní odrůda, červená, rezistent.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 15.12.2009 22:10

Není to rezistent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 15.12.2009 23:42

Rezistentní + červené + hodně plodí + velká jablka + chutná jablka(chuťově podobná Jonathanu) + v panelákovém "sklepě" do Vánoc... mám na zahrádce "Jonalord". Ta "Rajka", co jsem navrhovala předtím, je také rezistent, ale je o něco sladší. Goldstar mám také, ale moc mi nechutná.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.56 (?), 26.2.2010 11:09

Jsem dnes na těchto stránkách poprvé a nevím jak zadat nový dotaz, tak zadávám do diskuze Jakou jabloň. Prodala jasem zahrádku, ve které byla výborná jabloň, stará 6-7 let, prý nová odrůda. Původní majitel si nepamatuje název. Jablka prý vydrží do nové sklizně. Mne jablka ze klizně 2008 vydržela v nevytápěné garáži do února 2010 a pořád byla chuťové výbnorná a svěží. Jablko je žluté s místy mírně růžovým souvislým nádechem, ne pásavé. Po sklizni ma jinou chuť, a je chutné ihned, tak po dlouhém uskladnění, ale pořád je výborné. Ani po dlouhém uskladnění není sypké a dužinu má pevnou. Tvar jalka je mírně do kónusu, ale te tak jak Golden star. Jsem alergik a na toto jaklko nemám alergii. Nemám foto. Původní informace, že se jedná o Rubinolu, je mylná, když jsem viděla jablko zobrazené v diskusi. O Této jabloni jsem četla, ale zapomněla jsem jméno, protože jsem v té době nevěřila, že jablko tak dlouho vydrží. Podotýkám, že jablka byla tříděna jako výběrová třída bez jakéhokoliv viditelného kazu. Ráda bych si tuto jabloň pořídila do nové zahrady. Děkuji. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.2.2010 11:38

Obávám se, že podle těchto indicií odrůdu spolehlivě určit nepůjde.
Možná Otava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika