Jak zvládají odrůdy strupovitost po deštivém květnu 2013



host - 226.194 (?)
11.6.2013 18:53

Tak u mne strupovist na Goldlane, Lipnu, Karnevalu. Bez známek strupovitosti: Rubinola, Hana, Nela, Vanda, Admirál, Rosela, Merkur, Opál, Rondo, Cactus, Kordona           Z klasiky: Bez strupovistosti zatím, PRL, Stark Earlist, Farliovo, Lebelovo, Řehtáč, a některé stromky Redcapu. Strupovitost: na Kids Orange, Cherry Cox, Red Jonaprince(i padlí), Desert, Pidi aj.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 54.5 (?), 8.6.2013 15:35, zobrazeno: 8953x

Dobrý den, tak jak pak jsou na tom rezistenti se strupovitostí? Případně padlím. A jak na tom jsou klasické odrůdy? A co Angold?  Vím, že pro prakticky každodení srážky, nebylo možno stříkat. Podělte se o poznatky.

Údajně Goldlane je strupovité. Máte to někdo doma?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.6.2013 15:46

Já stříkám a i rezistenty, takže strupovitost ani padlí nemám. Ale Topaz a Karmína nikdy v minulosti nic neměli. Ale na hodnocení je u strupovitosti ještě brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 30.181 (?), 8.6.2013 16:33

Já zásadně ve vegetaci nestříkám, zvlášť ne na plody. Někdy musím něco stříknout lokálně ručním sprejem 250 ml na mšice nebo namočím postižené konce letorostů.

Topaz, Florina, Rezista, Rosana, Rubinola, Rajka, Lotos - bez známek strupovitosti nebo padlí, ani Melodie, Spartan, Golden D. nic nemají. Je to ovšem nový sad, možná není ještě promořen. Stříkám však po opadu listů peckoviny i jádroviny Kuprikolem, na jaře broskve Dithane Neo + ostatní peckoviny. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.6.2013 19:30

V tom měsíc trvajícím deštivém počasí a hlavně nízkým teplotám až do včerejška, nemělo zde zatím padlí šanci.
Poslední postřik proti strupovitosti u nerezistentů jsem provedl 3.6.  včetně Rubinoly. Strupovitost zatím žádná, ale rezistenty jsem dosud pořádně neprohlédl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.6.2013 20:34

Sousedi mají padlí na Průsvitném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.191 (?), 9.6.2013 15:00
Je zajímavé, že i přes letošní srážkově bohatý rok mi padlí velice řádí ve stěně na Angoldu. Dost mě to nemile překvapilo. Ostatní odrůdy jsou v pořádku. Jestlipak jsem to já na jaře nepřehnal s cereritem... Zdraví Mittwoch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 226.194 (?), 11.6.2013 18:53

Tak u mne strupovist na Goldlane, Lipnu, Karnevalu. Bez známek strupovitosti: Rubinola, Hana, Nela, Vanda, Admirál, Rosela, Merkur, Opál, Rondo, Cactus, Kordona           Z klasiky: Bez strupovistosti zatím, PRL, Stark Earlist, Farliovo, Lebelovo, Řehtáč, a některé stromky Redcapu. Strupovitost: na Kids Orange, Cherry Cox, Red Jonaprince(i padlí), Desert, Pidi aj.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.6.2013 20:28

Pane Mittwoch, že by přehnojení cereritem způsobilo výskyt padlí? To se mi nějak nezdá, tolik dusíku v něm není a také se dlouho rozkládá. Ale stejně je to zajímavé. Dosud taková zima a deště a padlí.
Dnes jsem prohlížel své rezistenty, dosud bez strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 11.6.2013 20:39

Já jsem viděl padlí už v době květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.191 (?), 11.6.2013 23:11

Samotného mě to velice zaskočilo, jak píšete pane Vinšálku - vlhko, zima a ještě k tomu Angold. Všude kolem řada jistě náchylnějších odrůd a padlí jen na Angoldu. Jako jediné logické mi vyšlo lokální přehnojení dusíkem. Jinak fakt nevím. Půjdu naň s chemií, nedá se svítit. Pokud na něm bude i v následujících letech, přeroubuji jej.

Díky za komentáře. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika