Jak vyhlíží úroda 2013



Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?)
25.9.2013 19:53

Dobrý večer, ďakujem za príspevky. Začala som študovať dostupné pomológie a snažím sa nájsť popis odrody, ktorý by sa hodil na moju AsiNieMelódiu. Keď mi sedí opis vzhľadu, tak nesedí chuť. Chuť je naozaj špičková, ale nie je to sladké jablko. Aj sladké, aj kyslé, aj chrumkavé, aj šťavnaté. Ale ešte nikdy sme toto jablko neskladovali (nebolo čolaugh), takže nepoznám jeho vlastnosti z tohto hľadiska. Špičiak mi doniesol kolega, že je to rezistent Melódia, vtedy som neriešila také veci, ako chrastavitosť a múčnatka. Visačka na stromčeku bola. Čo sa týka Jonathanu, máme obrovský strom, možno 50 ročný, rodiaci každý druhý rok. Jonatánky máme veľmi radi, ale či je to podobná chuť, aj by snáď mohla. Nejeme ich v rovnakom období, jonatánky oberáme až v polovici októbra, a moje krásne neznáme v septembri. Zatiaľ úrody veľké neboli, takže za 10 dní boli fuč. Zdravím. Daniela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.120 (?), 24.9.2013 22:08

Pan Paľo má na fotografiích opravdu typickou Melodii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.9.2013 22:46

Danielo, nemůže jít o odrůdu Melrose? Je celočervená, netrpí příliš strupovitostí. Plody mají zploštělý tvar, část po květu na fotografii má tvar jako Melrose. Uchovatelnost je velmi dlouhá, chuť sladká. Co na to ostatní pěstitelé?  Zdraví Jiřina    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 226.251 (?), 24.9.2013 23:22

Moja Melrose mala smutnejšiu červenú farbu a nemala výrazné kyselinky, o akých píše p. Daniela. Náznak jonathanovej chuti by malo byť v Melrose poznať. Čo na to p.Daniela?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.9.2013 23:37

Omlouvám se, dívala jsem se hlavně na fotku jablíček p. Daniely a přehlídla jsem zmínku o kyselince. Melodie je opravdu velmi kyselá. Melrose je výrazně sladká. Tyto dva vzorky bych od sebe odlišila jen dle chuti. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.9.2013 23:27

Letošní léto na naší zahradě nejlépe sedlo Rubínu a Bohemii, což je vlastně téměř jedna odrůda. Plody jsou poměrně velké i přes sucho, jsou čisté i bez postřiků a jsou pěkně vybarveny. Přikládám fotky. Dále přikládám foto Rozely, která letos plodí poprvé.  J.


Bohemia
Bohemia
Rozela
Rozela
Rozela
Rozela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 25.9.2013 19:53

Dobrý večer, ďakujem za príspevky. Začala som študovať dostupné pomológie a snažím sa nájsť popis odrody, ktorý by sa hodil na moju AsiNieMelódiu. Keď mi sedí opis vzhľadu, tak nesedí chuť. Chuť je naozaj špičková, ale nie je to sladké jablko. Aj sladké, aj kyslé, aj chrumkavé, aj šťavnaté. Ale ešte nikdy sme toto jablko neskladovali (nebolo čolaugh), takže nepoznám jeho vlastnosti z tohto hľadiska. Špičiak mi doniesol kolega, že je to rezistent Melódia, vtedy som neriešila také veci, ako chrastavitosť a múčnatka. Visačka na stromčeku bola. Čo sa týka Jonathanu, máme obrovský strom, možno 50 ročný, rodiaci každý druhý rok. Jonatánky máme veľmi radi, ale či je to podobná chuť, aj by snáď mohla. Nejeme ich v rovnakom období, jonatánky oberáme až v polovici októbra, a moje krásne neznáme v septembri. Zatiaľ úrody veľké neboli, takže za 10 dní boli fuč. Zdravím. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.9.2013 22:51

Popis chuti by seděl na Vandu, Vanda je výborné podzimní jablko - rezistent. Není sladká. Tvar by odpovídal. Neodpovídá však barva, Vanda má jen červené líčko, Vaše jablka jsou celočervená. Že by Vanda red? Nová mutace u Vás?  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 28.9.2013 19:57

Sklidil jsem mojí nejlepší ranně zimní odrůdu Lord Lambourne. Je velmi úrodná, strupovitost jsem ještě nezaznamenal, chuťově je vynikajíci. Musí se každoročně řezat, jinak jsou plody malé, nevzhledné i s chutí to jde z kopce.

Lord Lambourne
Lord Lambourne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 28.9.2013 20:00

Plně osluněný plod (JZ strana)

Lord Lambourne
Lord Lambourne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 28.9.2013 21:15

Chuťově je L.L. opravdu špička. Strupovitosti odolává a teplou polohu nepotřebuje. Škoda jen, že na vyšším tvaru jsou plody malé a hodně padají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika