Jak vám letos kvetou jabloně?



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.141 (?)
12.5.2016 13:43

Nechápete, nic nechci rozproudit.O této odrůdě zde bylo napsáno tolik nesmyslů jak o chuti, náročnosti pěstování, namrzání dřeva, velikosti plodů (u jiných přednost, zde nedostatek) atd.Uvádím věci pouze na pravou míru z 16 leté zkušenosti s touto odrůdou.Uvedl jsem jak nedostatky tak přednosti.Jenom nesnáším pokud se někdo na této odrůdě chce zviditelňovat bez toho aby jí rozuměl natož vypěstoval. Kde se bere ta neúcta k odrůdě jejímž křížením vzniklo spoustu kvalitních odrůd jejíž geny jsou v převážné většině dnešních odrůdách z českého šlechtění.Jenom dodatek: Loni jsem si uvědomil při silném tlaku mšic, že jsem vlastně na této odrůdě nikdy mšice neviděl.Věřte nebo nevěřte.Chce to mít otevřené oči.Zhradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.5.2016 11:22

Chápu snahu o rozproudění ostřejší diskuze. Jaké teoretické tlachy máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.141 (?), 12.5.2016 13:43

Nechápete, nic nechci rozproudit.O této odrůdě zde bylo napsáno tolik nesmyslů jak o chuti, náročnosti pěstování, namrzání dřeva, velikosti plodů (u jiných přednost, zde nedostatek) atd.Uvádím věci pouze na pravou míru z 16 leté zkušenosti s touto odrůdou.Uvedl jsem jak nedostatky tak přednosti.Jenom nesnáším pokud se někdo na této odrůdě chce zviditelňovat bez toho aby jí rozuměl natož vypěstoval. Kde se bere ta neúcta k odrůdě jejímž křížením vzniklo spoustu kvalitních odrůd jejíž geny jsou v převážné většině dnešních odrůdách z českého šlechtění.Jenom dodatek: Loni jsem si uvědomil při silném tlaku mšic, že jsem vlastně na této odrůdě nikdy mšice neviděl.Věřte nebo nevěřte.Chce to mít otevřené oči.Zhradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.5.2016 21:04
Já ale nevidím žádnou neúctu k odrůdě ani nerozumné zviditelňování. Jediné, co vidím je, že na pultech obchodů ji nevidím. Což je škoda, chuť Coxovy je skutečně delikátní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 12.5.2016 22:34

Pane Vysloužile, představme si náledující příklad. Budete mnohahektarovým velkopěstitelem, produkce jablek Vás bude živit. Zařadíte Coxovu renetu jako jednu ze svých stěžejních odrůd sortimentu, nebo sáhnete po nějaké jiné? Byť, čistě hypoteticky, můžete za Coxovu renetu tržit vyšší cenu, která je mimořádnou chutí dobře zdůvodnitelná. Jaké odrůdy byste do své velkoprodukce zařadil? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 15.5.2016 16:42

Že někomu kvete Coxova reneta, nebo její červená mutace, je věc samozřejmě hezká, ale nic to nezmění na její nespolehlivé kvalitě plodů. V tomto ohledu jsem ještě nezažil zklamání z Bláhovy oranžové renety, i když to není úplně ta samá originální příchuť, kterou má Coxova, ale je velmi výrazná a dostavuje se spolehlivě i ve vyšších polohách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 15.5.2016 21:19

Co vůbec víte o nespolehlivosti kvality plodů Cherry Cox'.Nikdy jste ji nepěstoval a Bláhovo také ne, jenom žvásty. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.5.2016 19:38

Nejsem mnohahekterovým velkopěstitelem, tak nevím, Coxovu bych určitě nepěstoval. Cuť má skvělou, ale sklon k strupovitosti, padlí, rakovině a drobným plodům také. Na prodej bych zvolil nejspíš Bohemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 15.5.2016 21:13

Tak co tady řešíte pane Vysloužile.Asi jen tu nešťastnou odrůdu Cherry Cox.ne velkopěstitelství.Asi aby si dali na tuto opdrůdu ovocnáři pozor, Tak pokračujte. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 119.245 (?), 15.5.2016 22:06

Pane Polehlo, máte zbytečně ohýnek u zádele. Pana Vysloužila jsem se na něco zeptal, on mi odpověděl. Nic jiného bych za tím nehledal. Je jedině dobře, že Vám Coxova r. tak bohatě kvete, plodí a celkově prospívá. Přeji dobrou úrodu i letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 15.5.2016 22:16

Obcas tu fakt trochu nestiham o co se tu muzou lidi handrkovat :)

Coxovka je velice oblibena na zapade, v Anglii se myslim doted pestuje komercne. Dostala se ke mne mutace Cox La Vera tak jsem na ni zvedavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika