Jak vám letos kvetou jabloně?



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
10.5.2016 17:44

Některé jsou v plném květu, některé teprve rozkvétají, např. Opal a další.
Mám radost, že opět bohatě kvete Sirius i Admirál a další.

Naopak nemám radost, že bohatě kvete takový Jonalord či Angold.
Jonalord mi plodí převážně plody nadprůměrné velikosti. Má krátké stopky a tak se před sklizní vytlačuje a propadává. Pokud je protrhám, budu sklízet obří plody. Co s nimi. Na svačinu ho člověk celý nesní. Inu typický nestandart. Podobně to je s Agoldem, zde navíc hrozí alternace.

Také nemám radost, že mi už asi nerozkvete Diamant, hezké to a chutné jablíčko. Je v zastíněné části zahrady, myslím si, že poupata namrzla do neúnosné míry.  Zůstala ve vývoji, kde byly ostatní jabloně před 10-14 dny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 183.104 (?), 29.4.2016 20:32

U nás kvitnú už 3 týždne a nie a nie odkvitnúť.Zaujímavé, mrazy -4°C plne rozkvitnutým kvetom moc neublížili, omrzli hlavne nerozvinuté kvety a puky.

Žilinsko,320m n.m.

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.56 (?), 1.5.2016 0:24

Píšu jako pan Jiří.

Jsem z Trutnova 440m na jižním svahu pod kopcem a mám problémy s chutí jablek. Jsem spokojen pouze s chutí švestek a jabloně beru už spíše jako sport. Jedině Rubinola se dá "jíst" a ono již asi napovídá o možné kvalitě jablek doba kvetení. Sousedova třešeň Kaštánka (nebo Karešova-nevím přesně) ještě nekvete. Včera začala kvíst čačanská a dnes Stanley. Domácí švestka bych tipnul až za týden. Jabloně nejdříve za 14 dní, ale Rubinola je nejdál.  Záleží na počasí, tak dám vědět.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.56 (?), 9.5.2016 23:46
Dnes první rozvité kvítka na Rubinole. Vzalo to rychlý spád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2016 12:03

U nás také začínají jabloňe otevírat květní poupata. To je, např. oproti panu Ivanovi ze Šuran okr. Nové Zámky, třítýdenní až měsíční zpoždění.  Toto zpoždění je následně důvodem, proč u nás nemohou některé kvalitní pozdní odrtůdy dobře vyzrát a tím pádem my z chladnějších poloh na ně raději rezignujeme a místo nich hledáme vhodnější odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.5.2016 12:50

U nás-to je, prosím pěkně, kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 10.5.2016 17:44

Některé jsou v plném květu, některé teprve rozkvétají, např. Opal a další.
Mám radost, že opět bohatě kvete Sirius i Admirál a další.

Naopak nemám radost, že bohatě kvete takový Jonalord či Angold.
Jonalord mi plodí převážně plody nadprůměrné velikosti. Má krátké stopky a tak se před sklizní vytlačuje a propadává. Pokud je protrhám, budu sklízet obří plody. Co s nimi. Na svačinu ho člověk celý nesní. Inu typický nestandart. Podobně to je s Agoldem, zde navíc hrozí alternace.

Také nemám radost, že mi už asi nerozkvete Diamant, hezké to a chutné jablíčko. Je v zastíněné části zahrady, myslím si, že poupata namrzla do neúnosné míry.  Zůstala ve vývoji, kde byly ostatní jabloně před 10-14 dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.246 (?), 10.5.2016 18:19

po loňském suchu polovina jabloní nemá žádné květy.přírůstky byli sotva 5 až 10 cm dříve až půl metru.jo hold bydlet na kopci 570m a na červeném písku nese jisté nevýhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 12.5.2016 12:46

S Jonalordom som mal rovnakú skúsenosť. Vytvorené plodíky extrémne silno držia v ružici plodov, prirodzený opak prakticky neexistuje. Stopky plodov sú ale extrémne krátke a pri raste jabĺk sa plody navzájom vytláčajú, takže pod stromom nachádzate zdravé jablká, ktoré mali len tú smolu, že ich súrodenec/súrodenci vytlačili. V prípade že ponecháte v ružici len 1 plod, tak dorastie často na veľkosť menšej tekvice. Takéto prerastené jablká majú potom oveľa kratšiu skladovateľnosť a podliehajú skoro skládkových neduhom. Inak má Jonalord špecifickú kyslastú chuť, ktorá je naozaj osobitá a osviežujúca, ale vyššie spomenuté neduhy ma prinútili oba Jonalordy pred rokom vykopať (mal som ich vyše 10 rokov).      IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2016 18:26

Polohu jsem uvedl v předchozím příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 11.5.2016 22:12

Takto mě kvete už deset let Cherry Cox'.Probírka nutná.Jaký rozdíl oproti tlachání teoretiků.Zahradě zdar. - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika