Jak nenechat stromek zababčit?



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?)
13.1.2016 8:58

Nutno ještě podotknouti, že ty rady ohledně řezu, co jste tady dostal, jsou spíše tak kosmeticko estetické povahy, tedy na funkci nebudou mít vliv.

Pokud je poslechnete, tak vám možná časem nějaký ten zahrádkářský pseudoestét pochválí vzhled stromku, ale nečekejte, že to v nejbližších letech přinese větší úrodu a nejspíš ani v budoucnu to nezvýší úrodu proti tomu, že to budete stříhat tak, jak to děláte včil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 13.1.2016 0:39

Terminál jsem nechal neřešený, bez zákresu. Josef má tedy oči dobré. Stejně tak je pro přehlednost vypuštěna korekce drobného větvoví.

Ono tam vzniká třetí patro a je tedy potřeba to dořešit, aby v rámci převzetí dominance nepotlačilo růst obou spodních. Asi bych stříhal to co je zakresleno před rašením a pak po odkvětu sestříhnul terminál a třetí patro na čípky. Plus letní korekce pro diferenciaci plodonoš/kostra.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 42.216 (?), 13.1.2016 22:43

Velmi děkuji za účast a rady. Ne že bych z toho neměl v hlavě balet, ale podle obrázku to zkusím ostříhat.

Z odpovědí jsem si udělal jasno jen v jedné věci, a sice že v zakládání pater a chápání stromků mám stále elementární neznalosti. Prostě jsem si myslel, že stromek si vytvoří patra sám a že spodní větve jsou starší a tudíž budou automaticky vždycky silnější a delší než ty mladší horní.  A třeba tohle :"...do vytvoření druhého patra (to se pokud vím zakládá, když spodní začne plodit...."  jsem nevěděl. Přitom už mi to tu bylo vysvětlováno něco podobného v jiném vlákně na třešni Rivan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 13.1.2016 8:58

Nutno ještě podotknouti, že ty rady ohledně řezu, co jste tady dostal, jsou spíše tak kosmeticko estetické povahy, tedy na funkci nebudou mít vliv.

Pokud je poslechnete, tak vám možná časem nějaký ten zahrádkářský pseudoestét pochválí vzhled stromku, ale nečekejte, že to v nejbližších letech přinese větší úrodu a nejspíš ani v budoucnu to nezvýší úrodu proti tomu, že to budete stříhat tak, jak to děláte včil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika