Jabloň Lucy



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?)
1.12.2018 9:10
Lucy nie je kolísavý oportunista. Lucy je pevný charakter. A my už vieme, že "harakter rozhoduje". Takže Lucy len Sa Drž! IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.95 (?), 27.10.2018 15:02
LUCY - novšia česká odroda vyšľachtená v ÚEB, zo zaujímavého kríženia Topaz x Fuji. Mám 2 stromčeky, doteraz 2 úrody, hodnotiť definitívne ešte nechcem, ale zatiaľ som veľmi spokojný. Tak chuťovo (nekopíruje ani jedného z rodičov, je "svoja"), ako aj - a to mimoriadne - so zdravotným stavom. Týka sa to nielen stromčekov samotných, ale aj plodov. Žiadne prejavy chrastavitosti či pehovitosti a tiež absolútne bez skládkových chorôb, nemusel som vyhodiť ani jeden plod. Skladovateľnosť je tiež veľmi dobrá. Zdanlivý detail, ale veľmi dôležitý: plody nepadajú ani v dobe zrelosti, počas tých 2 rokov nespadlo ani jedno jablko. Tento rok som oberal Lucy pred 5 týždňami (foto 1,2), pokusne som ponechal na strome jedno jablko (foto 3-5). Zatiaľ pevne drží - nespadlo, vyzerá zdravo a obišli ho aj vtáky a hmyz. Som zvedavý kedy spadne a ako sa prejaví prezretie na strome na charaktere dužiny (zmena chuti, konzistencie, event.sklovitosť a pod.). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.10.2018 18:20

Já jsem sklidil prvních 5 plodů Lucy dnes. U mě vypadají trochu jinak, jsou více žebernatá u kalicha. Taky mi žádné jablko nespadlo. Na můj vkus jsou trochu malá, ale z první úrody dělat závěry nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.235 (?), 4.11.2018 13:59
Lucy: jablká som obral koncom septembra. Jedno som ponechal na strome, prešlo 6 týždňov a jablko stále drží (foto). Nespadlo, nie je ani poškodené hnilobou či hmyzom alebo vtákmi. To že plody v čase zrelosti nepadajú samé zo stromu považujem za kladnú vlastnosť odrody (aj keď majitelia vysokokmeňov asi budú mať opačný názor). Zdá sa, že Lucy sa zaradí k odrodám ako je napr. Rubinola, ktoré pevne držia na strome, dokoca aj keď sú už prezreté. Podobne je to napríklad aj pri Topaze, Fuji, Admirale, Braeburne, Ligole, Bohemii, Florine a mnohých ďalších. Naopak, spontánne padanie plodov v období dozrievania je zrejme odrodovou vlastnosťou Melodie, Rosany, Primy či Merkuru. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.2 (?), 17.11.2018 16:37
Ponechaný plod Lucy stále pevne drží na strome (foto 1-3). Rovnako aj zopár Jonagoredov (foto 4) a Karnevalov (foto 5) ktoré neboli v čase zberu ešte dostatočne vyfarbené. Tento sklz už - ako vidno - dobehli. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.118 (?), 24.11.2018 14:43
LUCY in the sky with diamonds (still hanging on). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 24.11.2018 17:20

Ešte stále? surprise Ja každý deň obchádzam svoje posledné Fuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 130.74 (?), 24.11.2018 17:32

Myslíte Lucy in the Sky with Diamonds? Až tak omamná jablka? laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?), 1.12.2018 9:10
Lucy nie je kolísavý oportunista. Lucy je pevný charakter. A my už vieme, že "harakter rozhoduje". Takže Lucy len Sa Drž! IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.75 (?), 9.12.2018 10:35
Lucy a Karneval - stále na strome. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 9.12.2018 21:32

Pán Hlavatý, pozerám na fotky a nezačína ta Lucy už trošku aj zosychať? Či sa mi to len zdá? Šupka je trošku zošúverená?!? Možno jej už nejaké tie mrazy dali zabrať? Opýtam sa: Keďže už je december a stromy už budú v období dormancie, má zmysel držať ešte jablka na strome? Z môjho laického pohľadu tie jablka už viac nedozrejú, či sa mýlim? Igor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika