Jabloň Lucy



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.47 (?)
26.11.2018 20:21

ja som mal tento ro ešte len dva plody na Lucynke, sadil som ho minulý rok na jar, tak som nechcel nechať ešte viacej plodov.obral som ich len koncom oktobra a boli krásne vyfarbené.Minulý rok som mal podobne tmavo vyfarbený red delicious.

Lucy
Lucy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.11.2018 12:25

184.133: Možné to je. Podstatné je, aby to prípadne neovplyvnilo dostupnosť odrody v ČR a SR. Nepozeral som sa na aktuálnu ponuku Fytosu, ale ak Lucy ponúkajú resp.neponúkajú, tak to môže byť v tomto smere istý signál.  IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.118 (?), 18.11.2018 9:50

spontánne padanie plodov v období dozrievania je zrejme odrodovou vlastnosťou Melodie, Rosany, Primy či Merkuru. IH

Letos měl můj Merkur značnou nadůrodu (moje chyba). Snažili jsme se o co nejčastější zálivku převážně dešťovou vodou. Výsledek - velikost plodů spíše nadprůměrná, kvalita vynikající, jen hodně práce s vyvazováním a podpěrami. Ale to podstatné  - při postupné sklizni minimální propad plodů, jen ze zbytku na stromě (tzv. pozdní sběr - ze stromu do úst), kdy přezrálé plody překypovali šťávou pak začal už dost četný každodení opad plodů, což samozřejmě vedlo k jejich dočesání. Takže - pravidelná dlouhodobá závlaha snad významně padání v době sklizně omezuje. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.118 (?), 18.11.2018 16:21
R: V porovnanî napríklad s Rubinolou, Topazom, Admiralom, Fuji, Florinou, Golden Del., Heliodorom atď., ale aj novou odrodou Lucy, tam padanie Merkuru v čase zrelosti určite je, aj keď to nie je nič masívne. Stromy zavlažujem priebežne a konzekventne, nemôže sa stať aby čo len krátkodobo trpeli nedostatkom vlahy. S Merkurom mám viacročnú skúsenosť a mierna tendencia k padaniu zrelých plodov tam je, to treba povedať na rovinu. Nie je to ale nič neriešiteľné, včasný zber (nie predčasný) to plne eliminuje. IH (Z niekoľkých Rubinol a Fuji ktoré som ponechal na strome pre vtáky na zimu nespadlo doteraz ani jediné jablko). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.118 (?), 19.11.2018 9:35

IH: Máte samozřejmě pravdu a k tomu ještě více zkušeností. Svojí poznámkou jsem chtěl jen poukázat na to, že zálivkou lze padání zdravých a téměř zralých plodů, u odrůd k tomu náchylných, omezit.  Z prvních zkušeností s Merkurem před pár léty jsem to viděl dost tragicky. A Lucy se mi jako odrůda zatím také hodně líbí, ještě budu zkoušet Bonitu a rád bych sehnal i Rubelit. O těchto odrůdách mimo popisu od Fytosu zatím nevím nic. Pro výsadbu dalších odrůd už nemám místo a časem by na některých stromech bylo více štítků (na přeroubovanýpch větvičkách) než lupení, tak asi budu muset trochu brzdit. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.47 (?), 26.11.2018 20:21

ja som mal tento ro ešte len dva plody na Lucynke, sadil som ho minulý rok na jar, tak som nechcel nechať ešte viacej plodov.obral som ich len koncom oktobra a boli krásne vyfarbené.Minulý rok som mal podobne tmavo vyfarbený red delicious.

Lucy
Lucy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 14.1.2019 11:48
Momentálne my prvê dve jablká Lucy ktoré måm z prvej ùrody vyzerajú skvele, jablká sú tvrdé, nejavia zatiaľ známky mäknutia napriek tomu že ich mám len v komore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 14.1.2019 17:00
Pán Morvai: Je čas prvú Lucy ochutnať - je už v optimálnej konzumnej zrelosti. Tú druhú môžete ponechať a vyskúšať si jej 'shelf-life'. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 14.1.2019 19:10

Dobrý večer pán Hlavatý, tak som dal na vašu radu, kedže už s tou Lucy máte skúsenosti a ochutnal som ju.Je šťavnatá, cítim tam ten Topaz a určite aj Fuji.Bohužial ja som Fuji zatiaľ jedol len zo supermarketu a to vieme všetci ako chutí, mám doma tri druhy Fuji a mali by už tento rok rodiť.Ale späť k tej Lucy má zaujímavú chuť, určite patrí medzi 5 najlepších odrôd jablk ktoré som v živote jedol.Mám tu doma aj jeden Admirál, ten je tvrdý doslova ako beton a spolu s tou druhou Lucy ktorú tu ešte mám ich ponechám ako dlho my vydržia.Mimochodom na tom Admirály mám na jednej strane poškodenie po krupobití ešte z Júna minulého roka napriek tomu je ako kameň.

Lucy
Lucy
Lucy
Lucy
Lucy
Lucy
Admirál
Admirál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.8 (?), 14.1.2019 20:31

Pán Morvai, Lucy je určite veľmi kvalitná a vydarená odroda, tak vizuálne, ako aj chuťovo, zdravotne, plodnosťou, ľahkou tvarovateľnosťou aj skladovateľnosťou. Vo všetkom je vysoko nadpriemerná, aj keď podľa mňa v ničom zasa nie je absolútne špičková. Ale celkove si drží veľmi vysoký štandard a nemá vyslovenú slabinu. Ja by som ju do chuťovej Top-5 nezaradil (predsa len mám tých odrôd trochu viac než Vy), ale v Top-10 by s odretými ušami mohla byť. Mne vydržala zatiaľ v pivnici do apríla, ale mal som ešte len 2 úrody. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.146 (?), 16.1.2019 19:51

Ešte pred odrodou Lucy vyšľachtili vo Švajčiarsku odrodu LADINA - pochádza z rovnakého kríženia ako Lucy, teda Topaz x Fuji. U nás je táto odroda neznáma. Na foto je genealogický rodokmeň Ladiny, ktorý je pochopiteľne totožný s odrodou Lucy. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika