Příspěvky uživatele - 166.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Základ pro bazén, 7.2.2019 Obsahuje fotku
ještě jedna fotka. Miloš
Základ pro bazén, 7.2.2019 Obsahuje fotku
Dělali jsme něco podobného. Bazén průměr 4,5 metru. Ještě Vám doporučuji obložit bazén polyšem (dávali jsme extrudovaný síly 5 cm) a v poslední nebo předposlední šichtě bedňáků to celé svázat horizontálně armaturou (mám tam 2x kolem dokola provařený... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 6.2.2019
Mám s vysokokmeny určitou zkušenost, tak si dovolím připojit svůj názor. VK se vždy pěstovaly v místech možného okusu zvěří, zejména vysokou. Předpokládám, že u Vás tento problém není. Pak jde ještě o obtížnou sklizeň. Koruna VK začíná ve výšce okolo... celý příspěvek >
Jabloň Karneval, 22.1.2019
V otázce kvality Karnevalu v závislosti na poloze i počasí naprostá shoda, velikost plodů je při dostatečné zálivce slušný průměr, bude samozřemě záviset na agrotechnice, podnoži i velikosti úrody. U Rubinoly otázka chuti je samozřejmě subjektivní,... celý příspěvek >
Jabloň Karneval, 21.1.2019
Plody této odrůdy z loňské sklizně mne vellmi příjemně překvapily. Karneval už mám asi 7 letd, příliš se mi nelíbil a tak už je částečně přeroubován Admirálem, ale současná chuť Karnevalu se mi zdá vellmi harmonická i aromatická a také dost výrazně... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 22.12.2018
Moje zkušenosti s odrůdou Topaz: Jeden osmiletý strom na M111 vloni na podzim uhynul na nemoc kořenového krčku, podobně i odrůda Shalimar. Ten Topaz mne mrzí, Sh. ne. Další šestiletý strom byl zakoupený jako Red Topaz a už jsem začínal věřit, že... celý příspěvek >
Vetrani sklepa, kolisani teploty a vliv na jablka, 5.12.2018
Mám podobný problém a zřejmě i většina malopěstitelů. Dva základní faktory - průběh počasí od konce léta až do dneška změnit nelze a stavební provedení sklepa asi jen v některých případech. A tak větrání za chladného počasí a pokud možno intenzivní -... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 19.11.2018
IH: Máte samozřejmě pravdu a k tomu ještě více zkušeností. Svojí poznámkou jsem chtěl jen poukázat na to, že zálivkou lze padání zdravých a téměř zralých plodů, u odrůd k tomu náchylných, omezit.  Z prvních zkušeností s Merkurem před pár léty... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 18.11.2018
spontánne padanie plodov v období dozrievania je zrejme odrodovou vlastnosťou Melodie, Rosany, Primy či Merkuru. IH Letos měl můj Merkur značnou nadůrodu (moje chyba). Snažili jsme se o co nejčastější zálivku převážně dešťovou vodou. Výsledek -... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 17.11.2018
Současné pořadí na základě rodinné degustace: Rozela, pak o kus dále Merkur, Rubinola, Rubín. Admirál není kategorie pro tento termín. Topaz sice již ano, jeho chuť se však se "slaďáky" těžko srovnává. Rubinola je sladká až příliš a šťavnatostí se... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 16.11.2018
Teplota ve sklepě konečně spadla, díky nočním mrazíkům, na +6. Při kontrole jsem neodolal a ochutnal Admirála. Postupně mizí ta nezralá příchuť, jablko sládne a navíc stále drží velkou šťavnatost. Už se těším na dlouhou výdrž, letos byla slušná... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 15.11.2018
IH: Diskuse o chutnosti jednotlivých odrůd je samozřejmě hodně subjektivní, naše chuťové pohárky nejsou stejné plus všechny další, objektivní faktory, ovlivňující u stejné odrůdy u různých pěstitelů chuť a trvanlivost. Ale možná proto je diskuse... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 14.11.2018
Váš názor bude jistě zajímat hodně čtenářů. Někteří, si i já, budou přemýšlet nad jednotlivými odrůdami a třeba si je napře ochutnají a pak snad i pořídí. Já teď ze svého nevelkého sortimentu preferuji Rozelu, Merkura, dobrý už je i Topaz, později na... celý příspěvek >
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 5.11.2018
Letos je skutečně těžké sklep vychladit, po studené noci je ve sklepě 8-9 stupňů, což dlouho nevydrží a vrátí se 10-11. Ale ke sklizni. Důslednou zálivkou se mi podařilo i přes horké léto dosáhnout toho, aby na přetížených stromech byly plody střední... celý příspěvek >
Jakou odrůdu vybrat, 10.10.2018
Rubinola je asi nejsprávnější odpověď na dost podrobně formulovanou otázku. Navíc plody jsou při dozrávání přímo krásné. Po letošní zkušenosti bych asi zkusil někde jinde sehnat Merkura, zdá se mi chuťově lepší a výrazně šťavnatější a snad i... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika