Invaze mšic



host - 191.158 (?)
10.6.2010 10:21
Díky za pozdrav, máme tu hic jak v Kalábrii! Včera jsem ohlížel stromky a na meruňce takový totální útok mšic že některé nejmladší letorosty jsou již bez listů. Ale to je již kalamita kde musím pomoci já. Prozatím zkusím ostřihat nejvíce napadené výhony (stejně jsou dlouhé) a pokud to nepomůže budu muset postříkat. Ostatní stromky za pomoci lepidla perfektně oddolávají. Mravenci po opadení vody vylézají z děr a je jich všude zase plno, ale komáři je velmi silně početně převyšují. Přeji hezký den do JČ a všem "bojovníkům". Mirek (PS pro Wimpiho - začínám pomalu umívat bečky na burčák! ;o))
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 44.86 (?), 10.6.2010 9:10, zobrazeno: 19793x

Také máte v letošním roce na stromech invazi mšice makové? Zjistila jsem, že napadná je meruňka, jabloně. Kupodivu okrasných keřů a jiných rostlin se to netýká. Má smysl s tím něco dělat, nebo to nechat osudu? Mšice jsou všude v okolí a postřik je podle mne zbytečný, protože se rozlezou od sousedů. Děkuji za názor. Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.182 (?), 10.6.2010 9:42

Stejné zkušenosti. Zkusila jsem na radu zdějšího fora natřít kmene stromů nevysýchajícím lepidlem, ochránci mšic - mravenci už nelezou, nastoupily slunéčka a mají co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.6.2010 10:01

Mně ty černé potvory chtěly sežrat, či lépe řečeno vyssát všechny třešně. Tedy nikoli plody, ale mladé výhony a listy na nich. Tak jsem jim zasadil smrtelný úder kombinací přípravků TALSTAR + KARATE. A mravence jsem rovněž na doporučení od pana Mirka z Břeclavi (kterého tímto zdravím z JČ!) odseparoval tím lepivým popem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 10.6.2010 10:21
Díky za pozdrav, máme tu hic jak v Kalábrii! Včera jsem ohlížel stromky a na meruňce takový totální útok mšic že některé nejmladší letorosty jsou již bez listů. Ale to je již kalamita kde musím pomoci já. Prozatím zkusím ostřihat nejvíce napadené výhony (stejně jsou dlouhé) a pokud to nepomůže budu muset postříkat. Ostatní stromky za pomoci lepidla perfektně oddolávají. Mravenci po opadení vody vylézají z děr a je jich všude zase plno, ale komáři je velmi silně početně převyšují. Přeji hezký den do JČ a všem "bojovníkům". Mirek (PS pro Wimpiho - začínám pomalu umívat bečky na burčák! ;o))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 155.121 (?), 10.6.2010 11:46

Já jem stříkal třešeň Calypsem /zároveń i proti vrtuli/. Na výkalech mšic už začínaly růst černě. Humus, snad to oprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.86 (?), 11.6.2010 14:58

Vidím, že nás to trápí všechny. Nejvíce napadené letorosty stříhám, stejně by musely pryč, lepidlo na kmenech mám standardně taky, ale asi máme málo sluníček a jiného masožravého hmyzu, který je bude likvidovat. Snad to plody přežijí. Přeji krásný horoucí den Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.38 (?), 11.6.2010 15:12

Zatím co na meruňkách, nektarince jsem za dva roky co je mám neviděl ani mšici(ani je nestříkám),tak nejvíce jsou u mě postižený hrušně, a jabloně.Máme ještě vzrostlý jasmín, a ten trpěl nejvíc.Z jara jsem postříkal přípravkem co mi zbyl na dně+mýdlovou vodou, a vše v pohodě.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?), 11.6.2010 15:26
Musím obnovit nátěry lepem na kmenech, po dlouhých deštích jsou málo lepivé. S potěšením jsem včera pozoroval larvy slunéček jak likvidují mšici na meruňce, a tak jsem zatím nestříkal. Patrně nás letos čeká i invaze slunéček, protože mšic je neúrekom, a to je dobře. Přikládám snímky larev slunéčka pro ty kdo neví jak vypadají, aby je nelikvidovali z obavy že je to nějaký škůdce.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 11.6.2010 22:16

Zajímavé obrázky. Larvami slunéček jsem se nikdy nezabýval. Stačilo mi vidět jen dospělce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.57 (?), 11.6.2010 22:36

Jestli jsem to dobře pochopila, tak ten obrázek vlevo nahoře (to černorezavé) je larva slunéčka sedmitečného???!!! Tak to jsem to asi... S hrůzou jsem totiž zjistila, že moje ryngle má listy nějak divně pokroucené, celé lepkavé a poseté něčím mrňavým (0,5 mm) šedobílým co se hýbe. A mezi tím se hustě promenádovaly tyhle ty černorezavé "housenky". Nabyla jsem dojmu, že to bílé cosi má s tím něco společného a nenapadlo mě nic jiného, než to postříkat přípravkem proti mšicím (Fast).Tak to jsem tedy zvědavá, jak to dopadne. Pokud to černé byly budoucí slunéčka, co je to bílé lepkavé???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika