Holiday



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?)
25.9.2019 21:33

Holiday - 2019 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Poslední snímek po setření ojínění.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.27 (?), 21.11.2018 22:44

Pán Vysloužil a ako hodnotili momentálnu chuť odrody Holiday, teraz koncom novembra?Alebo už nemáte s tých plodov ani jeden ktoré sa Vám urodili?Na ktorú z jej rodičov sa jej chuť skôr podobá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 22.11.2018 9:27

Já už jsem své 3 plody snědl. Pan Polehla jich sklidil víc, třeba ještě nějaké má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 22.11.2018 20:27

Ale ano, včera jsem si dal jednu z posledních.Sněhobílá dužnina stále velmi kvaltní, jemná,hustá a šťavnatá.Chuť výborná.Zítra si dám poslední z letošní úrody.Letošní zvláštní průběh sezony s ranější sklizní + vysoká teplota skládky je trochu zkreslující.Odhadují skladovatelnost při tradičním průběhu počasí tak do poloviny prosince.Podle zkušeností posledních let, kdy je podzimní teplota úplně jinde než před 15 lety spíše klade otázku zda to už nebude norma.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.47 (?), 23.11.2018 18:32

Pán Polehla, ak by ste mali porovnať odrodu Holiday čo sa týka chuti napríklad s Admirálom, alebo s takou Rozelou či Topazom, ako by ste to hodnotili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 24.11.2018 13:17

Pane morvai, chcete po mě něco co nedělám a dělat nehodlám.Nikdy to naši staří pomologové nedělali.To až teď je to taková móda jednu odrůdu či šlechtění vychválit a ostatní počastovat různými posměšnými synonymy.Já to dělat nebudu.

Abych Vám přesto odpověděl tak jen krátce můj suběktivní názor.Plody Holiday mám letos porvé a chuťově mě vyhovují.Na konečné závěry je ještě čas.Topaz jsem pěstoval, je to dobré jablko ale nebudu to opakovat.Mám raději sladší odrůdy a lepšího zdravotního stavu.Admirál jsem ještě neochutnal, tedy bez komentáře.Rozela je pro mě špičková odrůda.Lehká nevtíravá kyselinka podbarvená příjemnou sladkostí a takovou úžasnou zvláštní svěžestí.Potřebuje však čas pro dosažení těchto parametrů.

Zahradě zdar - Mičurin II  (470m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 25.9.2019 21:33

Holiday - 2019 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Poslední snímek po setření ojínění.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 30.9.2020 22:14

Holiday - 2020 -  Verierova palmeta

Velmi chuťově slušná odrůda.20 plodů na palmetě bude stačit.Samostatně naroubována jako štíhlé vřeteno budu rušit (prostorové důvody).Její podnož M9 chci použít k rozmnožení podnožového materiálu.Na její místo nastoupí odrůda Wellant.Co kdyby se podařilo sehnat rouby odrůdy Comics Crisp což je moje asi nesplnitelné ovocnářské přání.Musím mít připravenou podnož.Pro tuto odrůdu bych musel najít i prostor.Učitě bych jej našel i kdybych něco musel obětovat. Poznávání je koření ovocnařiny.

Zahradě zdar a poznávání zvlášť - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 27.10.2020 22:20

Beru zpět.Není to chuťově slušná odrůda jak jsem napsal.Po letošní ochutnávce naprosto excelentní chuťovka.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 23.9.2021 11:14

Holiday - 2021 -  Verierova palmeta

Letos pěkná úroda na dvou vertikálách palmety.Velmi dobře obrůstá plodonoši.Přímo stvořená na přísnější tvary.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.9.2021 8:45

Jak by jste porovnali chuť Spartana a Mac Intoshe? Spartan výraznější, Mac Intosh jemnější ovocná chuť? Otázka, která už byla pokládána vícekrát. Protože mně rouby Loba, Mac Intoshe, nebo Cortlandu rostou slabě, tak se v konkurenci silněji rostoucích roubů žádná větší úroda zatím nekonala. Od pana Vojtěcha Mikeše13 se mně nějaké plody na "zaručeném" Mac Intoshi objevily, jeden jsem koštnul a opravdu je tam podobná lahodnost chuti. Roub odrůdy HOLIDAY roste více a mám na něm první plody. Zbarvení je takové, jaké u mě je, ale stejně Vám řeknu, že když najdu pod stromem ojíněný plod ala Mac Inosh, tak si ho cením více, než těch ostatních z jiných roubů. Je to stále taková vzácnost. Chiuť těch Holidayů je prozatím jen navinulá bez příchuti. 

Mac Intosh (Mikeš13)
Mac Intosh (Mikeš13)
Spartan
Spartan
Spartan
Spartan
Holiday
Holiday
Holiday
Holiday
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika