Golden Delicious a Golden Delicious Reinders



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 250.146 (?)
20.10.2015 19:15

Pane Poleho mne je jedno co sa uvadza, ja pracujem v ovocnom sade (24Ha), pisal som konkretne o goldene. Tu sa ziadne kompromisy nerobia uz na zaciatku roka mame plan kedy, co a kolko, samozrejme upravuje sa to podla pocasie trochu. Co uz svajciari chcu jest Golden a vyzaduju super kvalitu. Je rozdiel pestovat par stihlich vretien a par hektarov. Mimochodom sam majitel vymyslel dnes coraz oblubenejsi tvar super stihle vreteno, ktory si potom jeden nemec trochu upravil a dnes sa to nazyva nemecke super stihle vreteno, to len na okraj..

Nemam ani som nemal potrebu nikoho strasit, ak to tak vyznelo tak je mi luto. Nabuduce si to necham pre seba, skoda casu..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 20.10.2015 13:21

Pane P.Z.,proč se držíte tak při zemi.Co takhle rovnou 80 postřiků.Ať se lidi pořádně leknou.Uvádí se v komerčních sadech 18÷20 postřiků.Zahradkářům stačí 4÷5 dle průběhu počasí a zvláště na začátku vegetace.Tři měsíce před sklizní končím.Pátý postřik aplikuji vyjíměčně.Dle Vašeho tvrzení by postřiky byly aplikovány každý 4÷5 den.To by se prodražilo.Trochu soudnosti než začnete lidi strašit. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 250.146 (?), 20.10.2015 19:15

Pane Poleho mne je jedno co sa uvadza, ja pracujem v ovocnom sade (24Ha), pisal som konkretne o goldene. Tu sa ziadne kompromisy nerobia uz na zaciatku roka mame plan kedy, co a kolko, samozrejme upravuje sa to podla pocasie trochu. Co uz svajciari chcu jest Golden a vyzaduju super kvalitu. Je rozdiel pestovat par stihlich vretien a par hektarov. Mimochodom sam majitel vymyslel dnes coraz oblubenejsi tvar super stihle vreteno, ktory si potom jeden nemec trochu upravil a dnes sa to nazyva nemecke super stihle vreteno, to len na okraj..

Nemam ani som nemal potrebu nikoho strasit, ak to tak vyznelo tak je mi luto. Nabuduce si to necham pre seba, skoda casu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.93 (?), 20.10.2015 19:43

Ziadna firma sa tymi poctami postrekov nechvali, ale nemyslim, ze by pocty uvadzane panom P.Z. boli mimo realitu. Ved uvazte - herbicidne postreky, regulatory rastu, chemicka prebierka plodov, sanitacne postreky neskoro na jar/skoro na jar, pripravky proti skladovym chorobam + pripravky proti chrastavitosti, mucnatke, obalovacovi jablcnemu, vychodnemu, pupenovemu, voskam, piliarke, voske krvavej, roztocom, neratajuc rozne druhy listovych hnojiv. Minimalne jedna velka firma na zapadnom Slovensku aplikuje radovo desiatky postrekov a rozhodne nekonci 3 mesiace pred zberom. Nejde len o jablone, ale vela chemie sypu aj na broskyne, marhule, slivky,... Osobne si myslim, ze sa uz dostali do zacarovaneho kruhu, kde si vyselektovali velmi odolne kmene povodcov chorob, konkretne napr. chrastavitosti a preto musia davky kazdorocne zvysovat. Ako perlicku uvadzam, ze minuly rok, ked na jabloniach tesne pred zberom boli premnozene lienky, ktore ich vykusovali, tak cielene pouzili postrek aj proti nim. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.10.2015 20:45

Tak vidím, že hošové ve Švajčarsku jsou stejní jako tady. Prostě nejsou žádní troškaři. Už jsem kdysi psal, že zdejší velkopěstitel jezdí v sezóně s traktorem a postřikovačem ve svých sadech každý týden a jednalo se právě o postřiky proti strupovitosti. O nich byla řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 250.146 (?), 20.10.2015 21:24

Myslim ze by bola skoda ak by sa diskusia o tejto skvelej odrode uberala tymto smerom, my to nevyriesime, je to ako bolo spomenute zacarovany kruh, zo zaciatku mi to tiez prislo absurdne, no to som nejak prehliadal to celorocne usilie ktore je za tym, velke peniaze investovane pocas celeho roku, vela ludi ktory su zavisli na tom aby uroda bola tip top. Chcel by som vidiet toho kto by to riziko zobral na seba a dal by 5-10 postrekov menej. Vsetko je to vlastne o peniazoch.

Podme diskutovat o samotnej odrode, dnes mi to nedalo a siel som pozberat este nejake zapomenute plody a nasledne som degustoval, no chut po bananoch som tam necitil vôbec, alebo mam ine chutove pohariky, alebo nie v kazdej lokalite sa tato prichut objavi, alebo neviem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.10.2015 21:41

Tak pro mě to bylo docela nečekané zjištění, protože jsem to považoval tak tochu za úlet. Myslím tu psanou a i někým občas potvrzenou banánovou příchuť. Dal bych si takových plodů více, ale nevím, jestli tam ještě někde nějaká bude. Také musím ocenit, že třeba ten pan Vaněk ve své lidové pomologii uměl o chutích velmi zajímavě pohovořit. To se dnes již nevidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.10.2015 21:35

Pane P.Z., proč tedy tady prezentujete praktiky velkopěstitelů když jsme tady převážně zahradkáří samozásobitelé.Strašíte a záměrně.My zahradkáři takovou chemickou očistu praktikovat nebudeme a ani nemusíme.Tak k čemu je Váš příspěvek.Vztahujete na Golden 40 postřiků..Asi dělám něco špatně, pokud mě stačí 4 postřiky proti strupovitosti a řídím se integrovanou ochranou pro pěstování jablek pro dětskou výživu.Měl bych  to přehodnotit ale to se nestane, tyto záměrné dezinformace se tady vyskytují často.Proč? To nechám na uvážení čtenářů.Moje paxe mi říká naprosto něco jiného.Samé bu bu bu a doporučení těch zaručených odrůd bez jakékoliv péče.Vážne vám to není už směšné?Každá odrůda potřebuje to minimum ochrany ať ji nazývate jakkoli.- Mičurin II (470m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 20.10.2015 22:08

Pane Polehlo, myslím, že to pan P.Z. vysvětlil - něco jiného je pár stromků na zahrádce a něco jiného ošetřovat několik desítek hektarů velký sad, kde je cílem maximální finanční profit při dosažení kvalitní produkce. Naopak, příspěvek pana P.Z. by mohl navnadit drobné pěstitele - zahrádkáře, kteří mají tuto odrůdu rádi, aby ji zkusili sami pěstovat na svém pozemku ve "zdravější" variantě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.10.2015 22:28

Jistě pane Mikeši, příště nám samozřejmě zdělíte jak pěstovat tzv.rezistenty a s kolika ochrannými postřiky proti houbovým chorobám. abychom vypěstovali to tzv.rezistentní ovoce v patřičné kvalitě.To se asi nedočkáme, vždy se jedná o ty druhé.Prý náchylné a náročné.- Mičurin II (470 m)

PS: neznám lepší pobídku pro pěstování Goldenu než s důrazem na 40 postříkú.

Zahradě zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 21.10.2015 7:14

Nevím, co sem pane Polehlo pletete rezistenty a nějaké podprahové protěžování vybraných odrůd. Já u každého respektuji jeho odrůdovou volbu, každý máme jiné chutě a požadavky, sám pěstuji dost "nerezistentních" odrůd. Postřehy pana P.Z. vítám, možná si začneme více vážit toho, co si vypěstujeme v porovnání s produkty velkovýrobních pěstitelských technologií. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika