Gascoigneho šarlatové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
19.12.2014 17:57

Obdivujte i Vy lahůdkovou odrůdu Gascoynés Scarlet, vyšlechtěnou v Anglii panem Gascoynem v Sittingbourne a zavedenou do praxe v roce 1871.

Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.12.2014 9:07

Škoda jen, že jich hodně hnije už na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.243 (?), 22.12.2014 0:29

Zdravím

Musím smeknout, před Vašimi Gascony. Máte je nádherné.Vzhledem se plně vyrovnají novinkám.  Musím říci kdyby ti co propagují staré odrůdy vystavovali takhle kvalitní a pěkné plody tak by to vše bylo o něčem jiném.

P.S. nevíte co je s Paľo

Tady dáváte názorný příklad, že když se člověk tomu věnuje a dá mu co si žádá tak výsledek musí býti vidět.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.12.2014 17:32

Smeknout je třeba před bio pěstitelem, který tato jablka dodává každoročně do místní prodejny s bio produkty. Já smekám hlavně proto, že místo komerčních odrůd vsadil na tuto starou pochoutku. Před ní ještě prodává odrůdu Wealthy. Škoda, že "nedělá" ještě další staré odrůdy. Také smekám proto, že při bio pěstování musí mít s touto odrůdou velké ztráty napadených plodů hnilobou ještě na stromech. 

Co je s Paľo nevím, ale nejspíš bude stále uražený, protože mu někteří pisatelé neschválili jeho boraxovou ochranu v době kvetení ovocných stromů. Stačilo jen podotknout, že je třeba provést pokus s ošetřenými a neošetřenými stromy a bylo hotovo. Od té doby se neozval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.12.2014 17:37

To je tedy opravdu potřeba smeknout. V mém mládí jme měli jablůňku Gascoigneho na zahradě a dá se říct, že byla taky bio, bez postřiků, hnojená jen malinko hnojem. Tolik poškozených, napadených a zdeformovaných plodů snad nemělo žádné jablko na zahradě. Ale vliv má určitě i poloha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.227 (?), 30.12.2014 1:21

Zdravím Vas p. Petře z P.

Víte ono ani v bio není problém vypěstovat pěkné jablka.  Já jsem měl v bio sadu Zl. Parménu, Ontário, Spartan, Idared, Carolu, Jonathan s Red v 500 m. n. m. a také jsem dosahoval dobré kvality. Ono i v bio je povolený postřik mědí a sírou a výtažky z mořské řasy. Zásadní věc pro kvalitu a zdraví plodu je zvládnutí řezu a vzdušné a hodně světlé koruny. Větrné stanoviště je v bio velké plus.  Obaleče a pilatku dobře zvládá výluh z tropického keře, který obsahuje neurotoxiny a dobré rozmístnění ptačích budek a v zimě jsem ptáčky přikrmoval lojovými koulemi.

Samečky obaleče jsem mátl a ji tím, že jsem feromony dával mimo jabloně. letěli od nich k lapáku.

To mě zarazilo, že p. Paula urazili přes borax. Já znám pěstitele, kterým stříhám vysokokmeny, kteří používají borax posypem na zem pod obvodem koruny jako prevenci a zvýšení odolnosti stromú na strupovitost (starý klon)  a ono to opravdu omezuje výskyt skvrn a prodlužuje délku odolávání. Je to praktikováno na jaře u odrůd Spartan, Idared, Starkrimson, Prúsvitné l., Jonathan, Mor. jad. a je to vidět na výsledku.  Ve větší míře je pro rostlinu toxický jako většina mikroprvků.

A je fakt, že se používá i pro bio, je v toleranci do určitého množství.

P.S. rozmluvte prosím p. Paula

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.1.2015 14:52

Vypěstovat kvalitní plody Gascoigneho šarlatového není jistě nic jednoduchého. Není mi známo jak postupuje onen pěstitel této výborné pochoutky, ale sem tam se nějaký stroupek na plodech najde, což mě od koupi plodů nemůže samozřejmě odradit. Protože byla jablka asi nějaký čas skladovány v teplém obchodě, tak mírně moučnatí, ale jejich úžasná chuť se neztrácí. Jablka ještě nemoučnatá byla opravdu jedinečná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.43 (?), 22.9.2015 14:26

Nevíte prosím, kde GŠ, Deligu nebo Mc Intoshe sehnat (radši ne vysokokmeny). Diky LD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 22.9.2015 22:00

GŠ na A2 nabízí Uherský Ostroh - "prodejstromku.cz"           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 200.132 (?), 21.10.2015 17:09

Přidávám foto našich  "Gaskoňců", letos poprvé stromek zaplodil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika